Освітня програма "Публічне управління та адміністрування" - рівень магістр

Рівень вищої освіти - другий (магістерський)

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

«ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування

 

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

         Відомості самооцінювання ОПП "Публічне управління та адміністрування"

         Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

         Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Публічне управління та адміністрування"

 

Основними перевагами навчання на ОПП «Публічне управління та адміністрування» є:

1. залученість до реалізації ОПП викладачів зі значним досвідом роботи на керівних посадах в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, а також експертів та сертифікованих тренерів (це дозволяє забезпечувати актуальність, практико-орієнтованість змісту навчання та високий рівень викладацької майстерності);

2. використання інноваційних методик навчання та оцінювання за ОПП забезпечується діяльністю наукової школи, яка функціонує при кафедрі публічного управління та адміністрування (http://surl.li/ocyrfk), та впровадженням результатів реалізації міжнародних (http://surl.li/wyqofk) і вітчизняних освітніх проєктів (http://surl.li/rcljjg);

3. співпраця з органами державної влади та органами місцевого самоврядування створює можливість для здобувачів вищої освіти навчатися за кошти обласного бюджету, брати участь у місцевих проєктах, програмах та інших заходах;

4. організація обов’язкового проходження практики (ознайомчого стажування в органах влади), що дає можливість ознайомитись зі специфікою майбутньої професії, посилити окремі soft skills.

5. більше 2000 випускників, серед яких: депутати державного, регіонального та місцевого рівня; посадові особи обласних та районних державних адміністрацій; посадові особи обласних, районних та місцевих рад; голови територіальних громад.

 

Магістратуру державної служби організовано в ІФНТУНГ 1996 р. Тоді за державним замовленням було набрано 18 осіб денної форми навчання. До 2007 р. підготовка магістрів державної служби здійснювалася лише за двома спеціалізаціями: «Адміністративний менеджмент» та «Економіка». З 2008 р., окрім названих, розпочато підготовку слухачів за спеціалізацією «Кадровий менеджмент», а з 2009 р. уперше здійснено набір за спеціалізацією «Територіальне управління і місцеве самоврядування». 2012 р., ураховуючи численні запити владних органів, розпочато підготовку за спеціалізацією «Правове забезпечення», а 2013 р. відкрито шосту спеціалізацію – «Світова та європейська інтеграція». 2013 р. державне замовлення становило 125 осіб (30 – денної форми, 95 – заочної форми).

З 2016 року спеціальність "Державна служба", згідно з чинним Переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, було трансформовано в нову спеціальність - "Публічне управління та адміністрування". Ураховуючи високу якість організації навчання за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" , Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу щорічно надається право на навчання магістрів за цією спеціальністю за державним замовленням.  

До реалізації освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти на сьогодні залучено 8 докторів наук (4 доктори наук з державного управління, 2 доктори політичних наук, 1 доктор філософських наук, 1 доктор економічних наук);15 кандидатів наук (4 кандидати наук з державного управління, 4 кандидати філософських наук, 2 кандидати юридичних наук, 2 кандидати юридичних наук, 2 кандидати філологічних наук, 1 кандидат психологічних наук).

Крім того, у підготовці здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти беруть участь працівники органів публічної влади (Онищук С. В. – голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, доктор наук з державного управління; Сич О. М. – голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук; Бойчук Р. М. – начальник управління інформаційних технологій Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, кандидат економічних наук; Косаревич Н. Б. - начальник відділу з питань бюджету та обласних програм Івано-Франківської обласної ради, кандидат економічних наук; Клюцевський В. І. – заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління, доцент).

Усього за 27 років підготовлено понад 2000 магістрів. Серед слухачів магістратури – представники не тільки Західної України, але й м. Києва, Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської, Херсонської та Вінницької областей. Випускниками магістратури є працівники обласних державних адміністрацій, обласних та місцевих рад, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови територіальних громад.

ОПП була акредитована у лютому 2019 року (Сертифікат Серія УД №09009073). Термін дії сертифіката продовжено до 01.07.2025 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2022 р. №295.

У 2022 році розроблено проєкт ОПП на основі врахування норм Стандарту вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» для другого (магістерського) рівня вищої освіти (№ 1001 від 04.08.2020 р.), пропозицій робочої групи освітньої програми та пропозицій стейкхолдерів. Оновлена редакція ОПП введена в дію з 01.09.2023 року (наказ ректора № 171 від 30.06.2023 р.).

У 2024 році з урахуванням накопиченого досвіду, традиційного обміну думками з представниками освітньої спільноти та здобувачами вищої освіти, співпраці зі стейкхолдерами ОПП зазнала суттєвого оновлення, зокрема оновлено перелік освітніх компонент, а також було проведено оптимізацію формування індивідуальної траєкторії навчання здобувачів. Також в ОПП враховано зміни до нормативної бази університету. Оновлена редакція ОПП введена в дію з 01.09.2024 року (наказ ректора № 210 від 01.07.2024 р). 

 

 

ОПП «Публічне управління та адміністрування» 2023 р. (завантажити)

Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)

        ОПП «Публічне управління та адміністрування» 2024 (завантажити)

        Навчальний план 2024 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2024 р. заочна форма (завантажити)

         Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до проєкту ОПП 2024 р. (завантажити)

 

Обов'язкові освітні компоненти

Дисципліни загальної підготовки

Філософія та методологія публічного управління (2023, 2024)

Ділова українська мова в публічному управлінні (2023, 2024)

Професійна іноземна мова в публічному управлінні (2023, 2024)

Дисципліни, що формують фахові компетенції

Багаторівневе врядування (2023, 2024)

Інституціональне та правове забезпечення публічного управління (2023, 2024)

Публічна політика (2023, 2024)

Економічне врядування та публічні фінанси (2023, 2024)

Інновації, стратегії та проєкти в публічному управлінні (2023, 2024)

Управління людськими ресурсами в системі публічної служби (2023, 2024)

Економіко-аналітична діяльність публічного службовця (2023, 2024)

Соціальна і гуманітарна політика (2023, 2024)

Електронне врядування і електронна демократія (2023, 2024)

Курсова робота між дисциплінарного характеру

Виробнича практика (ознайомче стажування в органах влади) (2023, 2024)

Магістерська робота 

Вибіркова частина

Дисципліни із кафедрального каталогу   

     Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей.

Основні етапи вибору:

1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;

3) голосування здобувачів за вибір дисципліни професійного спрямування відбувається шляхом заповнення  відповідних анкет (дивитись нижче);

4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

Вибір дисциплін для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти (дисципліни будуть читатись у другому - третьому семестрах)

2 СЕМЕСТР

3 СЕМЕСТР

Вибір 1

Організація діяльності публічного службовця

Вибір 3

Контролінг у публічному управлінні

Документообіг в публічному управлінні

Сталий розвиток регіонів

Комунікативна політика в публічному управлінні

Управління комунальною власністю

Вибір 2

Психологія управління

Вибір 4

Євроатлантичний вибір України

Емоційний інтелект

Запобігання корупції

Громадськість управлінських процесах

Управління проєктами місцевого розвитку

Анкети для вибору  дисциплін для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти - вибіркові дисципліни - 1,2; вибіркові дисципліни 3,4.  

Анкета для вибору  тем курсових робіт для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти - методичка по написанню курсових робіт; анкета.

Анкета для вибору  теми магістерської роботи для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти - методичка по написанню магістерської роботианкета.

 

 

 

 

 

 

Гарант освітньої програми доцент кафедри Публічного управління та адміністрування, к.держ.упр., доцент - Мосора Лариса Степанівна - (наказ про призначення)

Контактні дані гаранта ОПП для комунікації: електронна пошта - larysamosora85@gmail.com; телефон - +380992155295; +380971633060

Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".

 

 

Запрошуємо всіх кому не байдужа якість надання освітніх послуг за освітньо-професійною програмою "Публічне управління та адміністрування" другого (магістерського) рівня вищої освіти пройти пройти анонімне опитування за посиланнями:

Анкета для випускників магістратури 

Анкета для слухачів магістратури 

Результати опитування квітень 2023 р.

Результати опитування грудень 2023 р.

Результати опитування серпень 2024 р.

 

 

 

Договір про співпрацю з Великобичківською селищною радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Верховинською селищною радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Коломийською міською радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Миколіївською міською радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Рогатинською міською радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Рожнятівською селищною громадою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Тлумацькою міською радою та ІФНТУНГ
Договір про співпрацю з Ясінянською селищною радою та ІФНТУНГ
Договір про наукове співробітництво з  Гданською вищою школою в Гданську (Республіка Польща) та ІФТНТУНГ (Укр. Пол.)
Договір про партнерство та співпрацю між Вищою школою публічного управління та ІФНТУНГ
ПАРТНЕРСЬКА УГОДА з "Каунаський технологічний університет"
Меморандум про співпрацю з Гданським університетом
Угода про співпрацю з академією ім. ЯНА ДЛУГОША В ЧЕНСТОХОВІ
Договір з Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова
Угода з Поморською академією в Слупську. (Укр. Пол.)
Угода між ІФНТУНГ та Вищою школою права та адміністрації в м.Перемишлі (Укр. Пол.)
Договір про співробітництво між Державним університетом "Житомирська політехніка" та ІФНТУНГ
Договір про співробітництво між Криворізьким національним університетом та ІФНТУНГ
Договір про співробітництво між Академією праці, соціальних відносин і туризму та ІФНТУНГ
Угода про співпрацю між Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій та ІФНТУНГ

Договір з Вищою соіціально-економічною школою в Гданську (Укр. Пол.)

 

 

 

Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти

Тематики магістерських робіт здобувачів 2023 року вступу

Розпорядження директора інституту від 31.10.2023р. № 34/1 (переглянути)

Розпорядження директора інституту від 3.12.2023р. № 38/1 (переглянути)

Наказ ректора  від ............... №............... (переглянути)

Тематики магістерських робіт здобувачів 2022 року вступу

Розпорядження директора інституту від 08.06.2023 р. №.15 (денна форма, переглянути)

Розпорядження директора інституту від .08.06.2023 р № 16 (заочна форма, переглянути)

Наказ ректора  від 03.11.2023 р. №234/12 (денна форма, переглянути)

Наказ ректора  від 03.11.2023 р. №.233/12 (заочна форма, переглянути)

 

 

 

Розклад занять

Навчальний відділ

Читальня Online

Науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ 

Путівник по бібліотеці ІФНТУНГ

Student Union (Профспілка студентів ІФНТУНГ)

Студенський парламент

Конкурси для здобувачів

Психологічна служба

Відділ забезпечення якості освіти

Корисні посилання на онлайн-курси, що допоможуть здобути нові знання:

Prometeushttps://prometheus.org.ua/
EdErahttps://www.ed-era.com/
EdXhttps://www.edx.org/
Courserahttps://www.coursera.org/
Future Learnhttps://www.futurelearn.com/
Udacityhttps://www.udacity.com/
Canvas Networkhttps://www.canvas.net/
Openupedhttp://openuped.eu/
Iversityhttps://iversity.org/
Stanford Open Edxhttp://online.stanford.edu/
Codecademyhttps://www.codecademy.com/
Khan Academyhttps://uk.khanacademy.org/
Udemyhttps://www.udemy.com/
TEDhttps://www.ted.com/
Udacityhttp://www.udacity.com/
WiseCow https://wisecow.com.ua/

 

Більше нормативних документів на сторінці департаменту Навчальний відділ