Неформальна та інформальна освіта

ДО УВАГИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ІФНТУНГ!

Усі охочі мають змогу здобути неформальну та інформальну освіту, а отримані при цьому результати навчання можуть бути перезараховані під час навчання в Університеті.

Результати навчання, здобуті шляхом неформальної та/або інформальної освіти, визнаються в системі формальної освіти Університету в порядку, визначеному законодавством та відповідно до Положення про порядок визнання результатів отриманих у неформальній та інформальній освіті в ІФНТУНГ.

Неформальна освіта — це освоєння умінь і навичок, необхідних для соціально та економічно активного громадянина країни позаформальною освітою.

Інформальна освіта (самоосвіта) — це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям.

 

Корисні посилання на онлайн-курси, що допоможуть здобути нові знання:

Prometeus

https://prometheus.org.ua/

Український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів.

EdEra

https://www.ed-era.com/

Українська студія онлайн-освіти,

EdEra Books — соціальний проект інтерактивної освітньої літератури. Онлайн-книги на EdEra складаються з ілюстрованих текстів з інтегрованими відео та тестами для перевірки здобутих знань. Дозволяють поєднати різні методи сприйняття інформації і підвищити ефективність навчання. І головне — безкоштовний доступ онлайн 24/7.

EdX

https://www.edx.org/

Заснований Гарвардським університетом та Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайнового навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи своїм слухачам високоякісні курси, авторами яких є понад 90 найкращих університетів та інституцій з цілого світу.

Coursera

https://www.coursera.org/

Платформа, на якій сьогодні розміщено більше 2 тисяч курсів з понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях.

Future Learn

https://www.futurelearn.com/

Освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти.

Udacity

https://www.udacity.com/

На платформі великою мірою інформація скерована на те, щоб забезпечити кожному учаснику навчання не лише на лекціях у школі чи університеті, але й упродовж усього життя для подолання розриву між реальними навичками, відповідною освітою та зайнятістю.

Canvas Network

https://www.canvas.net/

Американська платформа онлайн-навчання. Більшість курсів є безкоштовними, хоча на платформі з’являються також комерційні партнерські програми. Курси переважно присвячені застосуванню інформаційних технологій у різних сферах життя.

Openuped

http://openuped.eu/

Перша і наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, Курси у різних тематичних областях. Студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами, зокрема арабською.

Iversity

https://iversity.org/

Європейський освітній онлайн-ресурс, спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів та лекцій для вишів, розміщує на своїй платформі різні відкриті масові онлайн-курси.

Stanford Open Edx

http://online.stanford.edu/

Платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл та університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь в онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету у всьому світі протягом усього життя.

Codecademy

https://www.codecademy.com/

Інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки веб-сторінок HTML та CSS.

Khan Academy

https://uk.khanacademy.org/

Khan Academy створює навчальні лекції на YouTube, її веб-сторінка перекладена на 23 мови, а відео — на 65. Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів. Усі ресурси доступні безкоштовно для кожного охочого в усьому світі.

https://wisecow.com.ua/

https://www.udemy.com,

https://www.ted.com/,

www.udacity.com,

https://wisecow.com.ua/