Освітня програма "Інженерія програмного забезпечення" - рівень бакалавр

Рівень вищої освіти - перший (бакалавр)

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

«ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»

спеціальності 121 "Інженерія програмного забезпечення"

 

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

         Відомості самооцінювання ОПП 121 "Інженерія програмного забезпечення"

         Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

         Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Інженерія програмного забезпечення"

 

    

 

   Кафедра інженерії програмного забезпечення це місце, де навчання перетворюється на інновації, а студенти стають професіоналами в галузі інформаційних технологій та програмного забезпечення. Наша кафедра пропонує унікальні можливості для студентів, які обрали спеціальність 121 - Інженерія програмного забезпечення.

Чому саме ми ?

1.      Наш викладацький склад складається з висококваліфікованих фахівців у галузі інженерії програмного забезпечення, які мають багаторічний досвід у вирішенні реальних завдань та проектів в цій сфері. Ми надаємо студентам можливість навчатися від найкращих.

2.      Ми постійно оновлюємо навчальні програми, щоб відповідати найновішим трендам в галузі інформаційних технологій. На нашій кафедрі ви матимете доступ до сучасного обладнання та програмного забезпечення.

3.      Ми розуміємо важливість практичного досвіду, тому співпрацюємо з провідними підприємствами та компаніями програмної індустрії. Наші студенти мають можливість проходити виробничу та переддипломну практику з реальними завданнями в реальних ІТ-компаніях.

4.      Завдяки нашій освіті та підтримці, наші випускники успішно розпочинають свою кар'єру в сфері інженерії програмного забезпечення та мають можливість працювати на різних рівнях індустрії, включаючи розробку програмного забезпечення, тестування, управління проектами та багато іншого.

Оберіть освітньо-професійну програму інженерія програмного забезпечення для свого навчання, і ми допоможемо вам побудувати успішну та захоплюючу кар'єру в галузі інформаційних технологій, яка на даний час є найбільш швидко розвиваючою галуззю сьогодення !!

 

Положення про підготовку бакалаврів (https://cutt.ly/vSSKoGK). 

Положення про підготовку магістрів (https://cutt.ly/VSSLDI0).

Презентація ОПП «Інженерія програмного забезпечення».

Інформаційний буклет до ОПП «Інженерія програмного забезпечення».

Фото вручення дипломів

Наш випуск всі роки

Наш плакат    

 

Передісторія кафедри інженерії програмного забезпечення розпочалася в 1972 році коли в Івано-Франківському інституті нафти і газу ( нині ІФНТУНГ ) була створена кафедра прикладної математики.

Розвиток науково-технічного процесу і засобів обчислювальної техніки потребував вдосконалення навчального процесу при підготовці фахівців для нафтової ї газової промисловості з використанням ЕОМ. Новостворену кафедру прикладної математики очолив її засновник, доцент Крикун Захар Микитович, який очолював її до 1983.

 

Першими працівниками кафедри були старші викладачі кафедри Кукурудз С.Ф. та Ібрагімов Б.А., асистенти Николайчук Я. М. та Ширмовський Г.Я., інженер кафедри Петрів I.I. На базі кафедри було створено обчислювальний центр, який виділився в окрему структурну одиницю інституту.

У 1983 р. кафедру очолив новий завідувач доцент Кукурудз С.Ф.. Під його керівництвом колектив здійснював роботу щодо зміцнення матеріальної бази, повністю оновив методичне забезпечення кафедри. Було підготовлено один підручник (проф. Крикун З.М.). 4 навчальних посібники (доц. Юрчишин В.М., доц. Кукурудз С.Ф.). З 1993 р. кафедру очолює доцент, к.т.н. Юрчишин В.М.

Завідувачі кафедри прикладної математики (зліва направо)  Крикун З.М., Юрчишин В.М., Кукурудз С.Ф.

Завідувачі кафедри прикладної математики (зліва направо)

Крикун З.М., Юрчишин В.М., Кукурудз С.Ф.

 

Бурхливе впровадження комп’ютерів у всі сфери життя та виробництва у 80-х рр. минулого століття вимагало значного збільшення випуску інженерів-розробників складних програмних засобів. Це був час, коли потреби в програмному забезпеченні зростали в різних галузях господарства, в науці, в управлінні, а кваліфікованих кадрів не було. Для цього у 1994 році кафедра розпочала підготовку інженерів-програмістів із спеціальності “Програмне забезпечення обчислювальної техніки та автоматизованих систем управління” на базі вищої освіти через факультет післядипломної освіти. Ведеться робота з підготовки операторів ЕОМ на базі середньої освіти.

У 2001 році кафедра прикладної математики отримала ліцензію для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр напряму 0804 “Комп’ютерні науки” спеціальності 6.080400 “Програмне забезпечення автоматизованих систем”. В тому ж році був здійснений перший набір студентів. Перші роки становлення кафедри були дуже важкими: нестача комп’ютерів, недостатні площі кафедри, труднощі із залученням до навчального процесу нових викладачів, відсутність підручників і літератури для постановки курсів та створення методичного забезпечення. Проте вже протягом 2001 – 2003 років кафедра успішно здійснила не тільки становлення, але й вдосконалення нової важливої спеціальності та готувала фахівців.

В 2003 році у зв’язку з реорганізацією структури університету кафедра прикладної математики була розділена на дві нових кафедри: кафедру програмного забезпечення автоматизованих систем, яку очолив проф. д.т.н. Юрчишин Володимир Миколайович та кафедру інформатики, завідувачем якої був обраний проф. д.т.н. Тимків Дмитро Федорович.
     З 2003 року, після проходження акредитації, кафедрі ПЗВС було надано право готувати бакалаврів та спеціалістів з програмного забезпечення автоматизованих систем.

 

Завідувач кафедри ПЗАС, д.т.н., професор Юрчишин В.М.

Завідувач кафедри ПЗАС, д.т.н., професор Юрчишин В.М.

       Згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії від 22 червня 2006 року протокол № 61 було акредитовано 50 місць денної та 20 місць заочної форми навчання із спеціальності 7.080403 “Програмне забезпечення автоматизованих систем”

В 2006 році кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем здійснила перший випуск спеціалістів освітньо-кваліфікаційного напряму “Комп’ютерні науки”.

В 2007 році одержано державну ліцензію на підготовку магістрів зі спеціальності 8.080403 “Програмне забезпечення автоматизованих систем”.

2008 рік став ювілейним роком співпраці кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем з інститутом післядипломної освіти, що функціонує в складі університету та здійснює перепідготовку фахівців з напряму “Комп’ютерні науки”. В цьому році одержав диплом спеціаліста про другу вищу освіту 100-й випускник з присвоєнням кваліфікації – інженер-програміст.

В 2008 році був здійснений перший випуск магістрів спеціальності “Програмне забезпечення автоматизованих систем”.

До 2016 року кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем здійснювала підготовку бакалаврів за напрямком 6.050103 “Програмна інженерія”, випускники якої отримували кваліфікацію фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення, що відповідало тодішнім трендам галузі і випускники були затребувані на ринку праці України та світу. 

За переліком спеціальностей 2015 року напрям підготовки “Програмна інженерія” було віднесено до галузі знань 12 “Інформаційні технології” і спеціальності 121 “Інженерія програмного забезпечення”. Тому у 2016 році була розроблена освітньо-професійна програма (ОПП) «Інженерія програмного забезпечення» підготовки бакалавра за спеціальністю 121 “Інженерія програмного забезпечення”  та пройшла успішну акредитацію в 2018 році. ОПП дозволяє готувати бакалаврів, здатних вирішувати весь спектр інженерних задач галузі ІТ і проектувати новітні інформаційні сервіси.

У зв’язку із введенням Стандарту вищої освіти за спеціальністю 121 “Інженерія програмного забезпечення” для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, затвердженого наказом МОН України від 29.10.2018 року № 1166, та відгуків стейкхолдерів було внесені зміни у ОПП у 2019 році. Зміни до ОПП вносилися в 2020 році з  метою ознайомлення студентів з правилами написання академічних текстів, недопущення плагіату (популяризація академічної доброчесності) та покращення структурно-логічної схеми вивчення дисциплін та в 2021 році, де, з врахуванням думки здобувачів, було змінено підхід до формування вибіркової частини освітньої програми (окремі блоки професійних дисциплін замінені на вільний вибір дисциплін із каталогу інституту). Програма пройшла рецензію в ІТ компаніях Івано-Франківська.

На сьогоднішній день навчальний процес на кафедрі забезпечують  понад 30 науково- педагогічних  працівників, серед яких доктори технічних наук, професори; доценти та  асистенти. Більшість викладачів має практичний досвід роботи в ІТ сфері. . Кожен викладач,  спираючись на достатній педагогічний досвід, враховуючи сучасні тенденції розвитку методик викладання та, в залежності від змістового наповнення, практичної чи теоретичної спрямованості теми дисципліни, форм та методів оцінювання,  самостійно обирає методи навчання для досягнення очікуваних результатів навчання за освітніми компонентами, які вказуються в робочих програмах дисциплін. Перелік методів навчання – різноманітний, що дозволяє  більше активізувати студентів, розвивати їх індивідуальні здібності, ерудицію й уяву, сприяти діалогу між викладачем і студентами, виявленню часом суперечливих проблем. Поєднання різних форм навчання та засобів комунікації сприяють ефективному досягненню програмних результатів навчання.

Наша спеціальність відповідно до міжнародних стандартів освіти, та стандартів МОН України своїм найбільшим фокусом у навчанні визначає технології та засоби розробки програмного забезпечення. 121 спеціальність готує класичних програмістів – кодерів.

Цей напрям підготовки є одним з найбільш актуальних на ринку ІТ-праці, оскільки він готує програмістів. На сьогодні програмісти є найбільш затребуваними спеціалістами, середня зарплата яких складає 1500-2000 доларів США. Фахівці з інженерії програмного забезпечення – висококласні розробники програмного забезпечення для комп’ютерних систем і телекомунікаційних мереж. Випускники працюють на посадах: технік з системного адміністрування; інженер з комп’ютерних систем; прикладний та системний програміст; аналітик операційного та прикладного ПЗ, інженерами-програмістами, технічні фахівці в галузі прикладних наук та техніки, технічні фахівці в галузі обчислювальної техніки менеджерами програмних проектів в індустрії розробки програмних систем,  фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівець з розроблення комп'ютерних програм.

Сьогодні студенти кафедри оволодівають теоретичними знаннями та практичними навичками з основ програмної інженерії, з основ скриптового програмування, теорії реляційних та нереляційних баз даних, операційних систем функціонування та адміністрування програмного забезпечення, баз даних, алгоритмів та структур даних, архітектури, проєктування та конструювання програмного забезпечення, безпеки програм і даних, об’єктних технологій «Java», дискретних структур тощо. Крім того, на старших курсах студенти здійснюють спеціальну підготовку з розподілених та паралельних систем, проєктування та розробки «WEB-сервісів», інтелектуальних агентів, «Big Data» та інтелектуального аналізу даних, семантичних веб-рішень, а також в контексті дисципліни з емпіричних методів програмної інженерії, .

Результати науково-дослідної роботи викладачі реалізують в міжнародних, всеукраїнських та науково-практичних конференціях, у публікаціях наукових статей, підручників і навчально-методичних матеріалах. На кафедрі впроваджена та широко використовуються платформа дистанційного навчання «Moodle», для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей використовується «Google Meet» та «Zoom».

Для проведення лабораторних занять кафедра має у своєму розпорядженні 2 спеціалізовані комп’ютерні класи. Щороку проводиться модернізація комп’ютерної техніки. Наявність спеціалізованого ПЗ та необмежений відкритий доступ до Інтернет-мережі в спеціалізованих комп’ютерних класах кафедри дозволяє набути здобувачам необхідних практично-орієнтованих фахових компетенцій та навичок. Для проведення лекцій, доповідей-презентацій, захисту курсових, атестаційних робіт використовуються комплекти мультимедійних засобів. Сервісне обслуговування та ремонт комп’ютерної техніки здійснює ІОЦ.

В 2018 році кафедру ПЗАС було перейменовано на кафедру інженерії програмного забезпечення і очолює її професор кафедри, доктор технічних наук  з інформаційних технологій Шекета Василь Іванович:

 

Шекета Василь Іванович

 

     З літа 2023 року кафедру очолює кандидат технічних наук, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення Бандура Вікторія Валеріївна:

 

Бандура Вікторія Валеріївна

 

Сьогодні кафедра є однією з найбільших в університеті за чисельністю студентів в цілому (біля 800 осіб) і зокрема студентів контрактної форми навчання (біля 400 осіб).

 

корпус Інституту інформаційних технологій

 

     На сьогоднішній день усі дисципліни кафедри супроводжуються електронними варіантами лекційних, практичних та лабораторних занять, системами тестів, доступних для користувачів локальної та глобальної мережі. Кафедра має власний офіційний сайт в Інтернеті. Постійно ведеться розробка нових курсів, удосконалення змісту практичних та лабораторних занять з метою відповідності сучасному розвитку комп’ютерної науки.

 

Працівники та викладачі кафедри ІПЗ

 

1.    Забезпечення відповідності навчальних програм вимогам ринку і тенденціям галузі інформаційних технологій. Ми прагнемо надавати студентам актуальні знання та навички, які дозволять їм бути конкурентоспроможними в сфері програмної індустрії.

2. Розробка і запровадження сучасних методів навчання. Наша кафедра постійно працює над розробкою і впровадженням інноваційних педагогічних підходів та навчальних матеріалів, щоб забезпечити якісне навчання студентів.

3.  Орієнтація навчального процесу на новітні інформаційні та програмні технології. Ми прагнемо надавати студентам можливість оволодіти сучасними інструментами та технологіями, які є важливими в індустрії програмного забезпечення.

4.  Поєднання навчального процесу з виробничою практикою на провідних підприємствах та фірмах програмної індустрії України та світу. Ми надаємо можливість студентам отримати практичний досвід на справжніх виробничих підприємствах, що сприяє покращенню їх професійної підготовки.

На кафедрі інженерії програмного забезпечення ми працюємо над розвитком та вдосконаленням освітніх програм та методів навчання, щоб надати нашим студентам найкращі можливості для успішної кар'єри в галузі програмної індустрії.

     Науково-дослідна діяльність, що провадиться викладачами кафедри, дозволяє орієнтувати майбутніх випускників на самостійну дослідницьку і творчу діяльність, що є запорукою успішного вирішення професійних завдань. В процесі співпраці з викладачами студенти отримують навики практичної роботи і утворюють підґрунтя для майбутньої самостійної діяльності. Кафедра всіляко сприяє самостійному творчому пошуку і весь час розширює взаємодію в рамках студентсько-викладацького колективу.

 

Напрями наукових досліджень кафедри ІПЗ:

1. Покращення якості бізнес-даних компаній засобами:

1.1. Хмарних рішень «Cloud platforms».

1.2. Стратегій обробки Великих Даних (Big Data).

1.3. Новітніх стратегій «Наук про дані» (Data Science).

1.4. Розширення існуючих даних методами та засобами стратегій.

1.5. ВИДОБУВАННЯ ДАНИХ (Data Mining).

1.6. Аналіз бізнес-даних компанії засобами новітніх стратегій аналітики даних (Data Analytics).

2. Розвиток та розгортання інформаційного бізнес оточення компаній засобами та інструментами ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ:

2.1. Інтеграція інструментів ШІ в існуюче програмне забезпечення компаній на основі відповідних «API».

2.2. Побудова семантичних рішень на основі даних та знань компаній (Semantic technologies).

         

 

 

 

 

 

 

Освітньо-професійна програма "Інженерія програмного забезпечення" 2025 р. 

Відгуки та пропозиції на ОПП 2025 р. просимо надсилати на пошту гаранта програми доц. В.В. Бандури:  viktoriia.bandura@nung.edu.ua

Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до ОПП 2024 р. (завантажити).

 

ОПП «Інженерія програмного забезпечення» 2024 р. (завантажити)

Протоколи змін (завантажити)

Навчальний план 2024 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2024 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

ОПП «Інженерія програмного забезпечення» 2023 р. (завантажити)

Протоколи змін (завантажити)

Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

ОПП «Інженерія програмного забезпечення» 2022 р. (завантажити)

Протоколи змін (завантажити)

Навчальний план 2022 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2022 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

ОПП «Інженерія програмного забезпечення» 2021 р. (завантажити)

Протоколи змін (завантажити)

Навчальний план 2021 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2021 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

ОПП «Інженерія програмного забезпечення» 2020 р. (завантажити)

Протоколи змін (завантажити)

Навчальний план 2020 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2020 р. заочна форма 

Протоколи засідання кафедри (завантажити)

 

Стандарт (завантажити)

Зміни до стандарту (завантажити)

 

Обов'язкові освітні компоненти

Дисципліни загальної підготовки

Філософія критичного мислення та прийняття рішень

Історія України та української культури

Основи академічного письма

Правові основи інформаційного та програмного забезпечення

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Фізичне виховання (секційні заняття)

Дисципліни професійної підготовки

Вища математика

Економіка ІТ-індустрії

Основи програмування

Дискретна математика

Архітектура комп'ютера / / Відгук на робочу програму

Основи екології

Основи охорони праці та безпеки життєдіяльності

Фізика

Алгоритми та структури даних

Людино-машинна взаємодія

Основи програмної інженерії

Об'єктні технології Java / Рецензія на робочу програму 

Операційні системи функціонування та адміністрування ПЗ / Відгук на робочу програму 

Аналіз вимог до програмного забезпечення

Теорія реляційних та нереляційних баз даних

Архітектура та проєктування програмного забезпечення

Моделювання та аналіз програмного забезпечення

Дискретні структури

Менеджмент проєктів програмного забезпечення

Технології компонентного програмування для веб

Безпека програм та даних

Інформаційні технології сталого розвитку енергетики

Технології штучного інтелекту

Моделі створення інноваційного ПЗ

Конструювання програмного забезпечення

Якість програмного забезпечення та тестування / Рецензія на робочу програму 

Візуальні сервісно-орієнтовані рішення та фреймворки для їх реалізації / Відгук на робочу програму 

Проєктний практикум

Основи автоматизованого тестування

Виробнича практика

Преддипломна практика

Бакалаврська робота

 

Вибіркова частина

Дисципліни із кафедрального каталогу   

      Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей. 

Основні етапи вибору:

1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;

3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;

 4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін із профільованих блоків кафедри інженеріїпрограмного забезпечення за посиланням.

 

Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу       

Процедура вибору (29 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 3-4 навчальних років та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6). 

Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням

 

 

 

Обов'язкові освітні компоненти

Дисципліни загальної підготовки

Філософія ІТ-освіти

Історія України та української культури

Основи академічного письма

Правові основи інформаційного та програмного забезпечення

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Фізичне виховання (секційні заняття)

Дисципліни професійної підготовки

Вища математика

Економіка ІТ-індустрії

Основи програмування

Дискретна математика

Архітектура комп'ютера

Основи екології

Основи охорони праці та безпеки життєдіяльності

Фізико-технічні основи обчислювальної техніки

Алгоритми та структури даних

Аналіз вимог до програмного забезпечення

Архітектура та проєктування програмного забезпечення

Теорія реляційних та нереляційних баз даних

Дискретні структури

Групова динаміка і комунікації

Конструювання програмного забезпечення

Моделі створення інноваційного ПЗ

Моделювання та аналіз програмного забезпечення

Людино-машинна взаємодія

Менеджмент проєктів програмного забезпечення

Безпека програм та даних

Об'єктно-орієнтоване програмування

Основи програмної інженерії

Проєктний практикум

Об'єктні технології Java / Рецензія на робочу програму 

Операційні системи функціонування та адміністрування ПЗ / Відгук на робочу програму 

Основи автоматизованого тестування

Візуальні сервісно-орієнтовані рішення та фреймворки для їх реалізації / Відгук на робочу програму 

Технології компонентного програмування для веб

Якість програмного забезпечення та тестування / Рецензія на робочу програму 

Основи скриптового програмування

Виробнича практика

Преддипломна практика

Бакалаврська робота

 

Вибіркова частина

Дисципліни із кафедрального каталогу

    Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей. 

Основні етапи вибору:

1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;

3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;

 4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін із профільованих блоків кафедри видобування нафти і газу за посиланням.

 

Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу       

Процедура вибору (29 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 3-4 навчального курсу та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6). 

Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням

 

 

 

 

Об'єктні технології Java
  1. Бандура В. В., Демчина М. М., Шекета В. І., Пасєка М. С. Java програмування. Структури, об'єкти, дані : навч. посіб. Івано-Франківськ : ІФНТУНГ. 2018. 291 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=450017
  2. Бандура В. В., Храбатин Р. І. Об’єктні технології java: конспект лекцій. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023. 194 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=474965
  3. Бандура В. В., Чернишов М. Ю. Об’єктні технології java: лабораторний практикум. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ. 2023. 188 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=474964
Якість програмного забезпечення та тестування
  1. Бандура В.В. Якість програмного забезпечення та тестування: конспект лекцій/ В. В.Бандура – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2022. - 177с. Режим доступу: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=472895 

  2. Бандура В.В. Якість програмного забезпечення та тестування: лабораторний практикум/   В. В.Бандура., Храбатин Р.І., Саманів Л.В. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2022. - 105с. Режим доступу: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=472894

 

Візуально сервісно-орієнтовані рішення та фреймворки для їх реалізації
  1. Піх В.Я., Піх М.М., Бандура В.В., Шекета В.І., Методичні вказівки до вивчення диципліни, Візуально сервісно-орієнтовані рішення та фреймворки для їх реалізації – Івано-: ІФНТУНГ, 2022. - 64с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=472746
  2. Піх В.Я., Піх М.М., Шекета В.І.. Візуально сервісно-орієнтовані рішення та фреймворки для їх реалізації: конспект лекцій для вивчення дисципліни. Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2022. 131 с.. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=472745
  3. Корнута В. А., Піх В. Я. Методичні вказівки до виконання лабораторних та практичних робіт з дисципліни Мови програмування для web 2021р. 38 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=468710

Операційні системи функціонування та адміністрування ПЗ
  1. Піх В. Я. Конспект лекцій з дисципліни “ Операційні системи функціонування та адміністрування ПЗ” для студентів напряму підготовки 121 – “ інженерія програмного забезпечення ” ,– Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023. 202 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=474659
  2. Піх В. Я., Т.Б. Дмитрик, М.М. Піх Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни “ Операційні системи функціонування та адміністрування ПЗ” для студентів напряму підготовки 121 – “ інженерія програмного забезпечення ” – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023 . 41 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=474661

Аналіз вимог до програмного забезпечення
  1. Храбатин, Р. І. Аналіз вимог програмного забезпечення: конспект лекцій та лабораторний практикум / Р. І. Храбатин, В. В. Бандура. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. – 138 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=433679 
  2. Храбатин Р.І., Бандура В.В. Опорний конспект лекцій з курсу «Аналіз вимог до програмного забезпечення» для студентів напрямку підготовки програмна інженерія. – Івано-Франківськ, 2022. – 59 с. https://docs.google.com/document/d/1FO_USVdpFGFDJwjWJg6pW4Ix9482yIbi/edit  

Проєктний практикум
  1. Пасєка, М. С. Проектний практикум [Текст] : конспект лекцій / М. С. Пасєка. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. – 90 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=432155 

Дисципліна 7 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 8 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 9 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 10 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 11 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 12 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 13 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 14 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 15 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 16 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 17 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 18 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 19 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 20 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 21 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 22 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 23 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 24 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 25 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 26 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 27 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 28 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 29 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 30 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 31 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 32 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 33 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 34 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 35 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 36 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 37 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 38 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 39 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 40 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 41 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 42 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 43 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 44 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 45 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 46 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 47 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 48 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 49 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

Дисципліна 50 .......

кімната: 0-316
Телефон: 

 

 

Гарант освітньої програми - завідувач кафедри ІПЗ, к.т.н., доцент - Бандура Вікторія Валеріївна - (наказ про призначення)

Контактні дані гаранта ОПП для комунікації: електронна пошта - viktoriia.bandura@nung.edu.ua ; телефон - +380667243863

Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".

 

 

Запрошуємо всіх кому не байдужа якість надання освітніх послуг у університеті пройти анонімне опитування за посиланням

Результати опитування:

- щодо якості викладання дисциплін (переглянути)

- щодо якості самостійної роботи (переглянути)

- щодо якості освітньої програми (переглянути)

- випускників (переглянути)

 

 

Лекційне заняття на тему: "Java Stream API" - дисципліна «Об'єктні технології Java». Тривалість – 1 год. 20 хв. Дата проведення заходу – 16.11.2023 р. Спікер від компанії «NetLS» (Network Leading Services) – Українська компанія з розробки програмного забезпечення – https://nung.edu.ua/news/lektsiya-zustrich-iz-netls

Лекційне заняття на тему: «Піраміда тестування» – дисципліна «Якість ПЗ та тестування». Тривалість – 1 год. 20 хв. Дата проведення заходу – 18.10.2023 р., 4 пара, Центр Інноваційних Технологій. Спікер від компанії «ЕПАМ» (EPAM UKRAINE) – https://nung.edu.ua/news/mayster-klas-piramida-testuvannya 

Лекційне заняття на тему: "MongoDB" – дисципліна «Теорія реляційних та не реляційних баз даних». Тривалість – 1 год. 20 хв. Дата проведення заходу –      27.10.2023 р., 3 пара, ауд. А-14. Спікер від компанії «ELEKS» – Senior node js developer – Іван Незамай – https://nung.edu.ua/news/lektsiya-vid-kompaniyi-eleks-pro-mongodb

Лекційне заняття на тему: "Оптимізація баз даних" – дисципліна «Теорія реляційних та не реляційних баз даних». Тривалість – 1 год. 20 хв. Дата проведення заходу – 13.11.2023р. 3 пара ауд. 04. Спікер від компанії «Sierentz Global Merchants», Database Engineer (Consultant) – Андрій Хамурда –
https://nung.edu.ua/news/yak-optymizuvaty-bazu-danykh-lektsiya-vid-steykkholdera

Лекційне заняття на тему: "Java Stream API" - дисципліна «Об'єктні технології Java». Тривалість – 1 год. 20 хв. Дата проведення заходу – 30.12.2023 р. Спікер від компанії «ЕПАМ» (EPAM UKRAINE), Software Engineer – Михайло Павлюк – https://nung.edu.ua/index.php/news/cherhova-zakhoplyuyucha-lektsiya-vid-predstavnykiv-epam 

Лекційне заняття на тему: "Патерни проектування" - дисципліна «Архітектура та проектування ПЗ». Тривалість – 2 год. 20 хв. Дата проведення заходу – 08.03.24 р, 2 пара. Спікер від компанії «ELEKS» – Senior Java Developer – Вінер Ростислав Анатолійович  https://nung.edu.ua/index.php/news/lektsiya-zustrich-iz-eleks     

 

 

 

Назва підприємства/організаціїДоговір про співпрацю
ТОВ "Українські інформаційні технології"Договір № УІТ /2 від 24.06.2024
ТОВ "Blackthorn Vision"Договір № ТБВ - І/1 від 10.06.2024
Західноукраїнський національний університетДоговір № ЗНУ - І від 15.01.2024
ТОВ "Газорозподільні мережі України", Івано-Франківська філіяДоговір № ГРМ - І/1 від 26.01.2024
Прикарпатський національний технічний університет ім. В. СтефаникаУгода № ПНУ - І/3 від 30.11.2023
ТОВ "ЕПАМ ДІДЖИТАЛ"Договір № ЕСЗ - І/1 від 19.01.2024
Тернопільський національний технічний університет ім. Івана ПулюяДоговір № ТНТУ - І від 15.01.2024

ТОВ ЛЕОНІ ВАЄРІНГ СИСТЕМС УА ГМБХ

Договір № ЛВС - І/1 від 22.12.2023

ВСП Івано-Франківський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування

Договір № ЛНП - І/1 від 15.01.2024

ТОВ "ТЕНАНТ КЛАУД УКРАЇНА"

Договір № ТКУ - І/1 від 04.01.2023 / виробнича

ТОВ "ТЕНАНТ КЛАУД УКРАЇНА"

Договір № ТКУ - І/1 від 04.01.2023 / переддипломна

ТОВ "Webmil"

Договір № ВМ - І/2 від 05.06.2024 / виробнича

ТОВ "Webmil"

Договір № ВМ - І/1 від 12.01.2024 / переддипломна

 

Здобувач може самостійно надати від іншого підприємства лист-відношення для проходження на даному підприємстві практики.

 

 

Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти

Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2023 року випуску

Розпорядження директора інституту від ............ р. №..... (переглянути)

Наказ ректора  від 23.11.2023 р. № 136 (переглянути)

Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2024 року випуску

Розпорядження директора інституту від ............... №............... (переглянути)

Наказ ректора  від 07.06.2024 р. № 347/7 (переглянути)