Лекція від компанії Eleks про MongoDB

Сьогодні, 27.10.2023, студенти кафедри інженерії програмного забезпечення інституту інформаційних технологій відвідали цікаву лекцію в рамках навчального курсу "Теорія реляційних та нереляційних баз даних" (лектор, доцент Вовк Роман). Головним спікером був інженер-розробник від компанії Eleks, висококваліфікований Senior розробник на Node.js, Іван Незамай. Основна тема лекції була присвячена ключовій технології, яка розглядалася в рамках навчального курсу - нереляційній базі даних MongoDB. Цікавий факт: запрошений лектор із жартом назвав цю технологію "MongoDB нахіба".

На лекції були присутні виконуюча обов’язки завідувача кафедри інженерії програмного забезпечення, Вікторія Бандура, і доцент Борис Незамай.

Під час лекції студенти дізналися багато цікавого про реляційні та нереляційні бази даних, а також порівняння між ними. Вони отримали практичні приклади використання обох підходів та ознайомилися з методами створення зв’язків між даними у реляційних базах, а також використанням JSON-структур у цьому контексті.

Студенти також здобули фахові консультації та нові знання щодо таких аспектів, як:

​​Marker_RedCircle Використання транзакцій в нереляційних базах даних та принципи ACID.

​​Marker_RedCircle Використання колекцій для збереження неструктурованих даних.

​​Marker_RedCircle Переваги горизонтального масштабування.

​​Marker_RedCircle Принципи та методи кластеризації даних.

​​Marker_RedCircle Важливість мінімізації кількості колекцій при проектуванні NoSQL-представлень.

​​Marker_RedCircle Використання вкладених структур даних.

​​Marker_RedCircle Принципи об’єднання даних в MongoDB.

​​Marker_RedCircle Процеси денормалізації моделі бази даних в MongoDB.

​​Marker_RedCircle Характеристики та особливості використання унікальних ідентифікаторів ObjectID.

​​Marker_RedCircle Обґрунтування використання aggregate framework.

​​Marker_RedCircle Особливості та методи використання індексів в MongoDB та їх кластеризації.

​​Marker_RedCircle Рівні ізольованості транзакцій, засоби забезпечення цілісності та валідації даних.

Представлена увазі студентів лекція була наповнена значним експертним досвідом спікера, що було сприйнято студентами як ефективне доповнення до розглянутих ними попередньо теоретичних концепцій навчального курсу. Таке поєднання фундаментальної університетської науки та практичного експертного досвіду ІТ-виробництва безумовно є цінним фактором забезпечення високої якості та професійності викладання навчального матеріалу на кафедрі.

• Eleks Незамай Іван студенти
  • Eleks Незамай Іван викладачі