Освітня програма «Оцінка землі та нерухомого майна» (Магістратура)

Додаткова інформація

Рівень вищої освіти - другий (магістерський)

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

«Оцінка землі та нерухомого майна»

спеціальності 193 Геодезія та землеустрій

 

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

 

         Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Оцінка землі та нерухомого майна"

 

 

    Серед нинішніх професій важливе місце займає професія незалежний оцінювач-експерт з визначення вартості майна та майнових прав.
    Ця професія існує ще з давніх часів її вік вимірюється тисячоліттями, 
проте в Україні професія-незалежний оцінювач стала актуальною з 90-х років минулого століття, що було пов’язано з переходом економіки країни в ринкові умови.
   З появою недержавних форм власності в Україні з’явилася необхідність у тому, щоб в угодах з майном брав участь професіонал, що міг би орієнтувати продавця і покупця у вартості майна, що бере участь в угоді. Тому з’являється об’єктивна потреба в професійних незалежних оцінювачах.
Сьогодні хочемо розповісти Вам про професію
НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАЧА (
Презентація)

 

     Історія розроблення та впровадження  ОПП «Оцінка землі та нерухомого майна»

Освітньо-професійна програма «Оцінка землі та нерухомого майна» продовжує традиції підготовки магістрів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». Перший випуск підготовки магістрів за спеціальністю 8.08010104 «Оцінка землі та нерухомого майна» відбувся у 2015 році на кафедрі землевпорядкування та кадастру.
    Згідно ліцензії (наказ Міністерства освіти  і науки України №93-Л від 15.05.2017 року «Про переоформлення ліцензій») у ІФНТУНГ проводиться підготовка фахівців за ступенем вищої школи «магістр» за освітньо-професійною програмою «Оцінка землі та нерухомого майна» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» галузі знань 19 «Архітектура та будівництво».
    Сьогодні кафедра геодезії та землеустрою, відповідальна за реалізацію ОП «Оцінка землі та нерухомого майна»  та здійснює підготовку здобувачів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» за першим, другим рівнем вищої освіти. 
    У 2018 році до ОП було внесено зміни  з метою приведення її у відповідність до змін нормативної бази університету, затверджено Вченою радою університету (протокол №03/586 від 30.05.2018.) та введено  в дію з 1 вересня 2018 р. наказом ректора № 203 від 31.08.2018 р.
    ОП «Оцінка землі та нерухомого майна» другого магістерського рівня за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» була акредитована у 2019 році відповідно до рішення Акредитаційної комісії другого магістерського рівня від 19 лютого 2019 р. протокол №134 терміном дії до 1липня 2024 р. (http://surl.li/exdhh).
    У 2021р. з урахуванням накопиченого досвіду, традиційного обміну думками з представниками освітньої спільноти та здобувачами вищої освіти, співпраці зі стейкхолдерами ОП «Оцінка землі та нерухомого майна» зазнала оновлення, що позначилося на змістовому наповненні. Так, в напрямку розширення академічної свободи здобувачів запропоновано перелік вибіркових дисциплін із загальноуніверситетського каталогу, що забезпечує право здобувачів долучатися до курсів поза межами їхньої спеціальності. 
    Плідна співпраця з державними та приватними  підприємствами та організаціями галузі дає можливості підвищувати рівень здобувачів під час проходження практик та виконання магістерських робіт. Для впровадження ОП створена робоча група з викладачів кафедри геодезії та землеустрою та стейкхолдерів, які розробляли компоненти ОП з урахуванням рекомендацій від здобувачів, підприємств та організацій галузі.
    Гарантом ОП є доцентка кафедри, кандидат технічних наук Перович Л.Л, яка має багаторічний практичний досвід роботи в сфері оцінки та управління нерухомим майном.            

 

Обов'язкові освітні компоненти

Дисципліни загальної підготовки

Наукова іноземна мова діяльності
Об'єкти інтелектуальної власності в оцінці нерухомості
Соціально-економічний розвиток територій

Дисципліни професійної підготовки

Економіка та ринок нерухомості
Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості
Методологія оцінки нерухомості
Грошова оцінка землі та нерухомості
Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав
Переддипломна практика
Магістерська робота
Основи наукових досліджень в оцінці нерухомості 

Вибіркова частина

Дисципліни із кафедрального каталогу

Вибірковий блок 1

Ландшафтний землеустрій
Інвестиції на ринку нерухомості та їх оцінка

Вибірковий блок 2

Економіка природокористування
Інвестиційна діяльність підприємства

 

    Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей. 

     Основні етапи вибору:

     1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

     2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду робочих програм дисциплін;

     3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;

      4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

     Пропонуємо ознайомитися з робочими програмами вибіркових дисциплін із профільованих блоків кафедри за посиланням.

 

Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу

           

    Дисципліна 1 (4 кредити)
    Дисципліна 2 (3 кредити)
    Дисципліна 3 (3 кредити)

Процедура вибору (10 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з  2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6). 

         Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням

 

 

 

Дисципліни обов'язкової частини

Наукова іноземна мова діяльності 

1.Робоча програма

2.Hrybinyk Yu. І., Halai Т. М. Academic writing : handbook (for students and young researchers). Part 1. Ivano-Frankivsk : IFNTUOG, 2022.  125 p.  ISBN 978–966–694–385–2. 

3.Грибіник, Ю. І.    Навчально-методичний комплекс матеріалів з іноземної мови (англійської) з дистанційної освіти для студентів спеціальності "геодезія та землеустрій" [Текст] / Ю. І. Грибіник, Т. М. Галай. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2022. – 83 c. – (Каф. англійської мови)

4. Верба, Л. Г. Порівняльна лексикологія англійської та української мов [Текст] : посіб. для переклад. відділень вузів / Л. Г. Верба. – Вінниця : Нова книга, 2003. – 160 с.  

 5.Valuation Standards 


Об`єкти інтелектуальної власності в оцінці нерухомості

     1.Робоча програма

    2.Середюк, О. Є. Патентознавство та захист інтелектуальної власності [Текст] : конспект лекцій / О. Є. Середюк, Л. А. Витвицька. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2022. – 108 с. 

   3. Ляшенко, Г. П.  Інтелектуальний бізнес [Текст] : навч. посібник / Г. П. Ляшенко. – Ірпінь : УДФСУ, 2020. – 166 с 

    4. Аксютіна, А. В. Інтелектуальна власність [Текст] : навч. посібник / А. В. Аксютіна, О. В. Нестерцова-Собакарь, В. В. Тропін. – Дніпро : Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2017. – 140 с.

    5. Бізнес-право та інтелектуальна власність [Текст] : конспект лекцій / уклад. Маланчук Т.В. 2019. – 77 с. 

    6. Перович Л.Л. Боднарук І. Л. Об’єкти інтелектуальної власності в оцінці нерухомості Дистанційний курс на платформі Moodle  

Соціально-економічний розвиток територій

    1.Робоча програма

    2.Адаменко, О. М. Регіональна екологія і природні ресурси ( на прикладі Івано-Франківської області ) [Текст] : підручник / О. М. Адаменко, М. М. Приходько. – Івано-Франківськ : "Таля", 2000. – 278 с. 

    3.Інструменти регіонального розвитку в Україні [Текст] : навч. посіб. / О. В. Берданова, Г. А. Борщ, В. М. Вакуленко [et al.]. – К. : НАДУ, 2013. – 286 с. – 277. 

    4.Боднарук, І. Л. Соціально-економічний розвиток територій : практикум / І. Л. Боднарук. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. - 33 с. 

    5.Боднарук, І. Л. Соціально економічний розвиток територій: методичні вказівки для самостійної роботи / І. Л. Боднарук. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. – 22 с. 

    6.Боднарук, І. Л. Соціально-економічний розвиток територій 2022 Дистанційний курс на платформі Moodle  

Економіка та ринок нерухомості

    1.Робоча програма

    2.Боднарук І. Л. Економіка та ринок нерухомості: конспект лекцій / І. Л. Боднарук. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021 - 120 с. 

    3.Боднарук І. Л. Економіка та ринок нерухомості : практикум / І. Л. Боднарук. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2020

    4.Боднарук І. Л. Економіка та ринок нерухомості : методичні вказівки для самостійної роботи / І. Л. Боднарук. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. - 23 с.

    5.Боднарук І. Л. Економіка та ринок нерухомості: Дистанційний курс на платформі Moodle 

Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості

   1.Робоча програма

    2.Коваленко М. А., Сафонов Ю.М., Лепьохіна О. В.,  Мацієвич Т.О. Ринок нерухомості та іпотека: Навч. посіб.2015. -528с. ISBN978-966-8447-44-0 

    3.Новаковська І.О., Іщенко Н.Ф., Славін І.В., Скрипник Л.Р. Сучасний менеджмент і маркетинг нерухомості: навч. посібник. К.: НАУ, 2021. – 224 с. 

    4.Перович Л. Л. Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості : мультимедійне забезпечення дисципліни,  2022

    5.Перович Л. Л. Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості : практикум / Л. Л. Перович. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017.– 93с. 

    6.Перович Л.Л. Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості,  Дистанційний курс на платформі Moodle 

Методологія оцінки нерухомості

    1.Робоча програма

    2.Боднарук І. Л.Методологія оцінки нерухомості [Текст] : конспект лекцій / І. Л. Боднарук. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. – 94 с.  

    3.Боднарук, І. Л. Методичні вказівки для проведення практичних занять з дисципліни "Методологія оцінки нерухомості" для магістрів денної форми навчання. / І. Л. Боднарук. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. - 72 с. 

    4.Боднарук, І. Л. Методологія оцінки нерухомості [Текст] : метод. вказ. до напис. курс. роботи / І. Л. Боднарук. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2023. – 22 с.  

    5.Боднарук, І. Л. Методологія оцінки нерухомості : мультимедійне забезпечення дисципліни,  2022 

    6.Боднарук І.Л. Методологія оцінки нерухомості. Дистанційний курс на платформі Moodle.

Грошова оцінка землі та нерухомості

   1.Робоча програма

    2.Боднарук, І. Л.Основи оцінки бізнесу та нерухомості [Текст] : навч. посіб. / І. Л. Боднарук, Л. Л. Перович. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2019. – 213 с. : табл. – (Каф. геодезії та землеустрою). – 210-213.

    3.Перович Л.Л. Грошова оцінка землі і нерухомості: конспект лекцій. –    Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2018.– 141с. 

    4.Перович Л.Л. Грошова оцінка землі і нерухомості: лабораторний практикум. –  Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023.– 95с.

    5.Перович Л.Л. Грошова оцінка землі та нерухомості: методичні рекомендації для самостійної роботи. – Івано-Фран¬ківськ: ІФНТУНГ, 2021.– 39с. 

    6.Перович Л.Л. Грошова оцінка землі і нерухомості Дистанційний курс на платформі Moodle  

Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав

    1.Робоча програма
   2.Жолнер, І. В. Фінансовий облік за міжнародними та національними стандартами [Текст] : навч. посіб. / І. В. Жолнер. – К. : Центр учбової літ., 2012. – 468 с. 

    3.Калінеску Т. В., Романовська Ю. А., Кирилов О. Д. Оцінювання майна. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 312 с. 

    4.Пазинич В. І. Оцінка об'єктів нерухомості. Навчальний посібник / В. І. Пазинич., 2009. – 434 с. 

    5.Перович Л. Л. Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав: практикум. – Івано-Фран¬ківськ: ІФНТУНГ, 2023. – 63 с. 

    6.Перович Л. Л. Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав Дистанційний курс на платформі Moodle  

Основи наукових досліджень в оцінці нерухомості

   1.Робоча програма

    2.Соболь, Х. С. Методологія і принципи наукових досліджень  [Текст] : навч. посіб. / Х. С. Соболь, Н. І. Петровська, О. М. Гуняк. – Львів : Львів. політехніка, 2018. – 92 с. – 88. ISBN 978-966-941-185-3 

    3.Карпаш, О. М. Методологія наукових досліджень : навч. посіб. / О. М. Карпаш, П. М. Райтер, М. О. Карпаш. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2014. – 253 с. 

    4.Кравець, Я. С. Методологія та методика наукових досліджень [Текст] : практикум / Я. С. Кравець, О. Я. Кравець. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. – 18 с. – (Каф. землевпорядкування та кадастру). 

    5.Ільків, Є. Ю. Методологія та методика наукових досліджень : методичні вказівки для сам. роботи / Є. Ю. Ільків. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2019. – 16 с. 

Переддипломна практика

    1.Робоча програма

    2.Боднарук, І. Л. Основи оцінки бізнесу та нерухомості : навч. посіб. / І.    Л. Боднарук,     Л. Л. Перович. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2019. - 213 с. 

    3.А. М. Асаул Ринок нерухомості [Текст] : навч. посіб. / А. М. Асаул, В. І. Павлов, І. І. Пилипенко [et al.]. – 2-ге вид. – К. : Кондор, 2006. – 336 с. – ISBN 966-351-046-3. 

    4.Боднарук І. Л. Переддипломна практика: методичні вказівки. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2021. – 32 с.

    5. Законодавство України

Магістерська робота

     1.Боднарук, І. Л. Методичні рекомендації до написання магістерських робіт (за освітньо-професійною програмою "Оцінка землі та нерухомого майна"). [Текст]  І. Л. Боднарук, Л. Л. Перович. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2023. – 36 с. – (Каф. геодезії та землеустрою). 

 

Вибіркові дисципліни (кафедральний каталог)

Ландшафтний землеустрій

    1.Робоча програма
    2.Приходько М.М. Ландшафтний землеустрій: конспект лекцій. / М.М. Приходько. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2017. – 77 с. 
    3.Приходько, М. М. Ландшафтний землеустрій : метод. вказ. для виконання практичних робіт / М. М. Приходько, В. В. Романюк. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. - 33 с. 
    4.Приходько, М. М. Ландшафтний землеустрій : курсова робота / М. М. Приходько. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. - 17 с. 

Інвестиції на ринку нерухомості та їх оцінка

      1.Робоча програма
    2.Ярошевич, Н. Б. Державне управління інвестиційною діяльністю [Текст] : навч. посібник / Н. Б. Ярошевич, І. Ю. Кондрат, А. І. Якимів. – Львів : «Новий Світ-2000», 2020. – 429 c.
    3.Боднарук, І. Л. Перович Л.Л. Основи оцінки бізнесу та нерухомості : навч. посіб. / І.    Л. Боднарук,     Л. Л. Перович. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2019. - 213 с. 
    4.Сазонець І.Л. Інвестування : підручник для ВНЗ / І.Л.Сазонець, І.А.Федорова. – Київ, 2016. – 312 с. 
    5.Боднарук І. Л. Інвестиції на ринку нерухомості та їх оцінка: Практикум – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023. 36ст.
    6.Перович Л.Л., Боднарук І.Л.  Інвестиції на ринку нерухомості та їх оцінка. Дистанційний курс на платформі Moodle 

Економіка природокористування

   1.Робоча програма
    2.Лазарєва, О. В. Економіка природокористування [Текст] : метод. вказ. / О. В. Лазарєва. – Миколаїв : ЧНУ ім. Петра Могили, 2022.– 64 c. 
    3.Нєвєнченко А. І. Економіка природокористування: конспект лекцій.– Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2015. 
    4.Гера О.В. Економіка природокористування: практикум. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2018.
    5.Гера О. В. Економіка природокористування. Дистанційний курс на платформі Moodle  

Інвестиційна діяльність підприємства

    1.Робоча програма
    2.А. Х. Іляшенко Оцінка вартості підприємства [Текст] : навч. посібник / А. Х. Іляшенко, А. Г. Корбутяк, Н. Я. Сокровольська, Е. О. Юрій. – Чернівці : ЧНУ ім..Ю.Федьковича, 2019. – 170 c. 
    3.Полянська А.С., Кісь Г.Р Управління розвитком організацій [Текст] : конспект лекцій / Г. Р. Кісь. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. 192cт. 
    4.Кісь Г.Р., Полянська А.С. Управління розвитком організацій [Текст]: практикум – ІваноФранківськ: ІФНТУНГ, 2021. 41ст .              
    5.Боднарук І. Л. Методичні вказівки для  проведення практичних занять з дисципліни «Інвестиційний аналіз» для  магістрів денної форми навчання.  – Івано-Франківськ,  2017 
    6.Боднарук, І. Л. Фінансово-економічна діяльність [Текст] : методичні вказівки для самостійної роботи / І. Л. Боднарук. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2016. – 14 с. – (Каф. землевпорядкування та кадастру). Режим доступу: 
    7.Перович Л.Л., Боднарук І.Л. Інвестиційна діяльність підприємства  Дистанційний курс на платформі Moodle  

Гарант освітньо-професійної  програми к.т.н., доцент - Перович Леся  Львівна 
 (наказ на призначення  http://surl.li/kwuvg)

Контактні дані гаранта ОПП для комунікації:

 електронна пошта lesia.perovych@nung.edu.ua;

 телефон - +380676488840

Група забезпечення освітньої програми ( наказ про затвердження)


Викладачі навчальних дисциплін за ОПП «Оцінка землі та нерухомого майна»

Приходько Микола Миколайович - професор кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ

Ріпецький Євгеній Йосипович - професор кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ

Перович Леся Львівна - доцент, кафедра геодезії та землеустрою ІФНТУНГ

Боднарук Ірина Любомирівна - доцент, кафедра геодезії та землеустрою ІФНТУНГ

Гера Оксана Василівна - доцент, кафедра геодезії та землеустрою ІФНТУНГ
 
Тронь Юлія Олександрівна- старший викладач кафедри англійської мови ІФНТУНГ

З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники" 

     Анкетування (опитування) здобувачів вищої освіти є обов’язковою складовою внутрішнього забезпечення якості освітніх програм, яка полягає в отриманні періодичного зворотного зв’язку від студентів з метою їхнього залучення до процесу періодичного перегляду та удосконалення процедур забезпечення якості освітніх програм.
    Основою якісного анкетування, насамперед, є студентоцентричність (усвідомлення, що думка здобувачів є одним з найвагоміших чинників у формуванні рішень щодо покращення якості освіти та освітнього процесу). Базові принципи анкетування дозволяють одержати цінну інформацію від замовників освітніх послуг, випускників, роботодавців та інших учасників. 

      Результати опитувань серед студентів Ви можете переглянути, натиснувши відповідне посилання.

     Для найбільш якісної професійної підготовки здобувачів вищої освіти від роботодавців запрошуються спеціалісти, професіонали-практики та інші фахівці для проведення  спільних зустрічей, лекцій, та інших видів взаємної співпраці у стінах університету. 

10.09.2020р. зустріч з Сеньківським Володимиром - головним спеціалістом відділу загальних земельних питань управління земельно-правових відносин юридичного департаменту Івано-Франківської обласної державної адміністрації (http://surl.li/itizo);
 
09.09.2021р. зустріч з Любомиром Чорнопиським- в.о.директора ДП «Івано-Франківський інститут землеустрою» та Григорієм Качаном- директором комунального виробничого підприємства «Архітектурно-планувальне бюро - ІФ» (http://surl.li/iucvc);

09.09.2022р. зустріч з  Іванною Бабій- завідувачем сектору оцінки майна та майнових прав регіонального відділення ФДМУ по  Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях (http://surl.li/ijbay);

28.09.2022р. зустріч з Любомиром Чорнопиським- в.о.директора ДП «Івано-Франківський інститут землеустрою» та Григорієм Качаном- директором комунального виробничого підприємства «Архітектурно-планувальне бюро - ІФ» (http://surl.li/ijbae);

16.05.2023р. зустріч з Вікторією Бербець–керівником приватного підприємства “ГеоУкрПроект” м. Калуш (http://surl.li/ijays).

21.09.2023р. зустріч з Любомиром Чорнопиським- в.о.директора ДП «Івано-Франківський інститут землеустрою», Василем Костем – директором ПП «ГЕО» та Ольгою Король – заступником начальника відділу землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області (http://surl.li/lnzpn).

 

 

Структура даної ОП передбачає 9 кредитів для проходження здобувачами переддипломної виробничої практики на 2 курсі.
Обговорення змісту та програми практики відбувається спільно зі стейкхолдерами, з якими укладено відповідні договори про співпрацю:

1. Державне підприємство «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»
2. Головне управління держгеокадастру в Івано-Франківській області
3. Комунальне виробниче підприємство «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ»
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридично-Земельний Центр ІФ»
5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Українське бюро приватизації та оцінки майна»
6. Регіональне відділення ФДМУ по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях
7. Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕОГРУП»
8. Товариство з обмеженою відповідальністю «ВААР»

Крім того, здобувачі вищої освіти можуть самостійно обирати місце проходження практики за умови забезпечення виконання програми практики та укладання договору з підприємством або за листом-відношенням.