Аспірантура

Рівень вищої освіти - третій (освітньо-науковий)

ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА

ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА

спеціальності 131 Прикладна механіка

Основним завданням аспірантури є підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, адже від наявності високого наукового потенціалу професорсько-викладацького складу залежить рівень підготовки фахівців (бакалаврів та магістрів) в галузі прикладної механіки, які формують корпус майбутніх фахівців нової генерації. 

Планування, організацію та контроль підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в університеті здійснює Відділ аспірантури та докторантури.

Набір до аспірантури Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за спеціальністю 131 - Прикладна механіка проводиться відповідно до встановлених правил прийому

Програма вступного іспиту в аспірантуру за спеціальністю 131 "Прикладна механіка" (завантажити)

Програма додаткового вступного іспиту в аспірантуру за спеціальністю   131 "Прикладна механіка" (завантажити)

В інституті інженерної механіки і робототехніки підготовка докторів філософії (PhD) за освітньо-науковою програмою "Прикладна механіка" здійснюється на випусковій кафедрі комп'ютеризованого машинобудування, із залученням науково-педагогічного складу кафедр університету згідно Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (поза аспірантурою) та докторантурі.

Відгуки та пропозиції на проєкт ОНП 2023 р. просимо надсилати на пошту гаранта програми проф. Ониська О.Р.:   oleh.onysko@nung.edu.ua

 

ОНП «Прикладна механіка» 2023 р (завантажити)

Навчальний план (завантажити)

 

ОНП «Прикладна механіка» 2022 р (завантажити)

Навчальний план (завантажити)

 

ОНП «Прикладна механіка» 2018 р (завантажити)

Навчальний план (завантажити)

 

Теми дисертаційних робіт аспірантів ОНП «Прикладна механіка» спеціальності 131 Прикладна механіка
і наукові праці їх керівників (завантажити)

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

         Відомості самооцінювання ОНП "Прикладна механіка"

         Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

         Сертифікат про акредитацію освітньо-наукової програми "Прикладна механіка"

 Наукові і науково-практичні напрямки  досліджень НПП кафедри КМВ

 

Тема

Прізвище iм’я НПП

1

Прикладне застосування мехатронних систем та промислових роботів у виробничому і навчальному процесах

Панчук В.Г., зав.каф., професор, д.т.н.

2

Дослідження точності деталей нафтогазового машинобудування в середовищах CAD

Борущак Л.О., доцент, к.т.н.

3

Комп’ютерні дослідження роботи елементів конструкції бурових PDC-доліт

Врюкало В.В,, доцент, к.т.н.

4

Створення інформаційних систем підтримки життєвого циклу нафтогазового обладнання

Копей В.Б.,проф, д.т.н.

5

Розробка технологій для підвищення довговічності та надійності бурового і машинобудівного обладнання та інструменту.

Одосій З.М., проф, к.т.н.

6

Дослідження якості та точності виготовлення замкових з’єднань

Онисько О.Р., проф, д.т.н.

7

Аналітичні дослідження застосування генеративних технологій для виготовлення інструменту бурового обладнання.

Пітулей Л.Д., доцент, к.т.н.

8

Розроблення енергозберігаючої технології формування оксидних покрить деталей машин

Роп’як Л.Я..проф, д.т.н.

9

Використання інформаційних технологій для підвищення ефективності виготовлення бурового інструменту

Шуляр І.О.,доцент, к.т.н.

Стажування за кордоном

Стажування Онисько Олег Романович, ClujNapoca 2023

Стажування Копей Володимир Богданович, ClujNapoca 2022

Стажування Онисько Олег Романович, ClujNapoca 2022

Стажування Панчук Віталій Георгійович, ClujNapoca 2022

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, ClujNapoca 2022

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, Politechnika Lubelska 2021

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, WIPO 2020

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, WIPO 2020

Стажування в Україні

Стажування Копей Володимир Богданович, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА» 2023

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського 2022

Стажування Копей Володимир Богданович, ТОВ "ДП СВ АЛЬТЕРА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК" 2020

Стажування Онисько Олег Романович, ТОВ "ДП СВ АЛЬТЕРА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК" 2020

Стажування Панчук Віталій Георгійович, ТОВ "ДП СВ АЛЬТЕРА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК" 2020

Стажування Роп’як Любомир Ярославович, Prometeus 2019

 

Більше в розділі СТАЖУВАННЯ

Термін навчання в аспірантурі

Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки. Аспірант , який захистився до закінчення строку підготовки в аспірантурі або докторантурі, має право за власним вибором:

- отримати одноразову виплату в сумі залишку стипендії, передбаченої у бюджеті закладу вищої освіти на відповідний календарний рік, та за власною заявою бути відрахованим з аспірантури;

- отримати за власною заявою оплачувану академічну відпустку на строк, що залишився до завершення нормативного строку підготовки в аспірантурі .

Якщо аспірант захистив дисертацію на другому чи третьому році підготовки в аспірантурі та був обраний за конкурсом на відповідну посаду наукового (науково-педагогічного) працівника у такому закладі вищої освіти, то загальна сума залишку стипендії нараховується йому як щомісячна надбавка до заробітної плати.

Затвердження тем дисертацій

Тема дисертації погоджується аспірантом (здобувачем) з його науковим керівником, виноситься на розгляд профільної кафедри та затверджується Вченою радою університету протягом двох місяців з дня зарахування (прикріплення) аспіранта (здобувача) до Університету.

Планування наукової роботи аспіранта

Аспіранти проводять наукові дослідження згідно з індивідуальним планом наукової роботи, в якому визначаються зміст, строки виконання та обсяг наукових робіт, а також запланований строк захисту дисертації протягом терміну підготовки в аспірантурі. Індивідуальний план наукової роботи погоджується аспірантом з його науковим керівником, заслуховується на засіданні кафедри та затверджується Вченою радою університету впродовж двох місяців з дня зарахування аспіранта до Університету.

Індивідуальний план наукової роботи є обов’язковим до виконання і використовується для оцінювання успішності запланованої наукової роботи. Порушення строків виконання індивідуального плану наукової роботи без поважних причин, передбачених законодавством, може бути підставою для ухвалення Вченою радою Університету рішення про відрахування аспіранта.

Стажування

Академічна мобільність – це участь студентів, аспірантів, докторантів, науково-педагогічних та наукових працівників Університету у навчальній, науково-педагогічній чи науковій діяльності вітчизняного чи закордонного закладу вищої освіти, вітчизняних чи закордонних наукових установ, підприємств тощо упродовж певного періоду, як правило, до одного навчального року, а також вітчизняними та іноземними учасниками освітнього процесу в аналогічних видах діяльності Університету. Докладніша інформація подана у розділі: Центр міжнародного співробітництва.

Соціальна підтримка

Розмір стипендії аспіранта визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12.07. 2004 р. № 882 “Питання стипендіального забезпечення” (зі змінами) (у редакції постанови КМУ від 28.12.2016 р.,№ 1050) і чинними “Правилами призначення і виплати стипендій студентам (курсантам), аспірантам та докторантам ІФНТУНГ” , затвердженими рішенням Вченої ради університету від 01.02.2017 р. Стипендія призначається аспірантам на весь термін підготовки в аспі¬рантурі. Розмір стипендії аспіранта затверджується протоколом стипендіальної комісії Університету та вводиться в дію відповідним наказом ректора Університету.

Для встановлення стипендії аспірантам першого року навчання необхідно подати у планово-фінансовий відділ Університету копію паспорта і довідку про ідентифікаційний код.

Стипендія аспірантам встановлюється з дня зарахування на навчання, але не раніше наступного дня після звільнення з основного місця роботи.

Іногороднім аспірантам, які навчаються з відривом від виробництва, надається місце у гуртожитку університету. Для поселення у гуртожиток аспіранту необхідно подати у відділ докторантури і аспірантури заяву на ім’я проректора з наукової роботи, на підставі якої йому видається скерування для поселення та довідка про навчання в аспірантурі (2 прим.). Вказані документи аспірант подає в дирекцію студмістечка.

Канікули для аспірантів денної форми навчання встановлються з 1 липня до 31 серпня.

Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на кожний іспит.

Працівникам, які навчаються заочно в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання – один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника.

Звітування аспірантів (здобувачів)

Звітування (річне, проміжне) про виконання індивідуального плану роботи аспірантів, здобувачів за відповідний період відбувається систематично на засіданнях (наукових семінарах) профільних кафедр та вчених рад Інститутів(для аспірантів-випускників) в усній формі з представленням здобутих результатів виконання роботи. Кафедра та вчена рада відповідного Інституту ретельно вивчає представлені аспірантом, здобувачем, матеріали, порівнює отримані досягнення із запланованими і приймає рішення щодо стану виконання індивідуального плану наукової роботи. Звітні документи подаються аспірантами, здобувачами у відділ докторантури та аспірантури у відповідності до встановленого графіка.

Тимчасовий порядок перевірки на плагіат дисертаційних робіт на здобуття третього наукового рівня вищої освіти (доктора філософії)

Перевірка рукописів дисертацій на академічний плагіат проводиться у відповідності до діючого "ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ АТЕСТАЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ ІФНТУНГ"

1. Перевірка рукописів дисертацій на академічний плагіат проводиться на підставі звернення Здобувача наукового ступеня у відділ забезпечення якості освіти (Додаток А "ПОЛОЖЕННЯ про академічну доброчесність працівників та здобувачів вищої освіти ІФНТУНГ").

2. Для перевірки рукопису дисертації на академічний плагіат Здобувач не пізніше за 7 робочих днів до запланованої дати проведення засідання Вченої ради Університету, на якій будуть розглядатися документи щодо проведення попередньої експертизи дисертації Здобувача, подає готовий файл дисертації відповідальній особі у відділі забезпечення якості освіти;

3. Відповідальна особа перевіряє дисертації з за допомогою антиплагіатних систем, затверджених до використання в Університеті, в термін не більше 3 днів з дня отримання рукопису дисертації.

4. Після завершення процедури перевірки відповідальна особа надає Здобувачеві "Довідка про перевірку дисертації на плагіат" згідно затвердженого зразка

Перевірку дисертаційних робіт здобуття здобуття третього наукового рівня вищої освіти (доктора філософії) здійснює співробітник відділу забезпечення якості освіти Дейнега Руслан Олександрович.

З питань перевірки робіт на плагіат звертайтесь у відділ забезпечення якості освіти (ауд.0200) або на електронну адресу plagiarism@nung.edu.ua

Попередня експертиза дисертації

Для проведення попередньої експертизи здобувач звертається із письмовою заявою на ім’я голови вченої ради Університету про проведення попередньої експертизи дисертації та надання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації.

Здобувач звертається із письмовою заявою на ім’я голови вченої ради Університету про проведення попередньої експертизи дисертації та надання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації.

Заява здобувача передається на кафедру, на якій здійснювалася підготовка здобувача. Кафедра, на якій проводитиметься попередня експертиза дисертації, подає пропозиції вченій раді Університету щодо призначення двох рецензентів, кандидатури яких пропонуються до складу ради.

На кафедру, на якій проводитиметься попередня експертиза дисертації, здобувач подає дисертацію, висновок наукового керівника (керівників) та академічну довідку про виконання відповідної освітньо-наукової програми.

Завідувач кафедри, на якій проводиться попередня експертиза дисертації, за участю рецензентів організовує та проводить на базі цієї кафедри фаховий семінар для апробації дисертації.

Рецензенти, розглянувши дисертацію та наукові публікації, у яких висвітлені основні наукові результати дисертації, а також за результатами фахового семінару готують висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації. Рецензенти забезпечують об’єктивність підготовленого ними висновку. У висновку, зокрема, зазначається інформація про відповідність дисертації встановленим вимогам, кількість наукових публікацій, повноту опублікування результатів дисертації та особистий внесок здобувача до всіх наукових публікацій, опублікованих із співавторами та зарахованих за темою дисертації.

Попередня експертиза дисертації проводиться протягом двох місяців з дня надходження до Університету письмової заяви здобувача щодо проведення такої експертизи.

У разі відмови (у письмовій формі) Університету провести попередню експертизу та підготувати зазначений висновок здобувач має право звернутися до МОН України для визначення подальшої процедури захисту дисертації.

Здобувач відрахований із поважних причин (за станом здоров’я, за сімейними обставинами) за власною заявою має право на проведення попередньої експертизи дисертації, надання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації та проведення захисту дисертації в раді протягом шести місяців після відрахування з аспірантури.

Якщо Університет не може провести попередню експертизу дисертації здобувача, надсилається звернення до іншого закладу вищої освіти (наукової установи) із проханням розглянути заяву здобувача про проведення попередньої експертизи дисертації.

Організація навчального процесу

Навчальний план аспірантури містить інформацію про перелік та обсяг навчальних дисциплін (45 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі — ЄКТС)), послідовність їх вивчення, форми проведення навчальних занять та їх обсяг, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю.

Освітньо-наукова програма та навчальний план аспірантури є основою для формування аспірантом індивідуального навчального плану та індивідуального плану наукової роботи, які погоджуються з науковим керівником, заслуховуються на засіданні кафедри та затверджуються Вченою радою університету протягом двох місяців з дня зарахування особи до аспірантури.

Індивідуальний навчальний план аспіранта повинен містити перелік дисциплін за вибором аспіранта в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС. При цьому аспіранти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти і які пов’язані з тематикою дисертаційного дослідження, за погодженням із своїм науковим керівником та гарантом ОНП.

Засвоєння аспірантами навчальних дисциплін може відбуватися на базі Університету, а також в рамках реалізації права на академічну мобільність — на базі інших закладів вищої освіти (наукових установ).

Аспірант має право змінювати свій індивідуальний навчальний план за погодженням із своїм науковим керівником у порядку, який затверджується Вченою радою Університету.

Усі аспіранти незалежно від форми навчання зобов’язані відвідувати аудиторні заняття і проходити всі форми поточного та підсумкового контролю, передбачені індивідуальним навчальним планом аспіранта та освітньо-науковою програмою аспірантури Університету.

Права та обов'язки аспірантів

Аспіранти користуються правами здобувачів вищої освіти, визначеними Законом України “Про вищу освіту”. З метою належного проведення наукових досліджень аспіранти також мають право на:

- вільний доступ до всіх видів відкритої наукової інформації, наявної у закладах вищої освіти (наукових установах), бібліотеках і державних архівах України;

- отримання методичного і змістовного наукового консультування щодо власного дослідження від наукового керівника;

- безпечні та нешкідливі умови для проведення наукових досліджень, забезпечення належно обладнаним місцем для наукової роботи;

- академічну мобільність, що реалізується відповідно до Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 579 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 66, ст. 2183);

- академічну відпустку, зокрема за станом здоров’я, у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до законодавства.

Аспіранти зобов’язані виконувати всі обов’язки здобувачів вищої освіти, визначені Законом України “Про вищу освіту”. З метою забезпечення належного проведення наукових досліджень аспіранти також зобов’язані:

- дотримуватися морально-етичних норм і стандартів поведінки дослідників у відповідній галузі;

- виконувати індивідуальний план наукової роботи та систематично звітувати про хід його виконання на засіданні профільної кафедри та засіданнях Вчених рад інститутів(для аспірантів-випускників);

- захистити в установлений строк свої наукові досягнення у вигляді дисертації у спеціалізованій вченій раді.

Аспіранти мають право брати участь у конкурсах на отримання грантової підтримки наукових досліджень та стипендій, заснованих на честь видатних діячів науки, освіти, культури, громадських діячів, а також заснованих Президентом України, Кабінетом Міністрів України, державними чи недержавними органами, підприємствами, установами чи організаціями.

Аспіранту одночасно з його зарахуванням відповідним наказом ректора призначається науковий керівник з числа наукових або науково-педагогічних працівників з науковим ступенем.

Науковий керівник аспіранта здійснює наукове керівництво роботою над дисертацією, надає консультації щодо змісту і методології наукових досліджень аспіранта, контролює виконання індивідуального плану наукової роботи та індивідуального навчального плану аспіранта і відповідає перед Вченою радою університету за належне та своєчасне виконання обов’язків наукового керівника.

 

Науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ

Путівник по бібліотеці ІФНТУНГ

– Організаційно-наукові заходи

– На допомогу аспірантам:

     Відеоматеріали "В допомогу авторам" видавництва ПП "Технологічний центр":

         Перелік українських видань у Scopus та Web of Science (постійно оновлюється)

         Перелік міжнародних видань у Scopus

         Перелік міжнародних видань у Web of Science

         Як створити профіль в ORCID

         Як зв'язати ID ORCID і Scopus Author ID

              Робота з БД Scopus

         Адреса доступу до БД Scopushttps://www.scopus.com

         Як опублікувати статтю  у Scopus 

         Як знайти журнал необхідного квартиля у Scopus

         Як знайти журнал в базі даних Scopus

         Як додати відсутній документ до Scopus

         Як внести зміни до профілю автора у Scopus 

         Як запросити додавання втраченого цитування у Scopus 

               Робота з Web of Science

         Адреса доступу до БД Web of Sciencehttp://webofknowledge.com

         Як зареєструватися на Web of Science Core Collection

         Як знайти журнал у Web of Science Core Collection

         Як додати статті до профілю на Google Scholar 

         Як знайти журнал в "Переліку фахових видань України"

Каталог дисертацій

Рада молодих вчених ІФНТУНГ 

Спеціалізовані вчені ради

Фахові видання ІФНТУНГ 

Наукові фахові видання України​​​​​​​

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про академічну доброчесність працівників та здобувачів вищої освіти ІФНТУНГ

Декларація про дотримання академічної доброчесності учасником освітнього процесу ІФНТУНГ

Положення про внутрішнє забезпечення якості освіти ІФНТУНГ

​​​​​​​Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності

​​​​​​​​​​​​​​До питання уникнення проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності (Лист МОН № 1/9-263 від 20 травня 2020 року)

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти: https://naqa.gov.ua/академічна-доброчесність/

SAIUP-Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – https://americancouncils.org.ua/programs/proekt-sprijannja-akademichnij-dobrochesnosti-v-ukraini-saiup/

Вебінари “Академічна доброчесність”  – (інформацію взято з сайту​​​​​​​ https://academiq.org.ua/vebinari-akademichna-dobrochesnist/)

Інформаційні бюлетені "Академічна доброчесність" (інформацію взято з сайту https://saiup.org.ua)

​​​​​​​Онлайн курси "Академічна доброчесність"

Пам'ятка здобувачам про академічну доброчесність

Шкала плагіату - Чи я плагіював?

 

ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ (ОБОВ'ЯЗКОВИХ) КОМПОНЕНТІВ ОНП "ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА" 
Освітньо-кваліфікаційний рівень підготовки доктор філософії з прикладної механіки
Обов’язкові дисципліни
Назва дисципліниАнотаціяРобоча програмаМетодичні вказівки
Прикладна мехатроніка1

22123

2

22223

метод.вказ.1
Педагогічний практикум 22

 

 

2метод.вказ.1
Методи проєктування і розрахунку машин та конструкцій  2метод.вказ.1
Експериментальні дослідження в прикладній механіці  2метод.вказ.145https://drive.google.com/drive/folders/18emVhDHzdZf7bQmUB5EM1knAIeO10cr5
Управління науковими проєктами 2метод.вказ.
Методологія та організація наукових досліджень 2метод.вказ.14
Педагогічна практика за професійним спрямуванням 2метод.вказ.1
Філософія науки 2метод.вказ.14
Іноземна мова для академічних цілей12метод.вказ.
Професійна педагогіка 2метод.вказ.
ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ (ВИБІРКОВИХ) КОМПОНЕНТІВ ОНП "ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА"
Освітньо-кваліфікаційний рівень підготовки доктор філософії з прикладної механіки
Вибіркові дисципліни
Назва дисципліниАнотаціяРобоча програмаМетодичні вказівки
Чисельні методи обробки експериментальних даних**12

19223

метод.вказ.
Системи інформаційної підтримки життєвого циклу виробів**12метод.вказ.
Мова програмування Python в наукових дослідженнях**12метод.вказ.1
Методологія моделювання різьбових з'єднань нафтогазового обладнання**12метод.вказ.
Новітні світові науково-технічні підходи та розробки щодо проектування та виготовлення інструментів для виготовлення нарізей (англійською мовою)**

 

 

2метод.вказ.14
Теоретичні основи  моделювання  гвинтових поверхонь** 2метод.вказ.
Методологія компонентно-орієнтованого моделювання мовою Modelica1  
Методи машинного навчання в прикладній механіці1  
Плазмові технології  зміцнення поверхонь деталей машин1  
Управління науковими проектами та програмами1  
Інтелектуальна власність в технологічних інноваціях1  
Моделювання, проектування та оптимізація технологічних процесів машинобудування1  
Інформаційні технології в дослідженнях матеріалів1  
Інформаційно-вимірювальні
системи в технологічних
дослідженнях
1  
Обробка експериментальних даних1  
Формоутворення конічних нарізей1  
Основи забезпечення  експлуатаційних показників бурильних замків технологічними методами1  
Комп’ютерний дизайн матеріалів 1  

Аспіранти здійснюють вибір 4 дисципліни обсягом 12 кредитів, ознайомившись із силабусами / робочими програмами вибіркових дисциплін. Обрані дисципліни вказуються у заяві, яка додається нижче та узгоджуються із науковим керівником, який підписує заяву.

Завантажити бланк заяви: docx або pdf

Більше інформації в розділі Дисципліни, методичне забезпечення

Визнання результатів навчання (РН), отриманих у неформальній освіті регулюється Положенням про порядок визнання результатів отриманих у неформальній та інформальній освіті в ІФНТУНГ

Корисні посилання на онлайн-курси, що допоможуть здобути нові знання:

Prometeushttps://prometheus.org.ua/
EdErahttps://www.ed-era.com/
EdXhttps://www.edx.org/
Courserahttps://www.coursera.org/
Future Learnhttps://www.futurelearn.com/
Udacityhttps://www.udacity.com/
Canvas Networkhttps://www.canvas.net/
Openupedhttp://openuped.eu/
Iversityhttps://iversity.org/
Stanford Open Edxhttp://online.stanford.edu/
Codecademyhttps://www.codecademy.com/
Khan Academyhttps://uk.khanacademy.org/
Udemyhttps://www.udemy.com/
TEDhttps://www.ted.com/
Udacityhttp://www.udacity.com/
WiseCow https://wisecow.com.ua/

 

ТЕЗИ

  1. Онисько О. Р., Псюк  М. І.  Аналітичний розрахунок бічного профілю замкових нарізей отриманих різцями з подвійним нахилом їх передньої пласкої поверхні. Прогресивні технології в машинобудуванні:  зб. наук. праць VІ Міжнар.  наук.-техн. конф.,  6–10 лют. 2017 р. Львів, 2017. С. 91–93.

  2. Роп'як Л. Я., Шовкопляс М. В. Витвицький В. С. Особливості розрахунку припусків на механічну обробку деталей з хромовими покриттями. Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем (КЗЯТПС – 2018) : матеріали тез доп. VІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Чернігів, 10-12 трав. 2018 р.): у 2-х т. – Чернігів : ЧНТУ, 2018. – Т. 1. – С. 191. URI: http:/ /ir.stu.cn.ua/ 123456789/21378
  3. Кустов В. В., Витвицький В. С., Шовкопляс М. В. Оптимізація режимів різання під час токарної обробки деталей з покриттям. Графічна освіта у закладах вищої освіти. Стан та перспективи : матеріали науково-практичного семінару. Збірник тез доповідей, Івано-Франківськ 19-21 вересня 2018 р. –С.104–105.

  4. Панчук В.Г., Онисько О. Р.,  Сеничак В. В.  Теоретичне дослідження  впливу поперечної подачі  на точність отриманого профілю конічних нарізей у процесі точіння. Прогресивні технології в машинобудуванні:  зб. наук. праць ІX Міжнар.  наук.-техн. конф., 3–7 лют. 2020 р. Львів–Плай, 2020. С. 133–135.
  5. Ropyak, L.Y., Vytvytskyi, V.S., Velychkovych, A.S., Pryhorovska, T.O., Shovkoplias, M.V. Study on grinding mode effect on external conical thread quality. 11th International Conference on Advanced Manufacturing Technologies, ICAMaT 2020. Dijmarescu M.-R., Savu T., Tarba I.-C. (eds). 29 - 30 October 2020. (2021) IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, 1018 (1), art. no. 012014. (Scopus). DOI: 10.1088/1757-899X/1018/1/012014
  6. Ropyak, L.Y., Velychkovych, A.S., Vytvytskyi, V.S., Shovkoplias, M.V. Analytical study of "crosshead - Slide rail" wear effect on pump rod stress state/ Hudkov S., Zahorulko A. (eds). 16th International Scientific and Engineering Conference Hermetic Sealing, Vibration Reliability and Ecological Safety of Pump and Compressor Machinery, HERVICON+PUMPS 2020, 8 - 11 September 2020, Sumy, Ukraine. (2021) Journal of Physics: Conference Series, 1741 (1), art. no. 012039. (Scopus). DOI: 10.1088/1742-6596/1741/1/012039
  7. Барц К., Роп’як Л.Я., Стрілецький Ю.Й., Шовкопляс М.В. Автоматизована система контролю технологічних параметрів процесу електрохімічного хромування. Збірник тез ІХ Міжнародної науково-технічної конференції «Датчики, прилади та системи – 2021», присвяченій пам‘яті професора Шарапова В.М. с. Лазурне (Херсонська обл.), 20-24.09.2021 р. С. 22-23.
  8. Роп’як Л. Я., Романів М. М., Шовкопляс М. В., Малінін В. Ю., Здерко О. Р. Моделювання потоку електроліту в електрохімічній комірці для нанесення покриттів. Збірник наукових праць Х Міжнародної науково-технічної конференції «Прогресивні технології у машинобудуванні–2022», Івано-Франківськ – Яремче, 01–05 лютого 2022 р. С. 127–129.
  9. Онисько О.Р., Гаврилюк І.І., Матей Ю.Г. Проблеми обробки замкових з’єднань із  підвищеними механічними властивостями. Нові технології в машинобудуванні.  Матеріали тридцять третьої всеукраїнської конференції. Харків, 4 – 7. 09. 2023. С.45-47
  10. Onysko Oleh, Matei Iurii, Havryliuk Ivan. Machining of the Tool-Joint Tapered Thread with Increased Wear Resistance. International Conference on Materials and Technologies in Engineering (MTE-2023), May 16-18, 2023, Lutsk, Ukraine, – P.74.
  11. Onysko Oleh, Matei Iurii, Havryliuk Ivan. Machining of the Tool-Joint Tapered Thread with Increased Wear Resistance. International Conference on Materials and Technologies in Engineering (MTE-2023), May 16-18, 2023, Lutsk, Ukraine, – P.74.
  12. Онисько О.Р., Фарилюк Р.М. Багатолезовий процес точіння конічних нарізей із великим кроком. «Прогресивні технології в машинобудуванні». Збірник наукових праць ХІ Міжнаронародної науково-технічної конференції. 31січня-3 лютого 2023, Львів-Звенів. 2023. С.72-74.
  13. Онисько О.Р., Фарилюк Р.М. Проблеми точності профілю велико-крокової нарізі, точеної з допомогою двониткового різця. Сучасні технології у промисловому виробництві матеріали та програма X Всеукраїнської науково-технічної конференції (м. Суми, 18–21 квітня 2023 р.).  С. 63-64. https://conf.teset.sumdu.edu.ua/
  14. Копей В.Б., Букатка Ю.С. Закономірності складних систем в PLM-системах // ХІ Міжнародна науково-технічна конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні»: збірник наукових праць (31 січня - 3 лютого 2023р., Львів-Звенів). Львів : НУ "Львівська політехніка", 2023. С.49-50.
  15. Лукань Т.В., Матей Ю.Г., Гаврилюк І.І. Підвищення критерію згвинчуваності замкових з’єднань у процесі їх виготовлення. «Прогресивні технології в машинобудуванні». Збірник наукових праць ХІ Міжнаронародної науково-технічної конференції. 31січня-3 лютого 2023, Львів-Звенів. 2023.С.60-61.
  16. Букатка Ю.С., Копей В.Б. Особливості обчислення циклічної довговічності різьбових з’єднань з нелінійними моделями матеріалу // Молода наука - роботизація і нано-технології сучасного машинобудування: збірник наукових праць Міжнародної молодіжної науково-технічної конференції, 12-14 квітня 2023 р.. / за заг. ред. С. В. Ковалевського, д-ра техн. наук., проф., and Hon.D.Sc., Prof. Predrag Dašić. Краматорськ : ДДМА, 2023. С.42-47.
  17. Копей В.Б., Букатка Ю.С. Макрос SOLIDWORKS для параметричних досліджень і оптимізації конструкції з можливістю обчислення коефіцієнта запасу втомної міцності // Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем (КЗЯТПС – 2023) : матеріали тез доповідей XІII Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 25–26 травня 2023 р.) : у 2 т., т. 2 / Національний університет «Чернігівська політехніка» [та ін.] ; відп. за вип.: Єрошенко Андрій Михайлович [та ін.]. Чернігів : НУ «Чернігівська політехніка», 2023. С.241-242.
  18. Python-framework for Mobile Robot Competition / Kopei V., Onysko O., Proniuk I., Bukatka Y. // INNOVATIVE IDEAS IN SCIENCE 2023. Banja Luka on 21-22th September 2023, Republic of Srpska, Bosnia and Herzegovina, 2023. ( доповідь на конференції)

  19. Kopei V.B., Lohaza A.V., Proniuk I.V. SOFTWARE TOOLS BASED ON THE SCIPY ECOSYSTEM FOR CHOOSING THE OPTIMAL THREADING METHOD. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.22-23.  
  20. Kopei V.B., Proniuk I.V MOBILE ROBOT WITH QUASI-WHEELS AND A MECHANISM FOR RESERVING RELIABILITY. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.24-25  
  21. Kopei V. B., Proniuk I. V. BASICS OF EFFECTIVE PLM FOR INDUSTRY 4.0. . XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.26-27  
  22. Oleh Onysko, Roman Faryliuk, Iurii Matei DOUBLE-POINT CUTTING EDGE INCLINATION ANGLE INFLUANCING ON THE THREAD ACCURACY. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.37  
  23. Oleh Onysko, Cristian Barz, Predrag Živković, Roman Faryliuk, Iurii Matei CHALLENGES OF THE APPLICATION OF TURNING FOR THE MANUFACTURE OF PRECISION LEAD SCREW SHAFTS. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.38  
  24. Витвицький В.С., Дерев’янко О.О. ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ КОНСТРУКТОРСЬКИМИ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИМИ МЕТОДАМИ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.68-69  
  25. Копей В.Б., Логаза А.В., Пронюк І.В. ІНТЕРАКТИВНИЙ ДОКУМЕНТ JUPYTER ДЛЯ РОБОТИ З БАЗОЮ ЗНАНЬ ПРО МЕТОДИ ВИГОТОВЛЕННЯ РІЗЬБИ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.93-94  
  26. Медвідь Ю.В., Слободяник М.З., Панчук В.Г., Хромей А.І. ПРАКТИЧНА СКЛАДОВА В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ БАКАЛАВРІВ З ПРИКЛАДНОЇ МЕХАНІКИ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.105-106  
  27. Панчук В.Г., Присяжнюк П.М., Медвідь Ю.В. УСТАНОВКА ОБ’ЄМНОГО НАПЛАВЛЕННЯ ПОРОШКОВИМ ЕЛЕКТРОДОМ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.114-115  
  28. Павло Присяжнюк, Міхал Бембенек, Любомир Роп’як, Андрій Коржов РЕСТАВРАЦІЯ РОБОЧИХ ПОВЕРХОНЬ РОТОРІВ РОЗМОЛЬНИХ АГРЕГАТІВ ШЛЯХОМ ЕЛЕКТРОДУГОВОГО НАПЛАВЛЕННЯ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.121-123  
  29. Пронюк І.В., Копей В.Б. РОБОТ «ПАВУК» З РОЗШИРЕНОЮ ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЮ. XII Міжнародно науково-технічно конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні ATME-2024»: збірник наукових праць. 5-9 лютого 2024. Івано-Франківськ - Яремче, – 2024. м. Івано- Франківськ, ІФНТУНГ, C.128-129  

СТАТТІ

  1. Онисько О. Р., Псюк М. І.    Аналіз забезпечення точності профілю замкової нарізі виготовленої різцями із загальним положенням передньої поверхні та заданою точністю її встановлення. Вісник НТУ «ХПІ». Серія. Технології у машинобудуванні. Харків, 2017.  № 17 (1239).  С.10–17 http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32616  (Google Scholar)
  2. Bazaluk, O., Dubei, O., Ropyak, L., Shovkoplias, M., Pryhorovska, T., Lozynskyi, V. Strategy of compatible use of jet and plunger pump with chrome parts in oil well (2022) Energies, 15 (1), art. no. 83. (Scopus, WoS, Q2). DOI: 10.3390/en15010083
  3. Dubei, O.Ya., Tutko, T.F., Ropyak, L.Ya., Shovkoplias, M.V. Development of Analytical Model of Threaded Connection of Tubular Parts of Chrome-Plated Metal Structures (2022) Metallofizika i Noveishie Tekhnologii, 44 (2), pp. 251-272. (Scopus, Q3). DOI: 10.15407/mfint.44.02.0251
  4. Ropyak L. Ya., Shovkoplias M. V., Vytvytskyi V. S. Determination of machinigal lowance for parts with chrome coatings. Вісник Черкаського державного технологічного університету. 2021. – № 2. – Р. 117–127. DOI: 10.24025/2306-4412.2.2021.242339
  5. Роп'як Л. Я., Николайчук М. Я., Шовкопляс М. В., Романів М. М., Витвицький В.С.. Білінський В. М. Автоматизована установка для очищення гальванічних відходів. Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія «Механізація та автоматизація виробничих процесів», випуск 2 (44), 2021. – С. 70–80. (Фахове видання).
  6. Посувайло В.М., Шовкопляс М.В., Малінін В.Ю. Романів М.М. Порівняння методів поверхневого зміцнення деталей машин покриттями. Вісник Черкаського державного технологічного університету, випуск 4, 2021. С. 83–97. (Фахове видання). DOI: https://doi.org/10.24025/2306-4412.4.2021.253298
  7. Роп’як Л. Я., Шовкопляс М. В., Витвицький В. С., Стрілецький Ю. Й. Вплив технологічних параметрів процесу електрохімічного хромування на експлуатаційні властивості покриттів. Вісник Сумського національного аграрного університету: Серія «Механізація та автоматизація виробничих процесів». Вип. 3 (45), 2021. С.48–56. (Фахове видання). DOI https://doi.org/10.32845/msnau.2021.3.7

МОНОГРАФІЇ

  1. Проблеми безпечної експлуатації компресорного та насосного обладнання в сучасній промисловості: [колективна монографія] / В. С. Марцинковський, В. Б. Тарельник, Є. В Коноплянченко, В. О. Радіонов, А. В. Загорулько, О. П. Гапонова, С. М. Гудков, Л. Я. Роп'як, А. С. Величкович, В. С. Витвицький, М. В. Шовкопляс, Н. В. Тарельник, М. Ю. Думанчук; за ред. В. Б. Тарельника, Є. В. Коноплянченка. – Суми: ФОП Литовчено Є. Б., 2020. – 410 с. ISBN 978-966-97721-8-30.
  2. Проблемы безопасной эксплуатации компрессорного и насосного оборудования в современной промышленности: (монография) / В. С. Марцинковський, В. Б. Тарельник, Е. В . Коноплянченко, А. В. Радионов, А. В. Загорулько, О. П. Гапонова, С. М. Гудков, Л. Я. Ропяк, А. С. Величкович, В. С. Витвицький, М. В. Шовкопляс, Н. В. Тарельник, М. Ю. Думанчук; под. ред В. Б. Тарельника, Е. В. Коноплянченка. – Сумы: ФЛП Литовченко Е. Б., 2020. – 434 с. ISBN 978-966-97981-0-7.

ПАТЕНТИ

  1. Пат. на корисну модель № 128078. Україна, МПК (2016.01) G01B 5/14. Пристрій для контролю биття бурового долота / Т.О. Пригоровська, Л.Я. Роп’як, О.В. Рогаль, М.В. Шовкопляс. Заявник і Власник: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. – № u201804522 ; заявл. 24.04.2018 ; опубл. 27.08.2018, Бюл. № 16.

  2. Пат. на корисну модель № 129444. Україна, МПК (2016.01) E21B 10/00, E21B 12/00, G01B 5/14. Пристрій для контролю бурового долота / Т.О. Пригоровська, Л.Я. Роп’як, О.В. Рогаль, М.В. Шовкопляс. Заявник і Власник: Івано-франківський національний технічний університет нафти і газу. – № u201805867; заявл. 25.05.2018; опубл. 25.10.2018, Бюл. № 20.
  3. Пат. на винахід. № 126018. Україна, МПК (2021.02) G01N3/56. Спосіб дослідження процесів трибокрекінгу під час фрикційної взаємодії в металополімерних парах тертя та пристрій для його здійснення / О.І. Вольченко, Д.О. Вольченко, М.Й. Бурда, Л.Я. Роп’як, Д.Ю. Журавльов, В.С. Витвицький, М.В. Шовкопляс. Заявник і Власник: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. – № a201809783; заявл. 01.10.2018; опубл. 03.08.2022, Бюл. № 31.
  4. Пат. на винахід № 123124. Україна, МПК (2021.02) B01D50/00; B04C9/00; B01D24/46; B01D29/62. Циклон-фільтр для очищення газів або рідин / Л.Я. Роп’як, О.С. Малишевська, М.В. Маковійчук, Т.О. Пригоровська, А.С. Величкович, М.В. Шовкопляс. Заявник і Власник: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. – № a201909830; заявл. 16.09.2019; опубл. 17.02.2021, Бюл. № 7.

 

Назад до: Кафедра комп’ютеризованого машинобудування