В ІЕМ визначили переможців студентської наукової конференції

На кафедрі фінансів, обліку та оподаткування Інституту економіки та менеджменту відбувся  перший тур студентської наукової конференції ІФНТУНГ в рамках чергового засідання гуртка наукового спрямування «Фінансове ком’юніті».

Цьогоріч, як відзначають на кафедрі,  спостерігалась велика кількість студентських наукових доповідей, яку тут пов’язують  з активною роботою зі1 студентами керівника наукового гуртка, доц. кафедри Світлани КОРОЛЬ.  Високий рівень якості досліджень, які були здійснені студентами-учасниками наукового гуртка, є чудовим підтвердженням значного наукового потенціалу молодих дослідників та менторської роботи викладачів під час керівництва науковою роботою студентів.

Теми робіт відображали актуальність поточних фінансових  проблем військового часу та фінансової безпеки підприємств, зменшення впливу тіньової економіки на формування військового бюджету держави, особливостей грошового забезпечення 2військовослужбовців та їх оподаткування, використання страхових продуктів та дистанційного банкінгу як інструментів забезпечення потреб в ліквідності за умов перманентних ризиків тривалої війни.

Жваве обговорення викликали проблеми прагматизму використання трансфертного ціноутворення, «зеленої таксономії» та інструменти «зелених фінансів» для фінансового механізму повоєнної відбудови економіки  України та прискорення енергетичного переходу.

Призові місця розподілились таким чином:3

1. Секція «Облік та оподаткування»:

І місце:

• Подлецька Уляна (гр.ОП-21-1) «Трансфертне ціноутворення в Україні» (наук. керівник – доц. Хома С.В.);
  • Процюк Наталя (гр.ОП-21-1) «Особливості справляння та  адміністрування ПДФО із виплат військовослужбовців», (наук. керівник доц. Хома С.В.).

ІІ місце :

• Савчин Анна (гр.ОПм-23-1) «Порівняльний аналіз підходів до складання фінансової звітності МСП за П(С)БО і МСФЗ» (наук. керівник – доц.  Савчук Т.В.);
  • Кліщ Аліна, (гр.ОП-21-1) Особливості нарахування грошового забезпечення військовослужбовців» (наук. керівник – доц.  Хома С.В.).4

2. Секція «Фінанси»:

І місце:

• Баскевич Назар (гр.ФН-20-1) «Зелена таксономія як інструмент досягнення кліматичних цілей: ЄС та Україна» (наук. керівник – доц.  Витвицька У.Я);
  • Софія Фурман (гр.ФНА-21-1)  «Тіньова економіка та її вплив на  економічну безпеку держави» (наук керівник –  асис. Савчин Л.М.).

ІІ місце:

• Лесюк Розалія (гр ФНм-23-1) «Сучасні тенденції розвитку страхових компаній: досвід СК «ARX» (наук. керівник – доц. Король С.В.);5
  • Рудик Каріна (гр.ФН-22-1) «Дистанційний банкінг в умовах цифровізації» (наук. керівник – доц.  Маринчак Л.Р.).

ІІІ місце:

• Тарас Тетяна (гр.ФН-20-1) «Система «зеленого» фінансування як інструмент післявоєнної відбудови України» (наук. керівник – проф.  Фадєва І.Г.);
  • Ольшанецький Олександр (гр.ФНА-21-1) «Світові практики оцінювання рівня фінансової безпеки компаній: можливості й перспективи їх застосування в Україні»  (наук. керівник – доц. Витвицька У.Я);
  • Ребезюк Олександр ( ст.гр. ФНм-23-1) «Декарбонізація та збереження екосистем як частина сталого розвитку сучасних нафтогазових компаній» (наук. керівник  – проф. Гораль Л.Т.)

Вітаємо переможців, бажаємо подальших наукових здобутків!