Рівень вищої освіти - другий (магістерський)
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
«ВИДОБУВАННЯ НАФТИ І ГАЗУ»
спеціальності 185 Нафтогазова інженерія та технології
ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Відомості самооцінювання ОПП "Видобування нафти і газу"
Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Видобування нафти і газу" - термін дії до 01.07.2025 року згідно Постанови КМУ від 16.03.2022 р. № 295
В Україні активно ведеться видобуток нафти і газу вже понад 100 років. Значна кількість родовищ знаходяться на спадаючій стадії їх розробки і є виснаженими. Однак, потреба у нарощуванні видобутку природніх вуглеводнів в наші дні стоїть особливо гостро. Відповідно до Енергетичної стратегії України на період до 2050 року в Україні планується провести ліберизацію ринків нафти і газу, створення енергетичного хабу, а частка власного видобутку нафти і газу повинні суттєво зрости.
Україна займає 3 місце в Європі за запасами природного газу. Є ще значний потенціал видобутку вуглеводнів із великих глибин (понад 6000 м), низькопроникних колекторів (проникність <1мД), нерозвідані запаси Карпатського регіону, Чорноморський шельф та інші ресурси.
Особливість видобутку природних вуглеводнів потребуватиме нових інноваційних підходів, знань сучасних високотехнологічних процесів, проєктування технологій з використанням сучасних програмних комплексів провідних нафтогазових компаній світу, вміння ефективного застосування їх на практиці.
Сучасна глобалізація та вивчення і використання світових підходів до видобутку вуглеводнів потребує знання англійської мови. Тому, практична підготовка фахівців робить наших випускників жаданими фахівцями у будь-якій країні.
Ми пропонуємо Вам стати висококваліфікованим фахівцем у галузі видобування нафти і газу, адже це:
захоплююча і високотехнологічна робота, від результатів якої залежить розвиток суспільства та енергетична безпека держави;
висока заробітна платня, яка дозволяє впевнено дивитись в майбутнє.
Студенти, що здобувають освіту за цією освітньою програмою, отримують більшу на 30 % стипендію, ніж студенти інших спеціальностей. Кращі студенти отримують стипендії провідних нафтогазових компаній України, серед яких ПАТ «Укрнафта», НАК «Нафтогаз України» та інших компаній. Поширена практика стажування студентів в нафтогазових компаніях та навчання по системі подвійних дипломів.
Спеціальність “Видобування нафти і газу” є однією із перших інженерних спеціальностей, які започаткували вищу нафтогазову освіту в Україні. Початок її закладено понад 100 років тому, коли у 1898 р. у Політехнічній школі міста Львова було впроваджено підготовчий курс для студентів гірничого фаху. У 1963 р., реалізовуючи програму уряду щодо наближення підготовки фахівців до місця їхньої праці, був створений Івано-Франківський філія Львівського політехнічного інституту (ЛПІ) на базі загальнотехнічного факультету. Нафтогазові структурні підрозділи ЛПІ перевели до Івано-Франківська. Почався новий період вищої нафтогазової освіти і науки з центром у м. Івано-Франківськ.
У 1963 р. після організації Івано-Франківської філії ЛПІ створено кафедру експлуатації нафтових і газових родовищ. У 1976 р. вона перейменована у кафедру розробка та експлуатація нафтових і газових родовищ, а у 2018 р. – у кафедру видобування нафти і газу.
У 2016 році відповідно до Наказу МОН від 06.11.2015 № «Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовки здобувачів вищої освіти, затвердження постановою КМУ від 29 квітня 2015 року № 266» з урахуванням вимог статті 10 ЗУ «Про вищу освіту», була розроблена ОПП «Видобування нафти і газу» проєктною групою кафедри «Розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ» під керівництвом д.т.н., проф., завідувача кафедри Кондрата О.Р. та затверджена рішенням Вченої ради 25.05.2016 № 05/564. При розробці ОПП було враховано великий досвід НПП кафедри та напрацювання наукових шкіл професорів Кондрата Р.М., Бойка В.С. Метою впровадження ОПП «Видобування нафти і газу» є можливість надати студентам здобути необхідні теоретичні знання та практичні навики з розробки та експлуатації нафтових, газових і газоконденсатних родовищ, використання яких сприяло би забезпеченню держави енергетичними ресурсами власного видобутку та виконання програми енергетичної незалежності України.
У 2018 році до ОПП було внесено зміни з метою приведення її у відповідність до змін нормативної бази університету, і затверджено Вченою радою університету, протокол №03/586 від 30.05.2018. та введена в дію з 1 вересня 2018 р. наказом ректора № 203 від 31.08.2018 р.
У 2021 р. ОПП з урахуванням накопиченого досвіду, традиційного обміну думками з представниками освітньої спільноти та здобувачами вищої освіти, співпраці зі стейкхолдерами зазнала суттєвого оновлення, що позначилося на змістовому наповненні та посиленні її практичної спрямованості збільшено кількість кредитів з 37 до 51 на обов’язкові компоненти. У 2022 році за результатами співпраці із стейкхолдерами внесено зміни в ОПП 2021 р. - введено дисципліну англійська мова професійного спрямування.
У 2023 році ОПП «Видобування нафти і газу» збільшено кількість кредитів з 51 до 65 на обов’язкові компоненти, змінено/уточнено назви ОК, введено ОК організація і планування Операційної діяльності та збільшено кількість кредитів на виконання магістерської роботи.
У 2024 році ОПП «Видобування нафти і газу» збільшено кількість кредитів з 65 до 66 на обов’язкові компоненти, змінено/уточнено назви ОК.
Освітньо-професійна програма Видобування нафти і газу 2025 р. (ПРОЄКТ переглянути).
Відгуки та пропозиції на проєкт ОПП 2025 р. просимо надсилати на пошту гаранта програми доц. Матіїшин Л.І.: liliia.matiishyn@nung.edu.ua
Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до проєкту ОПП 2025 р. (завантажити).
ОПП «Видобування нафти і газу» 2024 р. (завантажити), таблиця пропозицій (завантажити)
ОПП «Видобування нафти і газу» 2024 р. - англійська версія (завантажити)
Навчальний план 2024 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2024 р. - англійська версія денна форма (завантажити)
Навчальний план 2024 р. заочна форма (завантажити)
Витяги з протоколів засідань кафедри:
витяг 4 від 06.10.2023 р. (переглянути)
витяг 8 від 13.12.2023 р. (переглянути)
витяг 13 від 16.02.2024 р. (переглянути)
витяг 20 від 05.06.2024 р. (переглянути)
ОПП «Видобування нафти і газу» 2023 р. (завантажити), протокол змін (завантажити)
ОПП «Видобування нафти і газу» 2023 р. - англійська версія (завантажити)
Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2023 р. - англійська версія денна форма (завантажити)
Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)
Витяги з протоколів засідань кафедри:
витяг 3 від 06.10.2022 р. (переглянути)
витяг 7 від 14.02.2023 р. (переглянути)
витяг 13 від 16.02.2024 р. (переглянути)
витяг 20 від 05.06.2024 р. (переглянути)
Обов'язкові освітні компоненти
Дисципліни загальної підготовки
Іноземна мова у професійній діяльності
Методологія наукових досліджень
Організація і планування операційної діяльності
Дисципліни професійної підготовки
Проєктування розробки нафтових родовищ
Проєктування розробки газових і газоконденсатних родовищ
Гідродинамічне моделювання процесів в сфері нафтогазової інженерії
Проєктування експлуатації нафтових свердловин
Проєктування експлуатації газових і газоконденсатних свердловин
Проєктування систем збору і підготовки нафтогазопромислової продукції
Технічні системи та технології у нафтогазовій сфері
Вибіркова частина
Дисципліни із кафедрального каталогу
Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей.
Основні етапи вибору (наказ від 01.12.2023 р. №329):
1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни) - до 01 вересня 2024 року;
2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін - до 01 вересня 2024 року;
3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту - до 06 вересня 2024 року;
4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача) - не пізніше 13 вересня 2024 року.
Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін із профільованих блоків кафедри видобування нафти і газу за посиланням.
Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу
Процедура вибору (9 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6).
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням
Обов'язкові освітні компоненти
Дисципліни загальної підготовки
Іноземна мова у професійній діяльності
Методологія наукових досліджень
Організація і планування операційної діяльності
Дисципліни професійної підготовки
Проєктування розробки нафтових родовищ
Проєктування розробки газових і газоконденсатних родовищ
Гідродинамічне моделювання процесів розробки родовищ нафти і газу
Проєктування експлуатації нафтових свердловин
Проєктування експлуатації газових і газоконденсатних свердловин
Проєктування систем збору і підготовки нафтогазопромислової продукції
Технічні системи та технології у нафтогазовій сфері
Вибіркова частина
Дисципліни із кафедрального каталогу
Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей.
Основні етапи вибору (наказ від 06.12.2022 р. №329):
1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни) - до 01 вересня 2023 року;
2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін - до 01 вересня 2023 року;
3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту - до 08 вересня 2023 року;
4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача) - до 13 вересня 2023 року.
Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін із профільованих блоків кафедри видобування нафти і газу за посиланням.
Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу
Процедура вибору (10 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6).
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням
Іноземна мова У професійній діяльності
Тимків Н.М., Сахневич І.А., Безанюк Я.В. Англійська мова: на допомогу магістрам і аспірантам різних спеціальностей у написанні наукових робіт: навчально-методичний посібник. Івано-Франківськ: ПП Супрун В.П., 2021.108 с.
https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=466801
Титова, В. В. Англійська мова для спеціалістів нафтогазової промисловості [Текст] : навч. посіб. Ч. 2 / В. В. Титова. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2002. – 270 с. – ISBN 966-7327-79-5. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=25258
Hrybinyk Yu. І., Halai Т. М. Academic writing: handbook (for students and young researchers). Part 1. Ivano-Frankivsk : IFNTUOG, 2022. 125 p. ISBN 978–966–694–385–2. URL:https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=471453
Kondrat, О. R. Gas and gas-condensate field development and operation [Текст] : lecture notes / О. R. Kondrat, R. M. Kondrat, L. I. Matiishyn. – Ivano-Frankivsk : IFNTUOG, 2023. – 108 p. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=474359
Oveckiy, S. O. Oil and Gas Production [Текст] : Lecture notes / S. O. Oveckiy. – Ivano-Frankivsk : ІFNTUNG, 2024. – 107 p.
https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=477034
Методологія наукових досліджень
1 Карпаш О. М., Райтер П. М., Карпаш М. О. Методологія наукових досліджень: навчальний посібник / О. М. Карпаш, П. М. Райтер, М. О. Карпаш. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2014. – 253 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=392658
2 Овецький С.О. Методологія наукових досліджень: Практикум / Овецький С.О.,Мартинець О.Р. Бурда М.Й. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2024. – 66 с.
Охорона праці в галузі
Правила безпеки в нафтогазодобувній промисловості. Наказ Міністерства економіки України №2610 від 27.04.2023 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0928-23#n15.
Kryvenko G., Vasyliv N. Occupational Safety. Lecture Notes. Ivano-Frankivsk: IFNTUOG, 2019. 141 p.
Лисяний З.М. Охорона праці в галузі / Колектив авторів: навч. Посібник / за ред.. професора МНТУ Г.М. Лисяного. Івано-Франківськ: Симфонія форте. 2015. 304 с. ISBN 978-966-286-049-8. URL: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=407379
Кривенко Г. М., Шиманський В. Я., Лялюк-Вітер Г. Д., Стеліга І. І. Безпека та здоров'я працівників індустрії інформаційних технологій та енергетики: навчальний посібник / Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2023. 308 с. ISBN 978-966-694-431-6. URL: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=475078
Семчук Я.М., Воєвідко І.В., Кулик М.П. Охорона праці: навч. посіб. ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. Івано-Франківськ : Факел, 2010. 408 с. URL:https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=200195
Паневник О.В., Кривенко Г.М. Охорона праці в галузі: метод вказівки. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2014. 36 с. URL: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=94875
Г. М. Кривенко, І. І. Стеліга, Г. Д. Лялюк-Вітер, В. Я. Шиманський. Охорона праці в галузі: Практикум. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2017. 170 с. URL: https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=445087
Організація і планування операційної діяльності
Андрійчук І. В. Організація і планування виробничо-комерційної діяльності [Текст] : практикум / І. В. Андрійчук, Н. І. Ящеріцина. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. – 136 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=439787
Організація і планування операційної діяльності нафтогазових підприємств : навч. посіб. / Я. С. Витвицький, І. В. Андрійчук, О. І. Лесюк [et al.]; Данилюк М. О., ред. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2009. – 364 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=233121
Метошоп І. М. Планування і контроль на підприємстві [Текст] : практикум / І. М. Метошоп, Ю. В. Буй. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. – 146 с. https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=467432
Позднякова Л. О, Котик В. О., Котик В. В. Нормування праці: Конспект лекцій. Харків: УкрДУЗТ, 2018. 100 с. https://lib.kart.edu.ua
Гусєва О.Ю., Воскобоєва О.В., Ромащенко О.С. Планування діяльності підприємств: навчальний посібник. Київ: Державний університет телекомунікацій, 2020. 135с. https://dut.edu.ua/uploads/l_2159_90898853.pdf
Проєктування розробки нафтових родовищ
1. Бойко В.С. Проектування розробки нафтових родовищ: Підручник. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2012. 580 с.
https://drive.google.com/drive/folders/1twWalAT63sywCbah6gVJBb6p4KZHJm2D?usp=drive_link
2. Бойко В.С. Технологія розробки нафтових родовищ: Підручник. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2011. – 509 с.
https://drive.google.com/drive/folders/1twWalAT63sywCbah6gVJBb6p4KZHJm2D?usp=drive_link
Проєктування розробки газових і газоконденсатних родовищ
1. Кондрат Р. М. Проєктування розробки газових і газоконденсатних родовищ : підручник. Івано-Франківськ : ФОЛІАНТ, 2021. 272 с.
https://drive.google.com/drive/folders/15qJ-Zi6G4Q-IpyHAEyJ_0F4AqoHzzh23?usp=sharing
2. Кондрат Р. М. Технологія розробки газових і газоконденсатних родовищ : підручник. Івано-Франківськ : ФОЛІАНТ, 2021. 456 с.
https://drive.google.com/drive/folders/15qJ-Zi6G4Q-IpyHAEyJ_0F4AqoHzzh23?usp=sharing
3. Кондрат Р.М. Розробка та експлуатація газових і газоконденсатних родовищ: навч. посіб./Р.М. Кондрат, О.Р. Кондрат, Н.С. Дремлюх. Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2015. 288 с.
https://drive.google.com/drive/folders/15qJ-Zi6G4Q-IpyHAEyJ_0F4AqoHzzh23?usp=sharing
4. Кондрат Р. М., Хайдарова Л. І., Дремлюх Н. С. Практикум з дисципліни „Проєктування розробки газових і газоконденсатних родовищ”. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2017. 196 с.
https://drive.google.com/drive/folders/15qJ-Zi6G4Q-IpyHAEyJ_0F4AqoHzzh23?usp=sharing
5. Правила розробки нафтових і газових родовищ. Київ: НАК, Нафтогаз України. 2017. 118 с.
Гідродинамічне моделювання процесів в сфері нафтогазової інженерії
1. Математичне моделювання процесів нафтогазовидобування: конспект лекцій / Л.Р.Смоловик, О.Р.Кондрат, Н.М.Гедзик, А.М.Краснодембський. - Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2014. - 101 с.: рис. - (Кафедра вищої математики). - 100-101. - 3 курс.
https://drive.google.com/drive/folders/13SuNDZi2Q4jUWZ4zx0Lxw1b-2FISQXSK?usp=drive_link
2. Basics of Reservoir Simulation with the Eclipse Reservoir Simulator: Lecture Notes / Øystein Pettersen. - Dept. of Mathematics, Univ. of Bergen, 2006, 113. https://drive.google.com/drive/folders/13SuNDZi2Q4jUWZ4zx0Lxw1b-2FISQXSK?usp=drive_link
Проєктування експлуатації нафтових свердловин
Бойко В.С. Розробка та експлуатація нафтових родовищ. Київ: Реал-Принт, 2004. – 695 с.
https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=82138
2.Бойко В.С. Проектування експлуатації нафтових свердловин: Підручник для вищих навчальних закладів. – Івано-Франківськ: «Нова Зоря», 2011.-784 с.
https://docs.google.com/document/d/14kuFZwcqX1-A9tdKJxQ4VOeBt4uqzq--/ed…
3.Проектування експлуатації нафтових свердловин. Практикум / В. С. Бойко, Б. М. Міщук. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. – 115 с.
https://drive.google.com/file/d/1Z7QTJLjRn458Jm3x0TW5n_9TVGXo6j3B/edit
Проєктування експлуатації газових і газоконденсатних свердловин
1. Кондрат Р.М. Розробка та експлуатація газових і газоконденсатних родовищ: навч. посіб./Р.М. Кондрат, О.Р. Кондрат, Н.С. Дремлюх. Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2015. 288 с.
https://drive.google.com/drive/folders/17y_u5-NI84QGpqyYz3UC98wFXUd8HzW3?usp=drive_link
2. Проектування експлуатації газових і газоконденсатних свердловин : конспект лекцій / Н.М. Гедзик, Л.І. Хайдарова / Івано–Франківськ: ІФНТУНГ, 2021. 96 с.
https://drive.google.com/drive/folders/17y_u5-NI84QGpqyYz3UC98wFXUd8HzW3?usp=drive_link
3. Бойко В.С. Довідник з нафтогазової справи [Текст] / В.С. Бойко, Р.М. Кондрат, Р.С. Яремійчук; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Львів, 1996. – 620с.
https://drive.google.com/drive/folders/17y_u5-NI84QGpqyYz3UC98wFXUd8HzW3?usp=drive_link
Проєктування систем збору і підготовки нафтогазопромислової продукції
1. Devold, H. Oil and gas production handbook: An introduction to oil and gas production, transport, refining and petrochemical industry [Текст] / H. Devold. – Edition 3.0. –
https://search.library.nung.edu.ua/DocSearchResult
2. Popadyuk R.M. Proektuvannia tekhnolohichnykh system zboru ta pidhotovky nafty hazu i vody [Текст] / Konspekt lektsii / Popadyuk R.M., Solomchak Ya.V. – IFNTUNH, 2009 - 109s.
https://search.library.nung.edu.ua/DocDescription?doc_id=230216.
3. Boyun, Guo Petroleum Production Engineering. A Computer-Assisted Approach [Текст] / Guo Boyun, C. Lyons William, Ghalambor Ali. – Gulf Professional Publishing, 2007. – 287 p.
https://search.library.nung.edu.ua/DocSearchResult.
4. Ikoku, C. U. Natural gas production engineering [Текст] / C. U. Ikoku. – Florida : Krieger publishing company, 1992. – 517 p.
https://search.library.nung.edu.ua /DocSearchResult.
5. Кондрат Р. М. Розробка та експлуатація газових і газоконденсатних родовищ [Текст] : навч. посіб. / Р. М. Кондрат, О. Р. Кондрат, Н. С. Дремлюх. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2015. – 288 с.
https://drive.google.com/file/d/1bP_N6gw3UvkEbdS0NMZi6MLvySWbXGbj/edit
6. PIPESIM Fundamentals Workflow/Solutions Training Schlumberger Information Solutions.
https://www.academia.edu/32448917/PIPESIM_Fundamentals_Workflow_Solutio….
Технічні системи та технології у нафтогазовій сфері
1 Овецький С.О. Технічні системи та технології у нафтогазовій сфері: конспект лекцій. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2024. 85 с. https://dn.nung.edu.ua/course/modedit.php?update=72640&return=0&sr=0
2 Овецька О.В., Овецький С.О., Мірчук М.П. Управління проєктами у нафтогазовій сфері: навчальний посібник. Частина 1. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2024. 850 с.
3 Овецька О.В., Овецький С.О., Мірчук М.П. Управління проєктами у нафтогазовій сфері: навчальний посібник. Частина 2. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2024. 850 с.
Переддипломна практика
МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА
кімната: 0-316
Телефон:
Гарант освітньої програми завідувачка кафедри ВНГ, к.т.н., доцент - Матіїшин Лілія Ігорівна - (наказ про призначення)
Контактні дані гаранта ОПП для комунікації: електронна пошта - liliia.matiishyn@nung.edu.ua ; телефон - +380966587275
Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".
ОПП 2024
Рецензія / відгук _ Тимків А.Я._УкрНДІгаз, АТ "Укргазвидобування"
Рецензія / відгук _ Пащенко О.А._НТУ "Дніпровська політехніка"
Рецензія / відгук _ AGH (м. Краків, Польща)
ОПП 2023
Рецензія / відгук _ Матківський С.В._АТ "Укргазвидобування"
Рецензія / відгук _ Гедзик Н.М._ТОВ "Експерт Петролеум Україна"
Запрошуємо всіх кому не байдужа якість надання освітніх послуг у університеті пройти анонімне опитування за посиланням
Якість викладання | Самостійна робота | Освітні програми | Роботодавці | |
2022-2023 навчальний рік | ||||
Весняний | ||||
Осінній | ||||
2023-2024 навчальний рік | ||||
Весняний | ||||
Осінній | ||||
Результати опитування:
- щодо якості викладання дисциплін:
весняний семестр 2022/2023 (переглянути)
осінній семестр 2023/2024 (переглянути)
весняний семестр 2023/2024 (переглянути)
- щодо якості самостійної роботи:
весняний семестр 2022/2023 (переглянути)
весняний семестр 2023/2024 (переглянути)
- щодо якості освітньої програми:
весняний семестр 2022/2023 (переглянути)
весняний семестр 2023/2024 (переглянути)
- випускників:
весняний семестр 2022/2023 (переглянути)
- роботодавців:
весняний семестр 2022/2023 (переглянути)
Для найбільш якісної професійної підготовки здобувачів вищої освіти від роботодавців запрошуються спеціалісти, професіонали-практики та інші фахівці для проведення спільних зустрічей, лекцій, та інших видів взаємної співпраці у стінах університету:
Спікер: Андрій ДЖУС, посада: Інженер ПАТ «Укрнафта», 20 листопада 2024 р - Свердловинне обладнання штангових насосних установок: нормативні документи, конструкції, особливості застосування.
Спікер Гедзик Н.М. - посада: менеджер з геології і розробки нових проектів в Україні в Expert Petroleum. Лекція "МАЙБУТНЄ НАФТОГАЗОВОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ", 24 травня 2023 р.
Спікер Гедзик Н.М. – к.т.н., менеджер з геології і розробки нових проектів в Україні в Expert Petroleum. Тема «Інтегроване моделювання родовищ: як інжиніринг сприяє інвестиціям / Integrated reservoir modelling: How engineering makes investments happen», 23.03.2023 р.
Спікер В'ячеслав Філатов - начальник департаменту АТ «Укргазвидобування». Тема «3D Modeling Center», 23.02.2021 р.
Вебінар з курсу «Schlumberger Insights: Security Digital Performance» 10.02 та 17.02.21 р.
Назва підприємства/організації | Договір про співпрацю |
АТ "Укргазвидобування" | http://surl.li/kjcvs |
ТОВ "Експерт Петролеум Україна" | http://surl.li/kjcvs |
ПАТ "Укрнафта" | http://surl.li/kjcvs |
Здобувач може самостійно надати від іншого підприємства лист-відношення для проходження на даному підприємстві практики.
Більш детальна інформація про укладені договори на проходження практик здобувачами вищої освіти знаходиться за посиланням
Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти
Тематики магістерських робіт здобувачів 2023 року вступу_Денна форма
Розпорядження директора інституту від 26.10.2023 р. №108/1 - 23 (переглянути)
Наказ ректора від.................... №............ (переглянути)
Тематики магістерських робіт здобувачів 2023 року вступу_Заочна форма
Розпорядження директора інституту від 21.12.2023 р. №10 (переглянути)
Наказ ректора від 03.12.2024 р. № 783/7 (переглянути)
Тематики магістерських робіт здобувачів 2024 року вступу_Денна форма
Розпорядження директора інституту від 07.10.2024 р. №163-24 (переглянути)
Наказ ректора від ............ №............ (переглянути)
Розклад занять
Навчальний відділ
Читальня Online
Науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ
Путівник по бібліотеці ІФНТУНГ
Student Union (Профспілка студентів ІФНТУНГ)
Студенський парламент
Конкурси для здобувачів
Психологічна служба
Відділ забезпечення якості освіти
Корисні посилання на онлайн-курси, що допоможуть здобути нові знання:
Prometeus | https://prometheus.org.ua/ |
EdEra | https://www.ed-era.com/ |
EdX | https://www.edx.org/ |
Coursera | https://www.coursera.org/ |
Future Learn | https://www.futurelearn.com/ |
Udacity | https://www.udacity.com/ |
Canvas Network | https://www.canvas.net/ |
Openuped | http://openuped.eu/ |
Iversity | https://iversity.org/ |
Stanford Open Edx | http://online.stanford.edu/ |
Codecademy | https://www.codecademy.com/ |
Khan Academy | https://uk.khanacademy.org/ |
Udemy | https://www.udemy.com/ |
TED | https://www.ted.com/ |
Udacity | http://www.udacity.com/ |
WiseCow | https://wisecow.com.ua/ |
Положення про вирішення конфліктних ситуацій в ІФНТУНГ (чинне з 24.02.2020 р.)
Положення про академічну доброчесність працівників та здобувачів вищої освіти ІФНТУНГ
- Положення про звернення здобувачів вищої освіти з питань, пов'язаних з освітнім процесом (24.02.2020р.)
ПАМ'ЯТКА для куратора академічної групи (чинне з 30.03.2021 р.)
Більше нормативних документів на сторінці департаменту Навчальний відділ
СТАТТІ:
- Oleksii Udovchenko, Jacek Blicharski, Liliia Matiishyn. A case study of gas-condensate reservoir performance with gas cycling. Arch. Min. Sci. 69 (2024), 1, 25-49. doi.org/10.24425/ams.2024.149825
- Побережний Л., Грицанчук A., Грицанчук В., Бражник А. Вплив концентрації корозивних компонентів на корозію промислових трубопроводів. "Проблеми корозії та протикорозійного захисту конструкційних матеріалів" Спеціальний випуск №13 2020 р. C.311-316
- Чудик І., Побережний Л., Грицанчук А., Мархайлевич В., Побережна Л., Ткачук О. Вплив пластових вод на корозію та довговічність бурильних труб. "Проблеми корозії та протикорозійного захисту конструкційних матеріалів" Спеціальний випуск. №13, 2020 р. C. 306-310.
- Якимечко Я.Я., Мороз Л.Б., Овецький С.О., Сульжик Х. А. Дослідження проблем та перспектив збільшення видобутку нафти на завершальній стадії ро зробки родовищ із застосуванням методів нафтовилучення - Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ , Івано-Франківськ, 2021. №3. С.26-35.
ТЕЗИ КОНФЕРЕНЦІЇ
- Овецький С., Куруц В. Підвищення екологічної безпеки гідророзриву пласта. "Екологічна безпека - сучасні напрямки та перспективи вищої освіти": Матеріали ІІ Міжнародної інтернет конференції", 25 лютого 2022 р. Збірник матеріалів. Харків: 2022. С. 84-87.
- L. Poberezhny, А. Hrytsanchuk, V. Hrytsanchuk, M. Petryshak. Establishment Of Practical Technical And Safety Of The Carpathians. VI Міжнародна науково-практична конференція “INNOVATIONS TECHNOLOGIES IN SCIENCE AND PRACTICE”, 15-18 лютого 2022 р., Хайфа, Ізраїль. C. 502-503.
- Лілія МАТІЇШИН, Владислав НОРКА. Використання сучасних програмних продуктів для проєктування оптимальної сітки експлуатаційних свердловин / The 36th International scientific and practical conference “Current trends in the development of youth theories” (September 12 – 15, 2023) Ankara, Turkey. International Science Group. 2023. 212 p. Р. 194-196. DOI – 10.46299/ISG.2023.1.36
- Liliia MATIISHYN, Roman SULIMOV. Investigation of hydraulic fracturing process parameters and its impact on gas well performance / Congress book. The 6th International Fuel Congress. New Technologies – Clean Energy. 12-13 October, 2023. Ivano-Frankivsk.
- V. Kuruts, L. Moroz. Analysis of sand production in oil wells and gravel packing designing. Congres Book. The 6th International Fuel Congres. 12-14 November, 2023. Ivano-Frankivsk. Ukraine.
- Мороз Л.Б., Жекало А.В., Мороз М.А. Дослідження проблем та перспектив збільшення видобутку вуглеводнів із застосуванням методів інтенсифікації припливу до свердловин // Modern research in science and education. Proceedings of the 5th International scientific and practical conference. BoScience Publisher. Chicago, USA. 2024. Pp. 323-333.
- Грицанчук А.В., Гавриш В.Р. Дослідження умов стабільної роботи газоконденсатних свердловин за рахунок власної енергії пластового газу. BASICS OF LEARNING THE LATEST THEORIES AND METHODS. Proceedings of the IX International Scientific and Practical Conference Boston, USA, March 07 – 10, 2023. pp. 424-430.
- А. Hrytsanchuk, V. Hrytsanchuk, V. Gavrysh. Analysis of the efficiency of hydrofracturing in depleted gas fields. PROBLEMS OF THE DEVELOPMENT OF SCIENCE AND THE VIEW OF SOCIETY .Proceedings of the XI International Scientific and Practical Conference Graz, Austria. March 21 – 24, 2023. pp. 337-338.
- А. Hrytsanchuk, V. Hrytsanchuk, V. Gavrysh. Іnstallation of a multiphase ejector when operating low-pressure gas wells. XXI Міжнародна науково-практична конференція «Scientists and methods of using modern technologies», 30 травня – 02 червня 2023 р., Мельбурн, Австралія. pp. 411-413.
- Грицанчук А., Грицанчук В., Максимюк Д.ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК СПІНЮВАННЯ ПАР ЗА МЕТОДОМ РОСС-МАЙЛСА. Міжнародний науковий форум. Нафтогазова енергетика. 12-14 жовтня 2023р. Івано-Франківськ. С.21.
- Hrytsanchuk A., Ilchyshyn V., Tkachuk O. Establishing The Efficiency Of Flooding For Oil Fields. Тези конференції IX Міжнародна науково-практична конференція “Science and practice of today”, 16-18 листопада 2020 р., Анкара, Турція, С. 633-634
- Hrytsanchuk A., Hrytsanchuk V., Tkachuk O. Establishing The Reliability Of Gas Pumping Units. Тези конференції X Міжнародна науково-практична конференція “Trends in the development of modern scientific thought”, 23-26 листопада 2020 р., Ванкувер, Канада, С. 679-681
- Hrytsanchuk A., Tkachuk O. Analysis Of Hydrate Nucleation Conceptual Picture At The Molecular Level. Тези конференції. XI Міжнародна науково-практична конференція “Academic research in multidisciplinary innovation”, 30.10 – 03.11 2020 р., Амстердам, Нідерланди, C. 422-424
- M. Mokliak, B. Mishchuk, Hrytsanchuk A.,M. Schepanskyi. Study Of The Process Of Changing Of The Bottom Hole Pressure In Time Under The Conditions Of Gaslift Flowing. Тези конференції Scopus. International Conference of Young Professionals «GeoTerrace-2020» (Vol. 2020, No. 1, pp. 1-5).
- Hrytsanchuk A., А. Brazhnyk, V. Hrytsanchuk. Efficiency Analysis Of Means Of Intensification The Cavitator Work To Temperature Difference. Тези конференції. XXVIII Міжнародна науково-практична конференція “Trends in science and practice of today”, 01-04 червня 2021р., Анкара, Туреччина. C. 458-459.
- Hrytsanchuk A., А. Brazhnyk,V. Hrytsanchuk. Researches Of Hydraulic Fracturing In Wells On Depleted Fields. Тези конференції. XXIX Міжнародна науково-практична конференція «Science, theory and practice», 08-11 червня 2021р., Токіо, Японія. C. 510-511.
- Hrytsanchuk A., А. Brazhnyk. Researches Of Efforts Against Salt Deposits In Gas Well Exploitation Process At The Final Development Stage. Тези конференції. XXX Міжнародна науково-практична конференція Interaction of society and science: problems and prospects», 15-18 червня 2021р., Лондон, Англія. C. 475-476
- Грицанчук A.,В. Грицанчук, А. Бражник.Дослідження питань гідророзриву пласта в свердловинах на виснажених родовищах. Тези конференції. Нафтогазова енергетика. 2021. Івано-Франківськ, 21-24 вересня 2021. С. 28-29
- Стецик Ю.Р., Овецький С.О. Перспективи видобутку газу з газогідратних родовищ Світового океану та Чорного моря // Наукові досягнення молоді: особливості та перспективи: Міжнародна студентська наукова конференція: тези доповідей, Тернопіль, 19 червня 2020 р. – C. 63-65.
- Овецький С.О., Стецик Ю.Р. Визначення перспектив застосування гідравлічного розриву пласта для розробки газогідратних родовищ Чорного моря // Міжнародна науково-практична конференція «IMPATTO DELL'INNOVAZIONE SULLA SCIENZA: ASPETTI FONDAMENTALI E APPLICATI» : тези доповідей, 26 червня. 2020 р. Верона, Італія. С. 76-77
- Якимечко Я. Я., Овецький С.О., Мороз Л. Б., Федик О. М. Інтенсифікація видобування високов’язких нафт із застосуванням пульсаційно-хвильової технології. “Нафтогазова енергетика”: Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції фахівців, магістрантів, аспірантів та науковців, 21-24 вересня 2021 р.: Збірник матеріалів. Івано-Франківськ: 2021. С. 43-44
- Овецький С. О., Якимечко Я. Я., Мороз Л. Б., Боровик П. С. Фільтраційні характеристики гідратів заміщення. “Нафтогазова енергетика”: Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції фахівців, магістрантів, аспірантів та науковців, 21-24 вересня 2021 р.: Збірник матеріалів. Івано-Франківськ: 2021. С. 50-51.
- Овецький С., Куруц В. Підвищення екологічної безпеки гідророзриву пласта. "Екологічна безпека - сучасні напрямки та перспективи вищої освіти": Матеріали ІІ Міжнародної інтернет конференції", 25 лютого 2022 р. Збірник матеріалів. Харків: 2022. С. 84-87.
- Мороз Л. Б., Самойлов В. В., Глухий С. Д. АНАЛІЗ РОЗПОДІЛУ ТИСКУ В ГАЗОВІЙ СВЕРДЛОВИНІ // Current trends in scientific research development. Proceedings of the 5th International scientific and practical conference. BoScience Publisher. Boston, USA. 2024. Pp. 303-308.
ПАТЕНТИ / АВТОРСЬКЕ ПРАВО:
- Спосіб визначення капілярної проникності. Овецький С. О., Якимечко Я. Я., Бухвак Ю. Т., Псюк М. О., Матіїшин Л. І., Мартинець О. Р. 5 с. 2024 р.