ОПП "Туристичний бізнес-менеджмент" - рівень магістр

Рівень вищої освіти - другий (магістерський)

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

«ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС-МЕНЕДЖМЕНТ»

спеціальності 242 Туризм і рекреація

(до 16 грудня 2022 року 242 Туризм)

 

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

         Відомості самооцінювання ОПП "Туристичний бізнес-менеджмент"

         Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

         Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Туристичний бізнес-менеджмент"

 

Метою ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» (http://surl.li/lgtov) є формування загальних і фахових компетентностей для успішного здійснення економічної, організаційно-управлінської, проєктної, виробничо-технологічної діяльності у сфері туристичного бізнесу та рекреації. ОПП має прикладний характер, структура програми передбачає динамічне, інтегративне та інтерактивне навчання для підготовки фахівців галузі туризму і рекреації з орієнтацією на стратегічний рекреаційно-туристичний розвиток Карпатського регіону. ОПП пропонує комплексний підхід до здійснення управлінської діяльності у сфері туризму і рекреації та реалізує це через навчання та практичну підготовку на регіональних підприємствах туристичного бізнесу. Дисципліни та модулі, включені в ОПП, орієнтовані на актуальні напрями розвитку туристичного-рекреаційного бізнесу в Україні та світі, у рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра здобувача.

Об’єктом вивчення ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» є туризм як сфера професійної діяльності суб’єктів індустрії туризму щодо організації та управління туристичним процесом на різних ієрархічних рівнях, забезпечення умов функціонування і розвитку туристичного ринку з метою формування у здобувачів комплексу знань, умінь та навичок для застосування в професійній діяльності, набуття здатності продукувати нові ідеї, ідентифікувати і розв’язувати складні задачі в сфері туристичного бізнесу, здійснювати інновації за невизначеності умов та вимог.

Освітні компоненти ОПП охоплюють поняття, концепції, принципи сучасного туризмознавства з метою підготовки фахівців галузі туризму з орієнтацією на стратегічний рекреаційно-туристичний розвиток Карпатського регіону.

Програма пропонує комплексний підхід до здійснення управлінської діяльності у сфері туризму та реалізує це через навчання та практичну підготовку на регіональних підприємствах туристичного бізнесу. Дисципліни та модулі, включені в програму, орієнтовані на актуальні напрями розвитку туристичного бізнесу в Україні та світі, у рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра здобувача.

Основною метою ОПП є підготовка фахівців з туризму і рекреації, здатних ідентифікувати та розв’язувати складні задачі у сфері туристично-рекреаційного бізнесу, здійснювати інновації за невизначеності умов та вимог. ОПП дозволяє всебічно вивчити специфіку туристично-рекреаційного бізнесу, зробити акцент на здобутті навичок та знань у сфері туристично-рекреаційного менеджменту, що передбачає визначену зайнятість, можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання. ОПП дає можливість для здобувачів навчатися за програмою подвійних дипломів у Краківській академії імені Станіслава Сташиця (AGH, Польща).

 

Підготовку здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» в університеті здійснює кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку, яка утворилася відповідно до наказу ректора ІФНТУНГ № 179 від 5 липня 2023 р. «Про реорганізацію структурних підрозділів університету». Кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку – це базовий структурний підрозділ університету, що провадить освітню, методичну та наукову діяльність за певними спеціальностями та освітніми програмами в їх межах. З 2023 р. кафедра є структурною одиницею Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ. До того часу підготовка здобувачів другого рівня вищої освіти за ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» здійснювалася кафедрою туризму, яка була утворена наказом ректора № 95 від 30.08.2007 р. на базі кафедри природних ресурсів і туризму в структурі факультету архітектури туристичних комплексів. З 2018 р. кафедра туризму була структурною одиницею Інституту природничих наук та туризму ІФНТУНГ.

Підготовка фахівців з туризму здійснюється вже понад 20 років. З 2003 р. кафедра туризму була випусковою для освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр напряму підготовки 6.140103 «Туризм»; до 2016 р. – для спеціалістів 7.14010301 «Туризмознавство (за видами)». У 2016 р. ліцензована підготовка магістрів, у 2017 р. успішно акредитована освітньо-професійна програма «Туризм» зі спеціальності 242 «Туризм» за другим (магістерським) рівнем.

Досвід підготовки фахівців другого рівня вищої освіти з туризму продовжив реалізацію в ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент», яка була розроблена у 2021-2022 н. р. (https://cutt.ly/Cwk9LEKN) відповідно до ЗУ «Про вищу освіту», Постанови КМУ «Про затвердження Національної рамки кваліфікацій», Постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти», Наказу МОН України від 21.02.2022 р. № 209 «Про затвердження стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань 24 Сфера обслуговування, за спеціальністю 242 «Туризм» та з введенням в дію «Методичних рекомендацій до розроблення та оформлення освітньої (освітньо-професійної) програми».

Перший набір на ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» здійснений у 2022 р. У звя’зку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1392 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» та зміною назви спеціальності 242 «Туризм» на «Туризм і рекреація» (https://cutt.ly/Qwk9Zv5e) ОПП оновлено у 2023 р. (https://cutt.ly/4wk9ZJoR ) (протокол вченої ради № 6/651 від 29.06.2023 р.).

 

Освітньо-професійна програма Туристичний бізнес-менеджмент 2024 р. (ПРОЄКТ).

Відгуки та пропозиції на проєкт ОПП 2024 р. просимо надсилати на електронну пошту гаранта освітньої програми д.т.н., проф. Архипової Людмили Миколаївни: l.konsevich@gmail.com

Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до проєкту ОПП 2024 р. (завантажити).

 

ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» 2023 р. (завантажити)

Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

ОПП «Туристичний бізнес-менеджмент» 2022 р. (завантажити)

Навчальний план 2022 р. денна форма (завантажити)

Навчальний план 2022 р. заочна форма (завантажити)

Протоколи засідання кафедри (переглянути)

 

rob- РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ 

metod - ПІДРУЧНИКИ, ПОСІБНИКИ, КОНСПЕКТИ, РЕКОМЕНДОВАНІ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

1    МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ; 

1- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО КУРСОВИХ РОБІТ

pidruch- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЛАБОРАТОРНИХ І ПРАКТИЧНИХ РОБІТ

 Іноземна мова туристичного бізнес-менеджменту (англ) 1 

Етика ділових відносин і конфліктологія туристичного бізнес-менеджменту rob 

Методологія і організація наукових досліджень та академічна доброчесність rob

Стратегії сталого розвитку туристичного бізнесу rob1metodpidruch

Інноваційні технології в туристичному бізнесі rob 1 pidruch metod 1

Менеджмент проєктів туристичного бізнесу rob pidruch1

Міжнародний туризм rob 1 1

Державний та регіональний менеджмент туризму rob

Цифровий маркетинг туристичного бізнесу rob

Управління якістю туристичних послугrob pidruch 1

Моніторинг ринку послуг туристичного бізнесуrob

Організація економ-подорожей rob

Курортна справаrob

Планування і 3D дизайн туристичних комплексівrob

Менеджмент туристичних дестинацій внутрішнього туризмуrob

Екскурсознавство та музеєзнавствоrob 1 pidruch

Менеджмент суб`єктів туристичного бізнесуrob

 

Практики

1 Виробнича практика на підприємствах турбізнесу (магістри І курс)  rob   1            

2 Переддипломна практика (магістри ІІ курс)  rob  1                                    

 

Кваліфікаційна робота:

Магістерська робота                                         

 

 Вибіркова частина

Дисципліни з кафедрального каталогу   

      Увага! Згідно з наказом ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни та спрямовані на поглиблення фахових компетентностей. 

Основні етапи вибору:

1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів про процедуру вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

2) здобувачі ознайомлюються з переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;

3) голосування здобувачів за вибір блоку дисциплін за професійним спрямуванням відбувається шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;

4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін з профільованих блоків кафедри за посиланням.

Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу       

Процедура вибору (10 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з  2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6). 

Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням.

Дисципліни вільного вибору із загальноуніверситетького каталогу для магістрів:

  1. Велнес туризм
  2. Організація садиби сільського туризму
  3. Подорожі в сучасному світі
  4. Туристично-рекреаційне картування в ГІС

Підготовка магістрів проводиться у відповідності з галузевим стандартом підготовки фахівців із туризму та дисциплін вільного вибору ВНЗ і студента:

У своїй освітній діяльності університет повністю перейшов на новий зміст навчання, визначений освітньо-професійними програмами підготовки фахівців за ступеневою схемою: бакалавр-спеціаліст-магістр. Велика увага приділяється удосконаленню процесу навчання всередині кожного освітньо-кваліфікаційного рівня з метою оновлення напрямів неперервної підготовки фахівців: комп'ютерна, фундаментальна, інженерна, мовна та інші складові освіти. З цією метою на факультетах розроблено програми наскрізної підготовки за напрямами.

Особливістю навчальних планів і програм є:

  1. Врахування міжнародного досвіду. Звертається увага на зовнішні фактори, які впливають на глобальні, економічні та освітні напрями розвитку освітньої діяльності. Проводиться робота з метою входження до Європейського освітнього простору з певними стандартами змісту та якості освіти. Згідно з рішенням колегії Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України ІФНТУНГ входив до переліку вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, в яких проводився педагогічний експеримент із впровадження принципів Болонської декларації.
  2. Врахування регіональних потреб. Дозволяє забезпечити якісну фундаменталізацію та профілізацію за рахунок взаємної участі факультетів та інститутів університету з підготовки фахівців за різними спеціальностями і напрямами при одночасному забезпеченні високих можливостей міжпредметних зв'язків з урахуванням пропозицій регіональних замовників фахівців.
  3. Практична підготовка студентів. Студенти І-V курсів проходять навчальні, виробничі та переддипломні практики на навчальних полігонах, на сучасних підприємствах і в організаціях різних галузей господарства. Із провідними галузевими підприємствами укладено договори про підготовку спеціалістів.
  4. Інтенсивне використання комп'ютерної технології навчання.

В університеті активно впроваджуються комп’ютерні технології навчання. Це стосується використання прикладних програм в навчальних дисциплінах, роботі в INTERNET, оформлення курсових та дипломних проектів. Комп’ютерні технології впроваджені у тестові форми сесійного контролю знань з дисциплін у Центрі тестування університету, що дозволяє неупереджено та об’єктивно оцінити рівень знань студентів. Створено також Центр із впровадження дистанційного навчання з відповідним програмним забезпеченням. Забезпеченість комп’ютерами в університеті становить 2473 шт., кількість комп’ютерів на 100 студентів – 20.

Підготовка бакалаврів та спеціалістів на кафедрі туризму проводиться у відповідності з галузевим стандартом підготовки фахівців з туризму та дисциплін вільного вибору ВНЗ та студента.

Практична підготовка студентів-туризмознавців відбувається як у лабораторіях кафедри, так і на туристичних підприємствах, з якими укладені понад 20 угод про співпрацю.

За роки свого існування університет випустив понад 44 тисяч спеціалістів. Студенти здобувають освіту на денній формі навчання та без відриву від виробництва на факультеті заочного та дистанційного навчання.

В університеті створено центр із впровадження дистанційного навчання, розроблено координаційною групою заходи щодо запровадження першого етапу системи. Для цього складено графік розробки дистанційних курсів. Укладено угоду про співпрацю між університетом та Українським центром дистанційної освіти (м. Київ), у рамках якої безкоштовно отримано програмне забезпечення системи дистанційного навчання Lotus Learning Space. Створено сервер дистанційного навчання та тестову Інтернет-сторінку.

 

Обов'язкові освітні компоненти

Іноземна мова туристичного бізнес-менеджменту (англ. мова)

Етика ділових відносин і конфліктологія туристичного бізнес-менеджменту

Методологія і організація наукових досліджень та академічна доброчесність

Цифровий маркетинг туристичного бізнесу

Інноваційні технології в туристичному бізнесі

Менеджмент проєктів туристичного бізнесу

Міжнародний туризм

Державний та регіональний менеджмент туризму

Стратегії сталого розвитку туристичного бізнесу

Управління якістю туристичних послуг

Виробнича практика на підприємствах турбізнесу

Переддипломна практика

Магістерська робота

 

 Вибіркова частина

Дисципліни з кафедрального каталогу   

      Увага! Згідно з наказом ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни та спрямовані на поглиблення фахових компетентностей. 

Основні етапи вибору:

1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів про процедуру вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);

2) здобувачі ознайомлюються з переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;

3) голосування здобувачів за вибір блоку дисциплін за професійним спрямуванням відбувається шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;

4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).

Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін з профільованих блоків кафедри:

Вибіркові дисципліни на 2022 - 2023 н.р.

Вибіркові дисципліни на 2023 - 2024 н.р.

Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу:       

Процедура вибору (10 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з  2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6). 

Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням.

 

Гарант освітньої програми: д.т.н., проф. Архипова Людмила Миколаївна (наказ про призначення)

Контактні дані гаранта ОПП для комунікації:

- електронна пошта:  l.konsevich@gmail.com

- телефон: +380503732382

Група забезпечення освітньої програми: (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".

 

 

Запрошуємо всіх, кому не байдужа якість надання освітніх послуг в університеті, пройти анонімне опитування за посиланням.

Результати опитування:

- щодо якості викладання дисциплін 2022 - 2023 н.р. в осінньому семестрі (переглянути)

- щодо якості викладання дисциплін 2022 - 2023 н.р. у весняному семестрі (переглянути)

- щодо якості самостійної роботи (переглянути)

- щодо якості освітньої програми (переглянути)

- випускників (переглянути)

- роботодавців (переглянути)

 

1. Кафедра співпрацює з провідними туристичними операторами, проходять зустрічі:

    -  з «Mouzenidis Travel» - проходження стажування в Греції в літні сезони,

    - ТОВ «Каліпсо ТУР ЮА» - стажування в Турецькій Республіці,

    - туристичний оператор «Tural Hotel» - стажування в Болгарії,

    - можливість стажування по програмі "Animafest Experience» в Іспанії,

    - готель Radisson Blu Resort Bukovel 5* - практика в Буковелі (Поляниця).

    - Tez Tour

   - Algoos Study, Work & Travel 2022-2023

2. Кафедра підписала в червні 2019 року меморандум про співпрацю між обласним комунальним підприємством "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича" та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу з метою ефективної співпраці із залучення наукового потенціалу університету до розв'язання актуальних проблем діяльності розвитку підприємства та підпорядкованої території.

memorandum.pdf

3. Зустрічі і майстер-класи з облаштування наметового табору від директора обласного комунального підприємства "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича"  - Ковтуна Михайла.

Зустріч і майстер-клас від шеф-кухаря італійської кухні

Зустріч і майстер-клас з практикуючим екскурсоводом

4. Зустріч з фахівцями-практиками туристичної діяльності: 

ресторація «Світлиця мулярових»

директор ТА «Лафа-тревел»

Інститут демографії і соціальних досліджень НАН України

5. Обговорення нової освітньої програми "Туристичний бізнес-менеджмент" (магістр) 2021р,  2022 р.

Обговорення ОП "Туризм" (бакалавр) 2022 р.

Нарада робочої групи ОПП "Туризм", "Туристичний бізнес-менеджмент", "Рекреаційно-туристичне ресурсокористування" (2023)

6. Відгуки стейкхолдерів

готель Radisson Blu Resort Bukovel 5* - практика в Буковелі (Поляниця).

Дигас Вікторія

7. Он лайн лекція Любіцевої О.О. для студентів і усіх бажаючих

 Участь магістрів у науковому онлайн-симпозіумі з музеєзнавства, пам’яткознавства

Лекції он-лайн науковців для студентів магістрів та бакалаврів

Он-лайн лекція «Системи управління якістю в туризмі (СУЯ)» фахівцем Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації , метрології та сертифікації" 

8. Зустріч з професіоналами практиками з Болгарії

зустріч з представником Рекрутингової компанії

зустріч з професіоналом-практиком Русланою Жовтані

9. Онлайн-зустрічі з засновником, генеральним директором керуючої компанії «Ribas Hotels Group» Артуром Лупашко.

10.  Онлайн-зустріч з професіоналом – практиком, випускником ІФНТУНГ Володимиром Романовичем, професійним менеджером, досвід роботи в міжнародних рекрутингових компаніях.

11. Он-лайн тренінг, який відбувся в рамках Проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» – HE-CROSS, EMS ENI код 2SOFT/2.1/91. Проєкт реалізований Сучавським університетом «Штефана чел Маре» та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу в межах «Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020».

 

Практична підготовка здобувачів відбувається на туристичних підприємствах, з якими укладаються договори:

ДОГОВОРИ 2022-2023 н.р.

ДОГОВОРИ 2023-2024 н.р.

Здобувач може самостійно надати від іншого підприємства лист-відношення для проходження на даному підприємстві практики.

 

 

Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти

Тематики магістерських робіт здобувачів 2023 року вступу

Розпорядження директора інституту від ............... №............... (переглянути)

Наказ ректора  від ............... №............... (переглянути)

Тематики магістерських робіт здобувачів 2022 року вступу

Розпорядження директора інституту від ............... №............... (переглянути)

Наказ ректора  від ............... №............... (переглянути)