До Дня винахідника та раціоналізатора нагороди отримали науковці ІФНТУНГ

З нагоди професійного свята – Дня винахідника та раціоналізатора, відбулась  науково-практична конференція «Підвищення творчої активності науково-технічної та наукової громадськості в умовах воєнного стану». Захід відбувся за підтримки Ради Товариства винахідників і раціоналізаторів України та за організації ГО «Івано-Франківська обласна організація товариства винахідників і раціоналізаторів України».

У конференції взяли участь представники ЗВО Івано-Франківська, підприємств та організації, які у своєму творчому доробку мають чимало  винаходів, патентів1 на корисні моделі та раціоналізаторські пропозиції. Серед учасників – й  делегація Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, вчені-винахідники якої  відзначились високою творчою активністю:  завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем, проф. Леонід Заміховський, повідний інженер цієї ж кафедри Мирослав Бурда, завідувач кафедри метрології та інформаційно-вимірювальної техніки, проф. Орест Середюк, завідувач кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, проф. Едуард Кузьменко, доц. кафедри зварювання Павло Присяжнюк, доц. кафедри електроенергетики, електротехніки та 2електромеханіки  та керівник лабораторії захисту та комерціалізації інтелектуальної власності ІФНТУНГ Іван Гладь, проф. кафедри нафтогазових машин та обладнання Михайло Лях, проф. кафедри комп'ютеризованого машинобудування Любомир Роп’як, асистент кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем Іван Левицький та завідувачка кафедри Технології захисту навколишнього середовища, проф.  Мирослава Полутренко

У привітальному слові Голова Івано-Франківської обласної організації ТВР України Богдан Середюк відзначив багатьох вчених-винахідників, які в умовах воєнного стану активно долучились до протидії російській агресії та працюють на перемогу України. Він також підкреслив вагомий внесок ІФНТУНГ в інтелектуальну скарбницю краю, в розвиток науково-технічної творчості та винахідництва і раціоналізаторського руху в області, Центр інноваційного розвитку ІФНТУНГ за розробки і виготовлення САТ-джгутів кровоспинних для ЗСУ, які волонтери доставляють у найгарячіші місця військових  баталій, а також кафедру інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем, працівники якої розробили і виготовили установку для сертифікації джгутів-турнікетів кровоспинних та модернізували блок управління сиренами для надзвичайних ситуацій3 та пусковий кінцевий пристрій «ПКП-Сирена», кафедру енергетичного менеджменту та технічної діагностики, доц. якої Андрій Яворський розробив портативну зарядну станцію, 6 примірників якої було відправлено ЗСУ.

4В рамках заходу до Дня винахідника та раціоналізатора були нагороджені науковці університету:

• доц. кафедри зварювання Інституту інженерної механіки Павло Присяжнюк Дипломом лауреата обласної щорічної премії ім. Г. Терсенова – першого голови обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів, за авторську розробку «Прилад для склерометричних досліджень», Грамотою Івано-Франківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток науково-технічної творчості на Прикарпатті та цінними подарунками;
  • завідувачка кафедри ТЗНС Інституту природничих наук і туризму, проф. Мирослава Полутренко Дипломом лауреата іменної премії Марії Волосовської у номінації «Оригінальність – в очевидному-неймовірному» за співавторство корисної моделі «Спосіб переробки5 борщівника Сосоновського для пакувального матеріалу»;
  • асист. кафедри  ІТТС Інституту інформаційних технологій Іван Левицький Дипломом лауреата іменної премії Марії Волосовської у номінації «Надія і перспектива – у перемозі» за авторську розробку «Пусковий кінцевий пристрій ПКП-Сирена».

Університетська спільнота вітає своїх колег з високими нагородами, а також  усіх винахідників і раціоналізаторів ІФНТУНГ й України з професійним святом та бажає їм нових творчих здобутків, здійснення задумів й корисних починань!