Укргазвидобування відзначило нові таланти серед студентів ІФНТУНГ

Нещодавно у Києві у межах проекту «Нові Таланти.Дипломні дослідження» АТ "Укргазвидобування" провело презентації дипломних досліджень студентів п’яти профільних університетів за 5 напрямками: геологія, розробка, буріння, декарбонізація та екологія. Серед учасників – 11 магістрантів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, які готували свої магістерські проекти під керівництвом наукових керівників від університету та координаторів від АТ «Укргазвидобування» і філії УкрНДІгаз.

У вітальному слові до учасників і т.в.о. генерального директора АТ «Укргазвидобування» Сергій ЛАГНО, і в.о. директора з людського капіталу «Групи Нафтогаз». Сергій ЛУКАНІН, і начальниця департаменту управління людськими ресурсами АТ «Укргазвидобування» Світлана ОЛІЙНИК одностайні в оцінці унікальності проекту «Нові таланти. Дипломні дослідження», в якому  магістранти працювали над дипломними роботами  на теми, які були визначені експертами Укргазвидобування та є важливими для нафтогазової галузі та її розвитку.

 

Дипломні дослідження університетських магістрантів традиційно виявились на висоті. З-поміж  представників усіх ЗВО, які брали участь в конкурсі, ІФНТУНГ отримав нагороди майже в усіх номінаціях.  За результатами роботи компетентної конкурсної комісії визначились переможці та нові таланти з ІФНТУНГ.

Серед учасників відзначилась студентка магістер кафедри екології  Іванна Клюсяк з роботою на тему «Підвищення екологічної безпеки на об’єктах видобування та переробки вуглеводнів» та була нагороджена грамотою за найкраще дипломне дослідження за напрямком Екологія.

 

 

 

 

News Cover Image
Іванна КЛЮСЯК
News Images
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Іванна КЛЮСЯК
Додаткова інформація новин:

Обговорення проекту нової ОПП магістерського рівня «Менеджмент енергетичної інженерії організацій» за спеціальністю 073 «Менеджмент»

17.12.2024р. відбулася відкрита зустріч – обговорення проекту нової освітньо-професійної програми магістерського рівня «Менеджмент енергетичної інженерії організацій» за спеціальністю 073 «Менеджмент», за якою у 2025 році університет планує здійснювати набір здобувачів вищої освіти. Учасниками обговорення стали представники виробничих та управлінських підрозділів підприємств та організацій – партнерів університету: АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта», АТ «Укртрансгаз», Група ДТЕК (ДТЕК Енерго, ДТЕК Нафтогаз, Академія ДТЕК, Бурштинська ТЕС), ГД ООН в Україні, ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Присутній на зустрічі ректор університету Ігор Чудик зазначив, що на сьогодні надзвичайно актуальним є формування нових освітніх програм, які б підтверджували енергетичний вектор освітньо-наукової діяльності університету. «Ми зацікавлені у тісній співпраці з виробничим сектором енергетичної галузі та її представниками, які добре розуміють, яким компетентностями повинен володіти випускник університету…».
Директор інституту післядипломної освіти, професор Святослав Кісь зосередив увагу присутніх на ключових положеннях, пов’язаних з метою, особливостями, фокусом та змістом нової освітньо-професійної програми. Наголосив на тому, що наявність в організаціях фахівців, які б поєднували знання управління з основами знань технологій та процесів в сфері енергетичної інженерії дозволить швидше та ефективніше досягати цілей, пов’язаних з виробництвом та використанням енергетичних ресурсів.
Присутні учасники зустрічі у свої виступах наголошували на актуальності та своєчасності підготовки фахівців з менеджменту за напрямом енергетичної інженерії, демонстрували потребу наявності, зокрема, в енергетичних організаціях працівників, які б поєднували технічні та управлінські знання. Фахівці-практики звернули увагу на необхідності посилити практикоорієнтованість освітньо-професійної програми, переглянути перелік освітніх компонент на предмет відображення у змісті програми особливостей функціонування енергетичної сфери за різними напрямами.
Головний підсумок зустрічі – це одностайна підтримка ідеї про відкриття в університеті освітньо-професійної програми «Менеджмент енергетичної інженерії».

 

 

News Cover Image
1
News Images
1
2
3
4
5
6
7
Додаткова інформація новин:

Відбулася зустріч з представниками фірми Building Engineering Solutions (BES)

Швидкими темпами впроваджується підписаний минулого тижня договір про співпрацю між ІФНТУНГ та ТОВ Building Engineering Solutions (BES). Звісно, сторони розраховували, що співпраця матиме позитивний ефект, але приємно вразили швидкі кроки з його реалізації. Вже на цьому тижні представники BES зустрілись з викладачами та студентами кількох освітніх програм кафедри будівництва та енергетичних споруд. 

Насамперед присутнім була представлена діяльність компанії Building Engineering Solutions (BES), яка є передовою інжиніринговою компанією, що виконує стадію робочої документації з електрики та слаботочних мереж в Revit для таких проектів як заводи, хмарочоси, клініки, датацентри, логістичні центри та багато інших й співпрацює з замовниками в США.

Представник компанії BES поінформував учасників зустрічі, що здобувачі освіти отримають шанс  використати свої теоретичні знання для вдосконалення професійних умінь і навичок для конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах. 

Компанія також пропонує взяти участь у навчанні, яке розпочнеться з на початку прийдешнього 2025 року, із потенційним працевлаштуванням. Стейкхолдери зазначають, що робота у компанії має багато переваг: цікаві масштабні проекти у США, кар’єрний та особистий розвиток, оплата праці у валюті, забезпечення робочою технікою, бонуси за підвищення рівня знань англійської мови, компенсація медичних та спортивних витрат тощо. Натомість компанія хоче працевлаштувати вишколеного фахівця, який би відповідав усім критеріям працедавця. Для цього у компанії готові довчати, школити та надихати потенційних працівників.

 

News Cover Image
Зустріч з представниками фірми Building Engineering Solutions (BES)
News Images
1
2
3
4
5
Додаткова інформація новин:

Зустріч із директором компанії ArSta Eco (Німеччина) паном Paul Guire

 

Вчора на кафедрі відбулася дуже вагома подія – з гостьовою лекцією для студентів освітніх програм «Інженерія відновлюваної енергетики», «Енергетичний менеджмент» та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» виступив представник бізнесу, директор компанії ArSta Eco (Німеччина) пан Paul Guire. Виступ нашого гостя було присвячено особливостям впровадження відновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, води та біопалива - в Україні як єдино правильному вектору розвитку енергетики України. Зважаючи на вичерпність традиційних енергоресурсів, а також постійні атаки на енергосистему, проблема недостатньої генерації електроенергії стає усе більш актуальною. Доповідач впевнений: війна закінчиться, і прийде час думати і діяти нестандартно — Україна є великою державою з багатьма розумними людьми. То ж чому б не експортувати українські технології ВДЕ до Європи замість китайських товарів, що мають подорожувати понад 11 тис км? На думку фахівця, навіть зараз українці інакше, більш практично сприймають та інтегрують новітні технології, аніж німці, у яких будь-яке відновлюване джерело енергії викликає думку «not in my backyard» («не на моєму задньому подвір’ї»). Кафедра надзвичайно вдячна пану Paul Guire, за цікавевезну лекцію і ту жваву дискусію, що відбулась після. Дбаючи за високу планку освіти для наших студентів, ми завше раді бачити фахівців-практиків з реального сектору економіки!

 

 

News Cover Image
1
News Images
1
1
1
1
1

Розпочалися захисти магістерських робіт з публічного управління та адміністрування


Сьогодні на кафедрі публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ відбулися перші захисти магістерських робіт. На розгляд трьох екзаменаційних комісій були представлені результати кількамісячних досліджень наших слухачів і слухачок, які вони проводили під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри ПУА.

Приємно відзначити якісну підготовку і самих робіт, і доповідей на захисті, кожна з яких неодмінно супроводжувалася мультимедійною презентацією.

У результаті усі здобувачі і здобувачки освіти захистили свої магістерські роботи та де-факто завершили навчання на освітньо-професійній програмі. Далі – лише вручення дипломів магістрів з публічного управління та адміністрування та працевлаштування за фахом, або продовження роботи на займаних посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування!

Вітаємо наших перших магістрантів і бажаємо успіхів у всіх майбутніх починаннях!


 

News Cover Image
1
News Images
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Початок роботи Екзаменаційної комісії з випуску магістрів за ОПП "Бізнес-економіка"

17 грудня  2024 року розпочала роботу Екзаменаційна комісія з випуску магістрів за ОПП "Бізнес-економіка" в складі Голови Кромкач Надії Олексіївни - заступниці директора Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради та членів комісії: доцентів кафедри прикладної економіки Uliana Berezhnytska, Ірина Федорович та Iryna Metoshop Роботи були цікаві, викликали інтерес у сприсутніх, а магістранти гідно представили результати своїх досліджень.

 

News Cover Image
17.12.2024 1
News Images
17.12.2024 1
17.12.2024 2
17.12.2024 3
Додаткова інформація новин:

СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ

17 грудня 2024 року професор Олег Мандрик і доцент Марина Орфанова обговорили напрямки спільної діяльності з директором Галиною Глушко Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції та керівниками еколого-натуралістичного та зоолого-рослинницького напрямів роботи.

 

 

News Cover Image
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
News Images
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
СПІВПРАЦЯ З МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ СТАНЦІЄЮ
Додаткова інформація новин:

Розпочато захист магістерських робіт.

16.12.2024 р. розпочала свою роботу комісія по захисту магістерських робіт спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"

 

News Cover Image
Розпочато захист магістерських робіт спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
News Images
Перші студенти
Важлива тема
Успішний захист
Комісія
Додаткова інформація новин:

Конференція трудового колективу

19 грудня 2024 р. о 13.00 год. в актовій залі університету відбудеться КОНФЕРЕНЦІЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ІФНТУНГ.

Порядок денний:

  1. Звіт ректора університету, професора ЧУДИКА І. І. про виконання контракту з Міністерством освіти і науки України за 2024 р. 

Доповідач: ректор, проф. ЧУДИК І. І.

  1. Звіт ректора університету та голови профспілкового комітету працівників університету про виконання Колективного договору у 2024 р.

Доповідач: голова профкому, доц. БІЛОЦЬКИЙ О. В

  1. Різне.

Реєстрація делегатів конференції буде проводитись біля актової зали з 12.30 год.

Ректорат, профком

Фактор безпеки й економіки майбутнього

Лекцію про перспективи відновлюваної енергетики в Україні прочитав в  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу  німецький підприємець, який активно розвиває бізнес у цій царині, Пол Гуїр. Поспілкуватися з фахівцем-практиком, який має багаторічний досвід роботи в різних країнах, прийшли як студенти, так і викладачі. Адже ІФНТУНГ не лише має у своєму складі Інститут архітектури, будівництва та енергетики, але й позиціонує себе як енергетичний університет, що засвідчує його наукова та освітня діяльність.

Питання, які порушив у своєму виступі пан Гуїр, у часі війни постали особливо гостро для України. Це, зокрема, децентралізація енергетичної системи, що дає можливість виживати як бізнесу, так і звичайним побутовим споживачам. Це – оптимальна стратегія, як показав досвід останніх трьох років: енергетичні потужності, сконцентровані в одному місці, більш вразливі для ударів ворога, аніж територіально розосереджені. 

І це – не єдиний урок війни. Пан Гуїр зауважує, що й після перемоги поруч з Україною залишатиметься небезпечний сусід. Тому навіть цілком екологічні енергетичні потужності, приміром атомні станції, доведеться розглядати саме під кутом їхньої вразливості – це генерація, сконцентрована компактно. «Коли маємо централізовану енергетику, вона є критичною», - підкреслює пан Гуїр.

Цікавим був погляд німецького фахівця на проблеми розвитку вітрової енергетики, яку вітають далеко не всі європейці, намагаючись винести вітрогенератори якнайдалі від своїх помешкань, від населених пунктів, а також на поширену практику використання деревини для опалення. Він абсолютно чесно визнає: Великобританія та Німеччина свого часу дуже зашкодили своїм лісовим ресурсам, спрямувавши їх на кореблебудівництво, тож тепер воліють берегти свої ліси, а спалювати – чужі. Ось і тепер деревне паливо сюди надходить із США та Канади. Чи можна вважати його достатньо екологічним? Питання дискутабельне, якщо згадати шлях транспортування цього палива до Європи.

Натомість пан Гуїр вбачає колосальні перспективи використання відходів сільського господарства в українській енергетиці. Чудовим паливом може слугувати сухий соняшник після збирання врожаю, солома, лушпиння від горіхів. Цього добра країні може вистачити не лише для власних потреб, але й для експорту.

Також бізнесу варто звернути увагу на виробництво біогазу та використання сонячних панелей. До слова, власне помешкання пан Гуїр  заживлює з їх допомогою.

Так, кожен вид генерації енергії має свою специфіку, певні проблеми, але завдання, які постають зараз перед людством, потребують пошуку ефективних рішень. Таким рішенням може стати відновлювальна енергетика. Особливо з огляду на «невидимого  агресора», який захоплює будь-які території  й поширюється без обмежень – вуглекислий газ.

-Використання відновлюваних джерел енергії – це ваше і наше майбутнє, - каже пан Гуїр. – Саме тому я – тут!

Досвід німецького фахівця і його неупереджений погляд людини, яка щиро вболіває за майбутнє нашої держави, надзвичайно цінний в контексті політичних подій, які розгортаються зараз. Іноземний бізнес намагається «застовпити» для себе природні багатства України. І її завдання – витримати цей тиск і суворо дбати про власні національні інтереси, наголошує пан Гуїр.

 

News Cover Image
1
News Images
1
2
11
221
221
1111111
9