Кафедра електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу отримала нове сучасне обладнання від Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID.
Завдяки підтримці USAID ПЕБ та експерта з планування енергосистем Олександра БУРИКІНА кафедра поповнилася надсучасним обладнанням – тренажерами «Гібриднасистема вітру і сонця» та паливних елементів (H₂/O₂).
Це обладнання дозволить студентам отримати практичні навички у сфері відновлюваної енергетики, зокрема:
моделювати роботу гібридних енергетичних установок;
аналізувати ефективність вітрової та сонячної енергії;
вивчати технологію водневих паливних елементів;
розуміти принципи Smart Grid та розподіленого виробництва енергії.
Кафедра висловлює подяку завідувачу кафедри, доценту Петру КУРЛЯКУ за наполегливість та залучення інвестицій (40000 $). Такий розвиток лабораторної бази кафедри та університету сприятиме залученню молоді до наукових досліджень у галузі відновлюваної енергетики та технологій Smart Grid. Це не лише збільшить зацікавленість у науковій сфері, а й сприятиме формуванню нового покоління інженерів, які зможуть вирішувати складні завдання у сфері електроенергетики. Адже студенти отримали доступ до інструментів, що розвивають критичне мислення та інженерне бачення.
Водночас отримане обладнання має велике значення для модернізації навчальної бази кафедри та сприяє підготовці кваліфікованих фахівців, які зможуть працювати з сучасними енергетичними технологіями, бути конкурентоздатними на сучасному ринку праці енергетичного сектору та підготовленими до нових викликів в боротьбі за енергонезалежність країни.
Тож інвестиції в обладнання стануть важливим внеском у майбутнє енергетичної незалежності та сталого розвитку України.