Зі студентської лави у ІТ-фахівці: інтелектуальний фундамент та здатність постійно вчитись

Про переваги та розширення можливостей дуальної освіти для ІТ-спеціальностей в Івано-Франківському національному технічному університеті йшла мова під час робочої зустрічі адміністрації університету – ректора Ігоря ЧУДИКА, проректорів Сергія ЗІКРАТОГО та Олександра КОНДРАТА, начальника відділу цифровізації та дистанційного навчання Мар’яна СЛІБІНОГИ,   зі стейкхолдерами з ІТ-компанії SoftServ Івано-Франківськ, яка є найбільшою в Україні та однією з найбільших таких компаній у Східній Європі й відома у всьому світі, Любомиром ХОДАКОМ та Юрієм БЕЗГАЧНЮКОМ

Разом з представниками   SoftServ Івано-Франківськ, яка упродовж багатьох років є надійним партнером ІФНТУНГ у підготовці фахівців ІТ-профілю, до університету завітав  співзасновник та член Ради директорів SoftServe, Заслужений економіст України та голова правління Асоціації «Інформаційні технології України» Тарас КИЦМЕЙ.

Спільне бачення щодо підготовки нового покоління айтішників додало зустрічі конструктивності. На думку ректора університету Ігоря ЧУДИКА: «Фахівці ІТ-галузі потрібні сьогодні у всіх сферах економіки, а особливо сучасної енергетики. ІФНТУНГ, який готує фахівців з різних сфер інженерії, добре розуміє, що робота на новітньому обладнанні, базується на ґрунтовних фахових знаннях й володінні цифровими технологіями. Відтак ми робимо ставку також на цифровізацію освіти, щоб за допомогою цифрових технологій створити інтерактивне та цікаве навчання, яке б сприяло розвитку навичок критичного й креативного мислення та розширенню можливості доступу до навчальних ресурсів. У пріоритетах – й дуальна освіта, яка дозволяє випробувати на практиці теорію, набувати навичок та постійно розвиватися»

Зі свого боку високий гість зазначив, що SoftServe спільно з українськими університетами запускає оновлені програми підготовки за ІТ-спеціальностями з елементами дуального навчання. Завдяки проєкту майбутні фахівці зможуть отримати сучасну технічну підготовку та досвід роботи під час навчання, що допоможе студентам працевлаштуватися після випуску та мінімізує дефіцит спеціалістів української ІТ-індустрії: «Підготовка спеціалістів для української ІТ-індустрії є стратегічним завданням SoftServe. Ми продовжуємо реалізацію проєкту навіть в умовах війни, адже мусимо дивитися у майбутнє та розвивати молоді таланти сьогодні, аби ІТ-індустрія була готова до стрімкого розвитку після завершення війни».

Крім того, Тарас КИЦМЕЙ зустрівся зі  студентами ІФНТУНГ, щоб  акцентувати їхню увагу на такій надзвичайно важливій проблемі сучасності як знецінення освіти та на можливості підвищення мотивації при здобуванні вищої освіти, щоб допомогти студентам знайти себе, визначитись, чим вони хочуть займатися.  Лектор наголосив, що у компанії чітко розуміють, що вони хочуть працювати з людьми, які мають належну базу знань, тому що з ними набагато легше працювати: «Відповідну базу знань дають університети, бакалаврські програми. І ця база – не тільки ІТ- дисципліни, а й фізика, математика, хімія – фундаментальні науки… . Технології змінюються, основна база знань – стала. Це не лише певний інтелектуальний фундамент, а й світогляд, навичка, звичка і здатність вчитися, цікавитися, здобувати та синтезувати нові знання. І цей світогляд дає людям абстрактне мислення – з такими людьми нам дуже легко працювати». Тому SoftServe завжди підтримує ґрунтовну університетську освіту й активно співпрацює з університетами.

Вже у стінах компанії відбулась ще одна зустріч з Тарасом КИЦМЕЄМ. Серед учасників – й викладачі ІФНТУНГ: проректор Сергій ЗІКРАТИЙ, директор Інституту інформаційних технологій Володимир ПІХ, проф. кафедри інженерії програмного забезпечення Василь ШЕКЕТА, доц.  кафедри комп’ютерних систем і мереж  Мар’ян СЛАБІНОГА, завідувачка кафедри документознавства та інформаційної діяльності, проф. Юлія РОМАНИШИН. Присутні довідались про становлення компанії, основи її корпоративної культури та вимоги до працівників – якість та інноваційність рішень, гнучкість і адаптивність, клієнтоорієнтованість, стратегічне мислення, ефективне управління й командний дух. 

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11