У фокусі уваги – проблеми енергетики

Наукова спільнота Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу була представлена на енергетичному заході Посольства Канади  в Україні, Посольства Канади в Польщі та уряду провінції Альберта «Місія енергетичних компаній з провінції Альберта»  (Alberta Energy Trade Mission).

В рамках цієї події понад 25 енергетичних компаній з провінції Альберта відвідали м. Варшаву (Польща). Місія мала на меті налагодження плід3ної співпраці з партнерами. Теми обговорень охоплювали енергетичний перехід, проблеми видобування нафти та газу, енергоефективності, чистих технологій, електричних мереж тощо.

55З вітальним словом виступила заступник міністра з питань навколишнього середовища та природоохоронних територій уряду Альберти Catherine Godin, також участь у заході Місії взяли посол Канади в Польщі Katarzyna (Kasha) Piquette (Deputy Minister), директор відділу торгівлі й експорту в Європі уряду Альберти Mario Krpan та уповноважена з питань торгівлі Посольства Канади в Україні Єлизавета Журавська. В.о. завідувача кафедри видобування нафти і газу Інституту нафтогазової інженерії, кандидат технічних наук, доцент Лілія Матіїшин представляла інтереси освітянської спільноти України.

Останній день роботи було присвячено суто енергетичному сектору України з урахуванням безпрецедентного рівня його руйнування та необхідності термінового відновлення енергетичної інфраструктури й посилення енергонезалежності України.

В ході фахових дискусій Лілія Матіїшин мала нагоду поспілкуватись із помічником заступника міністра торгівлі, імміграції та мультикультуралізму уряду Альберти Gosia Cichy-Weclaw, та провідним менеджером із розвитку міжнародний зв'язків у Технологічному інституті Південної Альберти Mónica M. Bennett Marín.