Можливо, тут – ваша доля…

Ще на початку року ці діти уявити собі не могли, що опиняться у вирі війні та разом із сім’ями будуть змушені покинути рідні домівки в пошуках безпечного прихистку. Але нині в юних переселенців з  Херсонщини, Запоріжжя, Харкова, Києва, Сєвєродонецька – нове життя на Прикарпатті. Налагодити його хлопцям та дівчатам допомагає Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради. Зокрема, в рамках проєкту “Запровадження мобільної молодіжної роботи в громадах Львова, Івано-Франківська, Луцька, Нововолинська, Кременчука з дітьми та молодими людьми переселенцями, що перебувають в цих громадах”, спрямованого на інтеграцію молоді в місцеві спільноти, волонтерську роботу та поширення медіа грамотності, провели  для юнацтва тиждень профорієнтації. Одна з його важливих складових – екскурсія до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. В супроводі начальника відділу молодіжної політики Департаменту Маряни Циганин та головного спеціаліста відділу Вікторії Вовк старшокласники вперше переступили поріг закладу, про який досі мали специфічне уявлення. Пані Мар’яна усміхається:

-Запитуєш їх: «Що ви знаєте про університет нафти і газу?». А вони й кажуть, що там готують спеціалістів, які видобувають нафту і газ. От і все. 4Тож виходить: хто не обирає цей напрямок діяльності, для тих університет не цікавий. Тому ми вирішили розповісти, що насправді в ІФНТУНГ є значно ширший перелік спеціальностей, показати, які тут можливості, лабораторії, музей, який кадровий резерв, аби діти мали більше вражень та інформації, що допоможуть їм обрати і професію, і заклад, який дасть необхідну освіту. В ході проєкту запровадили профорієнтаційну роботу, бо вважаємо, що від вибору професії залежить, чи не будуть намарно витрачені роки у навчальному закладі. Адже професію слід обирати не за принципом «куди вийде» чи  «куди батьки направлять», а більш свідомо, особливо у такий швидкий час. Бо колись можна було витратити пять років на «розкачку», а потім передумати. Але нині студенти ІІ – ІІІ курсів уже повинні пробувати себе в обраній спеціальності й набувати , хоч би на волонтерських засадах, якийсь професійний досвід. Зараз офіційно людина має право працювати з 14 -ти, а в 16 починати підприємництво. Тож ефективна профорієнтація допомагає швидше ставати на ноги й самостійно заробляти гроші.

Як реалізовують себе студенти ІФНТУНГ, котрі здобувають паралельно по два магістерські дипломи – український та польський, які перед ними відкриваються професійні перспективи, гостям університету розповіла доцент кафедри туризму Інституту природничих наук і туризму ІФНТУНГ Ярослава Коробейникова. Саме вона провела для старшокласників екскурсію в Геологічний музей, що є національним надбанням України, та в Центр інноваційного розвитку, де кожен охочий може реалізувати найсміливіші творчі плани за технічної підтримки його фахівців. Ну й, звісно, не обійшлося без відвідин наукового містечка «Нова Енергія» - справжньої території дитячих мрій.

Можливо, для когось із юних екскурсантів ІФНТУНГ уже незабаром стане «Alma Mater». Адже, як розповіла пані Вікторія Вовк, більшість учасників проєкту, котрі приїхали на Прикарпаття з окупованих нині територій,  планують жити й навчатися саме тут. Власне, вони вже зараз стають настільки активною частиною місцевої громади, що Департамент молодіжної політики та спорту планує приймати юних переселенців у ряди своїх волонтерів, щоб вони могли брати участь в організації різних міських заходів.

1Саме з метою долучитись до життя міста, яке її прихистило, зробити щось хороше для нього в проєкт прийшла одна з учасниць екскурсії Катерина Лисенко. Дівчина родом з Лисичанська, що на Луганщині, вчилась в Сєвєродонецьку і ще до війни зареєструвалась у проєкті «Агенти змін», всеукраїнській школі громадянської участі та патріотичного виховання, бо тут – каже – підліткам допомагають реалізувати свої мрії.  Зараз вона прагне реалізувати власні – в Івано-Франківську: планує створити форум-театр для переселенців та мешканців міста. Розповідає:

-Це працює як методика інтерактивного вирішення проблем. На сцені актори розігрують якусь проблему (приміром, насилля в сімї), й будь-який глядач може замінити одного з акторів та діяти на трансформацію ситуації, так би мовити, запропонувати свій варіант її вирішення. Оскільки я часом стикалась з непорозуміннями між переселенцями та місцевими мешканцями, хочу допомогти людям їх подолати, а внутрішньо переміщеним – інтегруватися в місцеву культуру.

Департамент вирішив  підтримати цей проєкт і допомогти з його організацією. Не виключено, що ми зможемо побачити виставу форум-театру на сцені Центру культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ. Втім, це – плани на майбутнє. А сьогоднішнє знайомство старшокласників з університетом – то яскраві враження (особливо – від перлини краю, Геологічного музею) і привід для серйозних роздумів про вибір життєвого шляху. Адже разом із фахом людина обирає саме життєвий шлях. І перший крок до правильного вибору – здобуття гідної освіти. Тож ІФНТУНГ зичить своїм гостям успішного старту у професії!

 

 

  • 1
  • 2
  • 11
  • 22
  • 222
  • 22211
  • 9
  • 99
  • 999