Кроки до розбудови науки майбутнього

Про напрями діяльності, структуру та перспективи функціонування Офісу підтримки вченого, створення якого ініціювала Рада молодих вчених (РМВ) при Міністерстві освіти і науки (МОН), обговорили представники регіональних рад молодих вчених на зустрічі  з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом.

1В обговоренні перспектив діяльності Офісу підтримки вченого також взяли участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов, директор Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації Володимир Камишин, робоча група розробників концепції установи, зокрема представники РМВ при МОН на чолі з Олесею Ващук. Молодих науковців Прикарпаття представляла голова Ради молодих вчених Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, професорка кафедри технології захисту навколишнього середовища  Теодозія Яцишин.

На заході учасники розглянули можливі напрями діяльності Офісу, його структуру та перспективи діяльності, поділилися баченням питань, на яких слід зосередитись установі. Науковці переконані, що Офіс ні в якому разі не повинен стати формальною структурою. Навпаки, його місія полягає в активному стимулюванні науково-технічної діяльності, її масштабуванні та впровадженні найкращих розробок у виробництво, в пошуку потенційних інвесторів наукових проєктів, у налагодженні ефективної комунікації як всередині наукового співтовариства, так і з потенційними партнерами, замовниками. Створення такої структури відкриє також і додаткові можливості для міжнародної співпраці, налагодження комунікації між вченими різних країн, реалізації спільних проєктів та ініціатив.

 

  • 1