Сьогодні у Кракові в Гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташиця стартував ІІ Польсько-український форум «Карпатська нафтогазова ініціатива», в якому беруть участь науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: ректор Ігор ЧУДИК, радник ректора, академік НАН України Євстахій КРИЖАНІВСЬКИЙ, проректор з наукової роботи Олександр КОНДРАТ та директор ІНГІ Олег ВИТЯЗЬ. Основною ідеєю заходу є зміцнення існуючих та встановлення нових виробничих і наукових контактів між фахівцями України та Польщі, обмін проблемами та досвідом їх вирішення.
Форум за організації Факультету буріння, нафти і газу, AGH (Краків, Польща), Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ (Україна) та Карпатського науково-дослідного центру відбувається за участі польських та українських компаній, дослідницьких центрів та ЗВО, яким близькі ідеї раціональної, сталої трансформації та розвитку енергетичного сектору Польщі та України, а також, які працюють над подоланням викликів – війна в Україні, Європейська зелена угода та загроза глобального потепління.
Серед головних тематичних векторів обговорень:
Сучасні технології буріння покладів нафти і природного газу при аномальних тисках;
Реконструкція та ліквідація старих свердловин;
Розробка родовищ вуглеводнів та охорона природного середовища в Карпатах;
Нові матеріали для бурових розчинів;
Будівництво трубопроводів безтраншейним способом;
Підземні свердловинні теплообмінники та накопичувачі тепла.
Концепцію стратегічного бачення розвитку ІФНТУНГ, як енергетичного університету» на Форумі представив ректор ІФНТУНГ Ігор ЧУДИК. Про можливості виведення з експлуатації та адаптації закритих нафтових свердловин в Карпатах співдоповідали директор ІНГІ Олег ВИТЯЗЬ та проф. AGH Ян ЗЯЯ.
На Форумі свої потужності представляли зацікавлені у співпраці з українськими нафтогазові фірми Польщі.
Довідково. Захід відбувається в рамках 14-ого Польського конгресу працівників нафтової та газової промисловості , Конференції з геотехнологій та енергетики та XII студентської конференції SPE «Схід зустрічає Захід» («12th East Meets West Congress 2024»).