Базовий етап найпрестижнішого чемпіонату з програмування ICPC-2023 пройшов у ІФНТУНГ

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу 30 вересня відбувся 1 етап олімпіади з програмування ICPC 2023. ICPC (International Collegiate Programming Contest) — це змагання з алгоритмічного програмування для студентів університетів, яке організатори називають «найстарішим, найбільшим і найпрестижнішим» у галузі програмування. Щорічно у відбіркових турах беруть участь понад 60 тисяч студентів-програмістів з понад трьох тисяч університетів, розташованих у 115 країнах.

І етап олімпіади з програмування ICPC 2023 – це базовий обласний етап чемпіонату: між собою змагаються команди однієї області у складі студентів закладів вищої освіти, коледжів, а також учнівські команди закладів загальної середньої освіти. Змагання проводилось на базі Інституту інформаційних технологій, зокрема кафедри інженерії програмного забезпечення, які вже 12 років поспіль виступають організаторами й координатором І етапу студентської першості світу з програмування ІСРС в області. Організаторам конференції від ІФНТУНГ вдалося забезпечити участь 10 команд: 3 команди ІФНТУНГ, 3 команди з Коломийського політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка», 1 команда з ВСП «Фаховий коледж електронних приладів ІФНТУНГ» та 3 команди шкільного дивізіону.

1За словами багаторічного координатора олімпіади в області, доцента кафедри інженерії програмного забезпечення Миколи Яцишина, задачі на ICPC дотичні до реальних проблем. Наприклад, серед складніших, які можуть давати в фіналі — модулювання керуванням повітряним рухом, оцінка запасів нафти абощо. Учасники мають прочитати завдання, чітко визначити основну проблему й розробити алгоритми її розв’язання. Змагаються за перемогу університетські команди з трьох учасників, яким надається один комп’ютер, видаються завдання і п’ять годин на те, щоб їх розв’язати, згодом перевіряють на віддаленому сервері.

2Перед стартом олімпіади учасників змагань привітали координатор олімпіади Микола Яцишин, проректори з науково-педагогічної роботи Сергій Куровець та Сергій Зікратий. Усі вони одностайні в тому, що ті, хто обрав ІТ-напрям і зараз серед учасників олімпіади, обов’язково досягнуть успіху, заявлять про себе усьому світові та працюватимуть у процвітаючій переможній Україні.

3Загалом після напружених п’яти годин олімпіади місця роподілися таким чином:

Університет

1 місце – IFNTUOG_Cratos Coders (Владислав Іванов, Володимир Стефунько, Богдан Римар)

2 місце – IFNTUOG_JAVA_THE_BEST (Святослав Пінкевич, Андрій Пелехович, Ярослав Цихоня)

3 місце – IFNTUOG_Hardcore Coders (Михайло Ярицький, Анрій Манілець, Данило Дівнич)

Шкільний дивізіон

1 місце – sKL5-ALGO2-Carpathian Legion (Віталій Фояк, Юрій Псюк, Павло Цікалишин)

2 місце – sPTL_Concistadores (Олександр Атаманюк, Олександр Гаврищук, Василь Сольчаник)

3 місце – sPhTL-ALGO18 (Шкунда Максим, Цяпура Богдан, Дейнека Олексій)

Коледжі

1 місце – cKPC_PolyX (Володимир Онищук, Володимир Павлюк, Роман Горячка, Ростислав Чорнейчук)

2 місце – cKPC_Upchain (Андрій Голіновський, Мар'яна Марунчак, Діана Зданевич, Артур Король)

3 місце – cKPC_7rows (Денис Кіфор, Павло Аннюк, Іван Григорчук, Олександр Онуфрієв)

4 місце – cFKEP_Alpha_code (Юрій Іванюк, Анатолій Білоган, Ростислав  Грибик)

За підтримку проведенні олімпіади організатори дякують ректору університету Ігорю Чудику, проректорам з науково-педагогічної роботи Сергію Куровцю, Сергію Зікратому, дирекції інституту, зокрема в.о. директора інституту інформаційних технологій Володимиру Піху, в.о. завідувачці кафедри ІПЗ Вікторії Бандурі й асистенту цієї ж кафедри Тарасу Дмитрику, студентам-волонтерам Тетяні Ілюк (гр. ІС-22-1), Євніці Решетняк (гр. ЕКО-23-1), Вікторії Бурякові (гр. НЗФ-23-1) та Денису Гевкачу (гр ІП-22-3).