Фахівці ІФНТУНГ радять як відкрити власну справу

Цього тижня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на базі кафедри підприємництва та маркетингу Інституту економіки та менеджменту та за ініціативи студентського профкому ІФНТУНГ відбувся вебінар на тему «Відкриття та розвиток власної справи».

«Як почати власну справу? Які перемоги і поразки можна очікувати у процесі? Яку справу рентабельно починати в реаліях України?» ‒ такими запитаннями2 засипали кафедру підприємництва та маркетингу ініціатори зустрічі ‒ активісти студентської профспілки. Спільними зусиллями та за сприяння та підтримки завідувачки кафедри Ірини Перевозової було організовано онлайн-зустріч на запропоновану тему.

Тон зустрічі задав професор Андрій Устенко, який порівняв започаткування власної справи з кубіком Рубіка або конструктором «Лего», де кожна складова, кожен пазл відіграє свою роль.  До дискусії долучились заступниця начальника головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата  та начальниця відділу інформаційної взаємодії Мар'яна Мороз. Вони  поінформували про особливості оподаткування різних форм організації бізнесу. Цікавим для учасників виявився досвід Аліни Михайлової, директора ТО «Аудиторська фірма «Ваш аудитор», яка розповіла про можливості ведення бухгалтерського обліку на умовах аутсорсінгу.

​​​​​​​Інтерес викликали й доповіді викладачі кафедри, які супроводжувались презентаціями:  «Стартап за 100$» (доц. Оксана Малинка), «Мислити як споживач» (доц. 1Надія Даляк).

Крім того, велику увагу можливостям бізнес-навчання на кафедрі підприємництва та маркетингу приділив доц. Сергій Побігун, а завідувачка кафедрою Ірина Перевозова сфокусувала свою доповідь на дуальній формі освіти – широко розповсюдженій в Європі, яка впроваджена та активно  використовується в ІФНТУНГ.

Окрім студентів ІФНТУНГ, на онлайн-вебінарі спілкувались понад 100 учасників з різних ЗВО України, зокрема: Хмельницького національного університету, Черкаського державного технологічного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Житомирського політехнічного університету та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.