Зустрічі із стейкхолдерами

Додаткова інформація

 

ЗУСТРІЧ ГАРАНТА ОПП "ЕКОНОМІКА БІЗНЕС" ЗІ СТУДЕНТАМИ

17.09.21 р. відбулася зустріч гаранта ОП «Економіка бізнесу» Метошоп І.М. із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Предметом зустрічі було інформування студентів про можливості зарахування окремих тем та модулів освітніх компонент, що вивчаються у поточному році шляхом неформальної освіти відповідно до «Положення про порядок визнання результатів отриманих у неформальній та інформальній освіті в ІФНТУНГ», обговорення результатів анкетування якості освітнього процесу і викладання на освітній програмі та необхідність активної участі студентів у формуванні освітніх програм, а також обговорено можливості дуальної освіти у поточному навчальному році.

17.09.2021   17.09.2021   17.09.2021  17.09.2021  17.09.2021    17.09.2021    17.09.2021

 

ЗУСТРІЧ ГАРАНТА ОПП " БІЗНЕС-ЕКОНОМІКА" ЗІ СТУДЕНТАМИ

13 вересня 2021 року відбулась зустріч гаранта освітньо-професійної програми  "Бізнес-економіка" доц. Федорович В.І. з магістрами першого року навчання. Гарант програми представив здобувачам освіти структуру освітньої-професійної програми, озвучив її мету, освітні компоненти та проінформував про особливості вибору дисциплін з кафедрального та університетського каталогу. Особливу увагу було приділено положенню про академічну доброчесність працівників та здобувачів вищої освіти ІФНТУНГ та положенню про неформальну та інформальну освіту. Окреме питання було винесене щодо вибору тем курсових і магістерських робіт та проходженню виробничої практики.

13.09.2021    13.09.2021_2

 

ЗУСТРІЧ ГАРАНТА ОПП "ЕКОНОМІКА БІЗНЕС" ЗІ СТУДЕНТАМИ

З 17.05.2021 по 20.05.2021 року відбулися зустрічі гаранта освітньо-професійної програми «Економіка бізнесу», доцента кафедри прикладної економіки Метошоп І.М.  зі здобувачами вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в ІФНТУНГ.

На зустрічі обговорювали питання якості освіти, зокрема:
✅доступність і повноту викладеного матеріалу;

✅відповідність викладання принципам академічної свободи;

✅відповідність форм і методів навчання для засвоєння матеріалу;

✅своєчасність та достатність інформації щодо оцінювання знань тощо.

Загалом студенти відзначили високий рівень викладання матеріалу та висловили побажання щодо збільшення кількості годин із практичних занять з окремих дисциплін та щодо більшого обсягу проведення семінарських занять у формі дискусій.

17.05.2021-1     17.05.2021-2     17.05.2021-3

 

ЗУСТРІЧ З ЮРІЄМ БОЦЕМ

20 травня 2021 року відбулася відкрита лекція професора кафедри економіки в бізнесі та лідерстві коледжу Вільяма Джевела (США) Юрія Боця на тему «НАВІЩО ВИВЧАТИ ЕКОНОМІКУ?» Розглядались такі питання:

*чому існує бізнес?

*як поведінка людей впливає на економічні рішення?

*яку індивідуальну інвестиційну стратегію обрати?

Довідались про практичне застосування економічних знань (практичні кейси TESLA (фактори виробництва); NETFLIX (цінова політика) MATCH.com, Vanguard’s)

Довідково: Юрій Боць - випускник ІФНТУНГ (2006 рік), спеціальність "Економіка підприємства".

 Зустріч з Ю. Боцем, 20.05.2021-1             Зустріч з Ю. Боцем, 20.05.2021-2             Зустріч з Ю. Боцем, 20.05.2021-3

 

ОНЛАЙН-МАРАФОН ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ  

20 квітня 2021 року, за ініціативи Івано-Франківського обласного центру зайнятості, розпочав свою роботу трьохденний онлайн-марафон для студентської молоді «Будуй свою кар’єру в Україні». Його мета - підвищення рівня конкурентоспроможності студентської молоді Прикарпаття на ринку праці, планування професійної кар’єри, розвитку практичних навичок з працевлаштування, сприяння розвитку підприємницької ініціативи та активної життєвої позиції.

В перший день фахівці з профорієнтації Коломийська міськрайонна філія Івано-Франківського ОЦЗ, Болехівська міська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Тлумацька районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Галицька районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Богородчанська районна філія ІФОЦЗ та Івано-Франківський міський центр зайнятості провели заняття на теми: «Побудова кар’єри та професійний розвиток», «Мистецтво працевлаштування: сучасне резюме», «Від мрії – до реальності», «Освіта. Робота. Перспектива», «Сучасні типи кар’єри та формати зайнятості», «Лайфхаки ефективного пошуку роботи».

Учасниками онлайн-марафону стали студенти Коломийського професійного ліцею сфери послуг, Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету, Івано-Франківського національного технічного університету, Прикарпатського фахового коледжу лісового господарства та туризму, Державного професійно-технічного навчального закладу «Богородчанський професійний будівельний ліцей».

В ході проведення заходів молодь поінформовано про те, що плануючи кар’єру, слід брати до уваги не лише свої мрії та сьогоднішні реалії, а й враховувати актуальні тенденції, що склалися на ринку праці та перспективи завтрашнього дня.

20.04.2021-1     20.04.2021-2     20.04.2021-3

 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ПРАВА

Студенти часто жартують, що роботодавці шукають працівника до 25 років зі стажем роботи 20 років. Тому не дивно, що молодь прагне влаштуватися на роботу якомога раніше.

За ініціативою гарантів освітньо-професійних програм та підтримки і організації маркетингового відділу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проведено цикл семінарів-тренінгів щодо успішного працевлаштування.

29.03.2021р. відбувся другий семінар-тренінг на тему: «Сучасні джерела інформації для вакансій». Наталія Мельникова, начальник відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського міського центру зайнятості, психолог, консультант із профорієнтації розповідає про те, як зробити це юридично правильно і максимально безпечно для себе.

Було розглянуто сайти пошуку роботи, соціальні мережі, перелік послуг центру зайнятості та рекрутингових агентств, звернули увагу на заповнення анкети шукача роботи.

Окрему увагу було приділено темі: «Як уникнути шахрайства при працевлаштуванні».

* Більше інформації та фото  - тут

 

ЗУСТРІЧ З СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ОПП "ЕКОНОМІКА БІЗНЕСУ"

10 березня 2021 року, з метою покращення якості освітніх послуг в ІФНТУНГ відбулась зустріч групи забезпечення спеціальності #051_Економіка зі стейкхолдерами освітньо-професійної бакалаврської програми "Економіка бізнесу".  Головуючою на спільному засіданні була завідувачка кафедри прикладної економіки, к.е.н., доц. Уляна Богданівна Бережницька.

Гарантом ОПП «Економіка бізнесу», к.е.н., доц. Іриною Михайлівною Метошоп було представлено діючу освітньо-професійну програму, навчальний план, запропоновано присутнім заповнити анкету щодо оцінки якості ОПП.

10.03.2021-1          10.03.2021-2          10.03.2021-3          10.03.2021-4 

10.03.2021-5      10.03.2021-6       10.03.2021-7

  

ВЕБІНАР «Сучасні джерела інформації про вакансії» для студентської молоді

З метою ознайомлення із сучасними джерелами інформації про вакансії, формування позитивної мотивації до працевлаштування, активної життєвої позиції, підвищення поінформованості студентської спільноти про сучасний комплекс соціальних послуг, які надає служба зайнятості, керівницею відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського міського центру зайнятості Наталією Мельниковою сьогодні, 29 березня 2021 року, проведено вебінар «Сучасні джерела інформації про вакансії» для студентської молоді, яка навчається за спеціальностями: підприємництво, торгівля та біржова діяльність, економіка бізнесу, облік та оподаткування, менеджмент, туризм Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

ВЕБІНАР «Сучасні джерела інформації про вакансії», 29.03.2021

Будь-яка ситуація в нашому житті – це наш досвід. Конкуренція при влаштуванні на роботу досить висока й продовжує зростати, тому не залежно від того, був у шукача досвід працевлаштування або він вперше шукає роботу, починати цей процес необхідно з розробки стратегії.
Успішне вирішення проблеми залежить від того, наскільки ми самі налаштовані на її вирішення. З певними труднощами випускники, звісно, стикаються, але важливо також розуміти, що багато роботодавців зацікавлені в молодих, перспективних, працьовитих кандидатах. Ознайомлення з існуючим ринком праці, перегляд вакансій та їх аналіз дозволяє скласти загальну картину: які посади пропонуються за спеціальністю, що студенти здобувають в університеті, якими компетенціями вони повинні володіти, які умови праці, рівень зарплати.

 

NETWORKING - мистецтво комунікацій

З метою опанування ефективними техніками нетворкінгу для успішного пошуку роботи, пізнання себе, своїх основних якостей та потреб, формування позитивної мотивації до працевлаштування, активної життєвої позиції, підвищення поінформованості студентської спільноти про сучасний комплекс соціальних послуг, які надає служба зайнятості, керівницею відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського міського центру зайнятості Наталією Мельниковою, 25 лютого 2021 року, проведеного вебінар для студентської молоді, що навчається за спеціальностями: економіка бізнесу, бізнес-економіка та іншими економічних спеціальностями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

*Джерело :https://ifr.dcz.gov.ua/novyna/provedeno-vebinar-suchasni-dzherela-informaciyi-pro-vakansiyi-dlya-studentskoyi-molodi

 

ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ РОМАНА ШЕРЕМЕТИ

18 листопада  2020 року відбулась лекція професора Школи Менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вертерн Резерв США з поведінкової економіки, де розглядались такі питання: 

✅ Що таке поведінкова економіка?

✅ Яка різниця між традиційною та поведінковою моделлю економіки?

✅ Які методи дослідження використовують поведінкові економісти?

✅ Як уряди різних країн використовують результати цих досліджень?

  Лекція Р. Шеремети, 18.11.2020

 

 

 

 

 

 

ДОСТУПНО ПРО СКЛАДНЕ: ЯК ЕМОЦІЇ ВПЛИВАЮТЬ НА ЕКОНОМІЧНІ РІШЕННЯ 

11.06.2019 року з аншлагом в ІФНТУНГ пройшла лекція всесвітньовідомого українського економіста, випускника університету — Романа Шеремети. Щоб дізнатись, що таке поведінкова економіка та як впливають соціальні й емоційні чинники на прийняття економічних рішень, в стінах ІФНТУНГ зібрались студенти, викладачі, випускники університету, представники громадських організацій та зацікавлені жителі міста. Це й не дивно, адже не щодня випадає нагода поспілкуватись з кращим економістом світу українського походження (займає перше місце у міжнародному рейтингу IDEAS – 2018 серед кращих молодих економістів світу; поділяє перше місце у рейтингу Forbes – Top Economic Thinkers – 2015).

Привітали гостя в стінах рідного університету проректор з наукової роботи Ігор Чудик та директор Інституту економіки та менеджменту Олег Дзьоба та завідувач кафедри прикладної економіки Уляна Бережницька, яка, до слова, була одногрупницею Романа. За їхніми словами, Роман Шеремета — це чудовий приклад того, як можна отримати відповідні знання в ІФНТУНГ і стати всесвітньовідомим економістом.

Сфера наукових інтересів Романа Шеремети пов’язана з експериментальною, поведінковою економікою, теорією ігор і розв’язанням конфліктів. Тему лекції обрав відповідну – «Поведінкова економіка» (такий курс науковець викладає в Університеті Кейс Вестерн Резерв). До неї готувався більше десяти годин і виключно за англомовними ресурсами, стараючись максимально адаптувати під українські реалії. «Поведінкова економіка – це передова наука, яка дивиться на економічну модель з точки зору людини, її поведінки, психології, це фундаментальна основа будь-якої економічної моделі. На жаль, ця тема є малодослідженою нашими українськими науковцями. Своїми візитами я сподіваюсь заохотити українських економістів, зокрема й науковців ІФНТУНГ, до проведення ґрунтовних досліджень в цій галузі, відкриття експериментальних лабораторій, і як наслідок – це підвищить рівень економічних досліджень в нашій країні. Знаю, що в ІФНТУНГ викладачі зацікавлені в цьому, і ми спільно, починаючи із зусиль на місцевому рівні, будемо старатись щось міняти «знизу-вгору»!», – розповідає гість. 

Науковець наголосив, що зараз економіці України надзвичайно потрібні молоді фахові економісти, нові ідеї, думки, які зможуть вивести економіку нашої держави на якісно новий рівень розвитку. Роман переконаний, що саме молоді науковці та студенти університету стануть каталізатором позитивних змін в економіці держави.

Варто відзначити, що Роман Шеремета залишається палким патріотом України, він активно співпрацює з українськими громадськими організаціями в США, які вболівають за її долю, з приємністю спостерігає за позитивними змінами в Івано-Франківську, в рідній Alma mater. Також заявляє про своє бажання та готовність допомагати своїй Батьківщині словом і ділом. Уже найближчим часом Роман планує створити в Україні спеціальну експериментальну лабораторію, де можна буде в контрольованих умовах проводити тестування економічних моделей на їхню дієвість.

Зустріч з Романом Шереметою 11.06.2019    Зустріч з Романом Шереметою 11.06.2019-3    Зустріч з Романом Шереметою 11.06.2019-4    Зустріч з Романом Шереметою 11.06.2019     

 

ЗНАЙОМСТВО З ВИРОБНИЦТВОМ СТУДЕНТІВ ОПП 051 "ЕКОНОМІКА"

04 квітня 2019 року студенти 4-5 курсів та 23.05.2019 р. для студентів  третього курсу спеціальності 051 «Економіка» інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ відвідали Державне підприємство «ВО «Карпати». Від науково-педагогічного колективу університету до організації та проведення заходу були долучені: професор кафедри прикладної економіки Данилюк Микола Олексійович, доценти Андрійчук Ігор Васильович і Гавадзин Наталія Олегівна.

ДП «ВО «Карпати» є постачальниками комплектуючих для автомобільної галузі, а саме виготовляє електрокабельну продукцію для автомобілів марок: «Volkswagen Touareg», «Porsche Cayenne», «Mercedes C-class», «Mercedes E-class». В межах екскурсії відвідано цех нарізки для виробництва кабельно-провідникової продукції та цех виготовлення кабельних джгутів. Також ознайомлено із застосовуваною новітньою технологією виробництва.

Студенти окремо поспілкувалися із заступником генерального директора з фінансово-економічних питань Наталією Іванівною Тимків, яка, до слова, є випускницею ІФНТУНГ (1992 рік випуску, за фахом інженер-економіст).

Наталя Іванівна охарактеризувала виробничо-господарську діяльність підприємства, пояснила важливість теоретичного навчання в університеті та застосування цих, безперечно, цінних знань на виробництві. Зокрема, детально поінформовано студентів про специфіку організації економічної роботи на ДП «ВО «Карпати», формування звітності та особливостей обліку робочого часу працівників, а також умови нарахування бонусів та штрафів на підприємстві.

Проведена екскурсія викликала неабиякий інтерес у студентів, задано безліч питань про діяльність ВО «Карпати».

Принагідно інформуємо, що в рамках розширення бази практик для студентів та налагодження взаємозв’язку з прикладною діяльністю у 2018 році було укладено договори про співпрацю між ІФНТУНГ та рядом підприємств. Зокрема, з ДП ВО «Карпати» підписано угоду про проведення практики студентів ІФНТУНГ. Сподіваємось, таких прикладів доброї взаємодії не меншатиме.

ВО Картати 05.04.2019_1  ВО Картати 05.04.2019_2   ВО Картати 05.04.2019_3  ВО Картати 05.04.2019_4  ВО Картати 05.04.2019_5

Екскурсія для студетів 3-го курсу, 23.05.2019      Екскурсія для студетів 3-го курсу, 23.05.2019      Екскурсія для студетів 3-го курсу, 23.05.2019

 

Роман Шеремета: "Якщо хочете світових висот — постійно рухайтесь до мети"

07 травня 2018 року до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу завітав його випускник, всесвітньовідомий український економіст — Роман Шеремета. У рамках свого візиту він прочитав лекцію студентам, викладачам та всім, хто цікавиться дослідницькою роботою на тему: "Наукові дослідження. Як публікуватися у відомих міжнародних журналах".

Привітав гостя ректор університету, проф. Крижанівський Є.І., відзначивши, що історія успіху Романа Шеремети — це чудовий приклад того, як можна отримати відповідні знання в ІФНТУНГ і стати всесвітньовідомим економістом. Євстахій Іванович також зазначив, що економіці України на сьогодні надзвичайно потрібні нові ідеї, нові думки, молоді економісти, які зможуть вивести економіку нашої держави на якісно новий рівень розвитку.

Роман Шеремета розпочав свою лекцію із інформації про те, як відбувається ранжування університетів у світі. Відомий науковець чітко окреслив позицію, якої повинні дотримуватись університети — щоб стати конкурентоспроможним ЗВО, в першу чергу, потрібно покращити свої позиції в міжнародних рейтингах. Зокрема, одним із способів підвищити рівень українських університетів є публікації у провідних міжнародних журналах, які дають розуміння світових тенденцій розвитку науки. Так, рейтинг університетів Times Higher Education базується на 60% на науковій діяльності та праці викладачів, тому зосередити зусилля потрібно саме в цьому напрямі.

Роман поділився з присутніми досвідом правильної публікації міжнародного рівня та надав цінні поради. Перший крок до успіху та передових позицій — це знання англійської мови, яка є на сьогодні мовою науки, адже у світовому рейтингу університетів передові місця займають країни, в яких високий рівень знання англійської мови. Не менш важливим є бажання працювати та постійно вдосконалюватись. Роман зазначив, що його життєве кредо звучить так — "Швидко — це повільно, але кожен день". Важливим є також вибір теми, оскільки хороша стаття починається з хорошої ідеї, яка має потенціал вплинути на науку та суспільство. Щоб отримати такі ідеї потрібно читати не тільки в своїй галузі, а також брати участь у читальних групах, де діляться ідеями.

Загалом, присутні мали чудову можливість отримати цінну інформацію про те, як проводиться ранжування університетів у світі, що потрібно робити для того, щоб підняти рейтинг університету, як налагодити систему стимулів, фінансування науки, та міжнародну співпрацю.

Роман Шеремета побажав студентам та молодим науковцям вчитися генерувати ідеї, саме тоді за них боротимуться кращі компанії світу. Він зазначив, що для досягнення успіху важливо бути відкритим до змін та не боятися ризиків.

Шеремета 2018_1   Шеремета 2018_2  Шеремета 2018_3  Шеремета 2018_4 

 

 Зустріч з Романом Шереметою — одним із найвідоміших економістів України

 6 червня 2017 року в ІФНТУНГ відбулась відкрита лекція «Сучасні фактори економічного розвитку» та презентація книги «Реформація: успіх Європи і шанс для України»,  колективного дослідження вчених із п'яти країн світу про причинно-наслідковий зв’язок між Реформацією і подальшим економічним і науковим розвитком країн Європи, яку представила директор Інституту Економіки та управління в нафтогазовому комплексі д.е.н., проф. Ліліана Гораль. На лекцію було запрошено нашого випускника,  одного з найвідоміших та найкращих науковців-економістів українського походження за результатами рейтингових досліджень журналу Forbes 2015 р. проф. Романа Шеремету. На лекції були присутні проректор з науково-педагогічною роботи університету професор Олег Дзьоба, викладачі та студенти. 

   Проф. Роман Шеремета представив новий, широкий погляд на економіку та дотичний до неї світ, який віддзеркалено в  книзі «Реформація: успіх Європи і шанс для України», де з наукової точки зору проаналізовано позитивний вплив релігійної протестантської Реформації на політичний та економічний розвиток найбільш успішних суспільств в сучасному світі. Тісний зв'язок економіки з релігією, освітою, вплив суспільної свідомості на реформи в державі, а також інші соціально-психологічні складові, про які говорив доповідач, потребують глибокого дослідження та аналізу, щоб імплементувати їх в українську дійсність та забезпечити успіх реформ в нашій країніі. «Робота над цим — важлива і нелегка, однак ще важливіше, не шкодувати часу на те, щоб нести цю ідею в маси, спілкуватися з суспільством, не боятись запитань та завжди шукати на них відповіді». Саме так заявив Роман Шеремета про свої наукові уподобання, яким він присвятив своє життя як вчений, як громадянин.  Книга «Реформація: успіх Європи і шанс для України» написана  в співавторстві з провідними  науковцями інших країн світу — вагомий крок в науковому обгрунтуванні необхідності змін в Україні, і не тільки  в економіці, політичній системі, освіті та медицині, але й, і це - найголовніше, у свідомості людей, котрі творять нашу державу! 

Довідково: Роман Шеремета – випускник фізико-математичного ліцею та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. В ІФНТУНГ він навчався з 1999 по 2003 рр. за спеціальністю "Економіка підприємства паливно-енергетичного комплексу" й отримав диплом бакалавра за напрямом "Економіка підприємства".

До його наукового надбання входить близько 100 наукових статей та монографій в галузях експериментальної економіки, теорії ігор, поведінкової економіки, вирішення конфліктів, організації промисловості та мотивації праці. Результати досліджень опубліковані в провідних світових наукових журналах з економіки, бізнесу, психології та політики. За свої роботи в галузі експериментальної економіки Роман отримав наукову нагороду нобелівського лауреата імені Вернон Л. Сміта.