День економіста 2024!
Всесвітній день економіста – завжди особливе свято на кафедрі прикладної економіки. Не стала винятком і цьогорічна дата(14.10.2024) : студенти разом зі своїми наставниками відзначили її в стінах "Бізнес-Інкубатора" дуже затишно. Дорогим гостем свята став Микола Олексійович Данилюк, який довгі 33 роки очолював кафедру прикладної економіки.
В цілком неформальній обстановці він щедро ділився своїм досвідом із новим поколінням студентів. Учасники цьогорічного святкового зібрання згадуватимуть його ще довго: неформальне спілкування, веселі ігри для студентів, у яких напрацьовуються навички командної роботи, і, зрозуміло, приємні сюрпризи.
Викладачі також не залишились «без подарунків» - доценти кафедри прикладної економіки Ірина Метошоп (гарант ОПП «Економіка бізнесу»), Тетяна Паневник (керівник кафедрального гуртка «Економіка та бізнес») та Ірина Гобир (секретар ЕК з випуску бакалаврів та магістрів) були нагороджені почесними грамотами за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку інженерних, наукових кадрів та з нагоди Дня працівників освіти.
Більше інформації читайте тут
Традиції не змінюємо - професійне свято відзначаємо з користю!
З нагоди професійного свята – дня економіста – 12 жовтня 2023 року, в межах дисциплін «Соціально-економічна безпека» (тема «Фінансова складова соціально-економічної безпеки» для студентів груп ЕК-21-1, МЕ-21-1), «Потенціал і розвиток бізнесу» (ЕК-20-1) та «Концепції управління» (МЕ-22-1) проведено відкриту зустріч у форматі екскурсії з працівниками Головного управління ДПС в Івано-Франківській області з таких питань: 1. Структура податкової служби. 2. Функції, права та обов’язки контролюючих органів у сфері оподаткування та інше.
Захід також підтримали члени наукового гуртка «Економіка та бізнес» (студенти груп МЕ-20-1, ЕК-22-1) і слухачі навчальних курсів «Основи бізнесу» та «Креативна економіка, діджиталізація бізнесу і сталий розвиток», які впроваджуються в межах міжнародного проєкту «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», GIZ Україна (Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради, Бізнес-Інкубатор ІЕМ ІФНТУНГ). Супроводжували групу викладачі кафедри – Тетяна Паневник, Оксана Савко, Ірина Федорович, Ігор Андрійчук.
Під час візиту у слухачів виникало безліч питань, а отже – екскурсія підтвердила свою актуальність. Висловлюємо подяку керівництву та працівникам Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за теплий прийом, цікавий і прикладний контент, який було представлено молодому поколінню економістів та бізнесменів
75 років успіху
Своє професійне свято – День економіста 13.10.2021 року – і водночас славний 75-річний ювілей відзначили працівники кафедри прикладної економіки Інституту економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Як і годиться, за таких урочистих обставин, колектив отримував нині щирі вітання і від керівництва університету, і від колег, і від своїх випускників та студентів. Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський особливо відзначив внесок кафедри в реалізацію масштабних університетських проектів і наголосив, що в період, коли весь світ проходить нелегкий етап світової економічної кризи, фахівці галузі високого рівня надзвичайно важливі для подальшого поступу країни. І такими фахівцями, здатними до нетрадиційних, креативних рішень, кафедра цілком може поповнювати ряди успішних практиків, які примножуватимуть славу університету і зміцнюватимуть нашу державу.
Віртуальні гості заходу підтвердили це слушне зауваження, адже до ефіру приєдналися випускники кафедри – всесвітньовідомий економіст Роман Шеремета, заступник міського голови м. Івано-Франківська Віталій Федорів, успішні підприємці Ігор Сусяк, Тарас Назарук, Наталія Мандзюк. У кожного з них – своя історія сходження на вершини здобутків у науці, управлінській діяльності чи практичному бізнесі, але спільне – alma mater, ІФНТУНГ, кафедра прикладної економіки, яка дала їм старт у професійній діяльності.
А ще є численна когорта вихованців «Бізнес-Інкубатора». Його очільниця, завідувачка кафедри прикладної економіки Уляна Бережницька, з особливою теплотою розповідає про випускників надзвичайно важливого для кафедри соціального проекту «Успіх у бізнесі». Це – улюблене дітище кафедри і гордість Інституту економіки та менеджменту, адже не тільки сприяє поширенню економічних знань у суспільстві, але й допомагає стати на ноги підприємцям-початківцям. До слова, серед гостей онлайн-святкування також були учасники проекту.
Родзинкою зустрічі стали мотиваційні промови кращих випускників. Викладачів та їхню науку досі згадують добрим словом і, у свою чергу, щедро діляться з нинішніми студентами секретами торування бізнесових стежок. Їхні історії становлення, особисто розказані на відзначенні ювілею, надихнуть не одного студента на пошук власного рецепту успіху.
Це також можна вважати характерною рисою кафедри та її вихованців – щиру підтримку інших в обраній спеціальності, відданість справі. Саме на неї звернула увагу учасників святкування директор Інституту економіки та менеджменту Іванна Запухляк. Саме за це сьогодні працівників кафедри було відзначено грамотами ректора ІФНТУНГ, які їм вручив перший проректор університету Олег Мандрик.
Ювілейні святкування тривають, але працівники кафедри вже будують подальші плани, адже попереду – ще багато наукових і бізнесових вершин, які прагнуть підкорити.
Навчання… як найкращий подарунок
12.10.2019 року на кафедрі прикладної економіки Інституту економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу вирішили не пасти задніх, а долучитися до доброї традиції його святкування – тут воно відбувається вже другий рік поспіль дуже цікаво й нестандартно. Адже в центрі події… - навчання як подарунок. Так, ви правильно зрозуміли. Саме подарунок, а не щоденна рутина. Бо як інакше можна сприймати чудову нагоду поспілкуватися з фахівцями, які досягли у твоїй сфері діяльності вершин, про які й сам мрієш? Секрети їхнього успіху ще не описані в спеціальній літературі, але про них можна довідатися особисто.
Тож сьогодні студенти й викладачі кафедри прикладної економіки покинули навчальні аудиторії й вирушили до інноваційного центру «Промприлад. Реновація», який постав на місці зруйнованих і занедбаних корпусів відомого колись на весь СРСР підприємства. У свій час його продукція експортувалась у 68 країн світу, і створювали її вмілі руки п’яти тисяч працівників. Однак індустріальний гігант області не став винятком у переліку «економічних див», що відбувалися в «лихих 1990-х роках», і розділив долю багатьох інших підприємств важкої та легкої промисловості, наказавши довго жити.
Новим поворотом у його долі стало утворення на території колишнього заводу інноваційного центру, який за кілька років заявив про себе як оригінальний проект у царині імпакт-інвестування, що передбачає і позитивний соціальний вплив на місто й регіон, і отримання дивідендів. Саме історія про те, як поєднати успішний бізнес та соціальну користь, опинилась у фокусі зустрічі студентів і викладачів ІФНТУНГ із представниками центру. Завідувачка кафедри прикладної економіки Уляна Бережницька пояснює:
- Нам цей проект цікавий з декількох причин: по-перше, він довготривалий; по-друге, йдеться про інтелектуальне соціальне підприємництво, де працює імпакт-інвестування, тобто кожен охочий може інвестувати в нього; окрім того, він дуже динамічно розвивається. Тому ми вирішили запропонувати своєрідну співпрацю – допомагати цьому проекту своїми студентами, щоб вони ходили сюди на практику. Можливо, знайдуть себе тут і будуть працевлаштовуватися. До речі, такі підприємства з іноземними інвестиціями нам цікаві, оскільки кафедра прикладної економіки планує вже наступного року відкрити освітньо-професійну програму «Міжнародна економіка», а вже цього року на спеціальність «Економіка», де запроваджено англомовну програму навчання, до нас вперше вступила іноземна студентка з Беніну. Загалом майбутнє – за підприємствами, які працюють з іноземними інвестиціями, з прогресивними проектами, тому цього року ми обрали саме такий формат відзначення Дня економіста – зустріч із практиками, котрі знають всі нюанси їх організації.
Про секрети успіху проекту «Промприлад. Реновація» гостям розповіла його координатор з маркетингу й комунікації Рената Налисник. Звісно, в одну годину не вкладеш всю історію кількарічного перетворення промзони в осерді Івано-Франківська на інноваційний центр, що працює в напрямку нової економіки, неформальної освіти, сучасного мистецтва й урбаністики; й не даси відповідь на всі запитання, які виникають після його відвідин, але це – та зустріч, яка дає потужний поштовх власним ідеям молодих економістів, котрі вже зі студентської лави можуть міркувати над власними стартапами, й долучатися до проектів, що відповідають їхнім вподобанням; і до громадської діяльності, яка прокладає місточки до реалізації таких планів. Саме на це звернула увагу вихованців Інституту економіки та менеджменту проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Ліліана Гораль, яка, вітаючи студентів і викладачів кафедри із професійним святом, підкреслила:
-Ваше перебування сьогодні на «Промприладі», можна вважати доданою вартістю до освіти. Тому що Юрій Филюк (виконавчий директор та ініціатор проекту – ред.) закінчив наш університет; Володимир Радевич, урбаніст, який є ініціатором велопроектів, - студент нашого інституту; і фактично в кожному із цих залів є випускники ІЕМ. Тож, оскільки ви в Університеті нафти і газу вивчаєте економіку, в майбутньому матимете значну додану вартість від ваших знань, реалізуючи їх на таких об’єктах, як «Промприлад. Реновація». До речі, ви чули, що Юрій Филюк починав з AIESEC і досяг великих вершин. А кожен із вас може бути його учасником, оскільки це – міжнародна організація студентів. Тому настійно вам рекомендую думати не лише про навчання, але й про свою соціальну функцію, яка виявляється, зокрема, в участі в AIESEC . І хотіла б закцентувати увагу на ваших стартапах. Зможете реалізувати себе в цьому просторі тільки тоді, коли будете мати добру, креативну ідею.
Це підтверджують і приклади, наведені Ренатою Налисник:
-В нас є певна концепція «Промприлад. Реновація» і нам надзвичайно важливий баланс економічних і соціальних функцій. Якість кожного з наших резидентів має бути дуже високою, тобто якщо це економічна функція, то вони мають виготовляти класний продукт, який більше ніхто не робить, або займатися тим, чим досі ніхто не займався, якась інновація. Якщо це соціальні функції, то також якісні, які самі себе забезпечуть, вирішують певну соціальну проблему і створюють додану вартість. У нас є те, чого ніде в країні немає: в «Промприлад. Реновація» знаходиться управління інвестиційної політики Івано-Франківського міськвиконкому. Це перший прецедент в Україні, коли управління або департамент переїжджає кудись. А чому? Бо вони розуміють, що «Промприлад» зараз є найбільшим інвестиційним проектом міста, і де ж їм іще бути, як не тут.
З бізнесами, які оселилися під дахом інноваційного центру, студенти й викладачі кафедри прикладної економіки, мали змогу ознайомитися під час трьох екскурсій, що розійшлися його корпусами. День економіста приніс для них чимало подарунків – відзнаку кафедри від ректорату за креативний підхід до професійної підготовки студентів; спілкування з колегами-практиками, яке обіцяє стати початком перспективної співпраці; і, безперечно, натхнення, із якого народжуються найсміливіші ідеї, що змінюють світ.
«Моя професія ─ мій успіх»: в ІФНТУНГ відсвяткували День економіста
12 жовтня 2018 року, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулись святкові заходи з відзначення міжнародного Дня економіста. Організатор — новостворена кафедра прикладної економіки Інституту економіки та менеджменту, утворена 27 серпня 2018 року шляхом об'єднання кафедри економіки підприємства і кафедри економіки природокористування та організації виробництва.
Святкування проходило у теплому, дружньому, щирому колі студентів, випускників, викладачів кафедри, Інституту економіки та менеджменту й керівництва університету.
З вітальним словом до присутніх звернулась завідувач кафедри прикладної економіки, доцент Бережницька Уляна Богданівна: "Це перший наш спільний захід зі студентами, в рамках якого ми хотіли запровадити традицію «живого», неформального спілкування як з викладачами, так і з випускниками нашої кафедри. Часто саме такі людські відносини є ключем до успіху, так формується міцна та дружня команда."
Вітаючи присутніх, проректор з наукової роботи, професор Чудик Ігор Іванович зазначив, що з економікою нас від народження пов’язує доля, економіка є всюди, оскільки від неї залежить прогрес як у житті, так й у державі. А економіка в нафтогазовій галузі, якої навчають в нашому університеті, є стратегічною і однією з найважливіших для нашої країни, адже від неї залежить геополітична ситуація та розвиток в Україні. Директор Інституту економіки та менеджменту, професор Дзьоба Олег Григорович відзначив, що хороші економісти ─ це неоціненний потенціал не тільки університету, а й регіону та держави, саме таких економістів готують в нашому університеті, всесвітньовідомі випускники ─ цьому доказ. Професор Данилюк Микола Олексійович ─ один із фундаторів економічної науки в ІФНТУНГ, ознайомив присутніх із славною історією кафедри, заглянувши ще у далекий 1964 рік, коли вперше почали готувати фахівців-економістів. З того часу підготовлено понад п`ять тисяч успішних економістів, які сприяють розвитку нашої держави.
На захід також завітали випускники 2012 року – молоді, амбітні та успішні економісти – Тарас Назарук та Богдан Корольчук. Вони розповіли свою історію успіху, яку розпочали ще з університетської парти. «Пройдений шлях був важкий, мали місце і поразки, і перемоги, але ніколи не потрібно зупинятись на досягнутому, потрібно завжди ставити перед собою високі цілі».
Ще одним приємним сюрпризом для присутніх були відео-звернення всесвітньовідомих економістів ─ Романа Шеремети та Юрія Боця. Випускники поділились «рецептами успіху» для майбутніх економістів, відзначивши, що, якщо є знання і прагнення до професійного розвитку, кар'єра обов’язково буде складатися успішно.
Урочисте святкування продовжилось в ігровій формі ─ всі присутні взяли участь у цікавій та пізнавальній грі «Економіка». Студенти вкотре переконались, що університетське життя яскраве та різноманітне, а навчання – це не лише лекції, а й інші цікаві форми сприйняття та засвоєння матеріалу.
Відео-звернення Романа Шеремети Відео-звернення Юрія Боця Відео - день Економіста 2018
Отож, якщо любите математику, маєте організаторський хист, хочете бути успішними та розвивати країну, економіст – Ваша майбутня професія!