Рівень вищої освіти - перший (бакалаврський)
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
«АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
(до 16 грудня 2022 року 151 Автоматизації та комп'ютерно-інтегровані та технології)
ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Відомості самооцінювання ОПП "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"
Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"
Освітньо-професійна програма (ОПП) «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» за спеціальністю «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» орієнтована на автоматизовані системи керування технологічними процесами виробництв різних галузей промисловості та високі сучасні технології, здійснення яких неможливе без інтегрального застосування комп’ютерної техніки як на стадії проектування, так і на стадії експлуатації.
Підготовка фахівців за даною ОПП пов’язана із проектуванням та експлуатацією комп’ютерно-інтегрованих комплексів автоматизації для виробництва та бізнесу, комп’ютерним моделюванням виробничих процесів, розробкою програмного забезпечення, експлуатацією автоматизованих систем на сучасній технічній базі, обслуговуванням контролерів та комп’ютерів.
Особливістю спеціальності є глибоке вивчення і застосування мікропроцесорної та комп’ютерної техніки. Студенти не тільки вміють працювати з сучасною обчислювальною технікою, а й застосовують її для створення інформаційних та керуючих систем.
Діяльність фахівця включає виробничі та обслуговуючі структури промислових підприємств, проектно-конструкторських і науково-дослідних установ, а також монтажних організацій. До основних функціональних обов’язків випускника за даним фахом відносять: участь у розробці автоматизованих технологічних процесів та їх експлуатації шляхом застосування сучасних засобів комп’ютерних технологій; виконання проектних та монтажних робіт систем автоматизації та їх налагодженні; виконання ремонтних робіт, а також участь у наукових дослідженнях в галузі вдосконалення автоматизованих систем.
Випускники даної ОПП - це фахівці-розробники широкого профілю, підготовлені до роботи в таких напрямках:
- практичне застосовування сучасних методів теорії автоматичного керування, та штучного інтелекту для розроблення автоматизованих систем управління технологічними процесами та об’єктами;
- проектування та впровадження високонадійних систем автоматизації та їх прикладного програмного забезпечення, для реалізації функцій управління та опрацювання інформації на основі сучасних положень теорії надійності, функціональної безпеки програмних та технічних засобів, аналізу та зменшення ризиків в складних системах;
- проектування і експлуатація складних АСУ ТП побудованих на базі сучасних електронних, мікроелектронних і мікропроцесорних елементів і комплектів вітчизняного та зарубіжного виробництва;
- професійне використовування спеціального програмного забезпечення для розробки комп’ютерно-інтегрованих систем управління та програмно-технічних комплексів на базі промислових контролерів, засобів людино-машинного інтерфейсу і промислових мереж;
- застосування на практиці поглиблених знань спеціального математичного інструментарію для математичного моделювання та ідентифікації процесів, обладнання, засобів і систем автоматизації, контролю, діагностики, випробування та керування складними організаційно-технічними об’єктами та системами з використанням сучасних технологій проведення наукових досліджень.
Випускник може займати такі посади: майстер з комплексної автоматизації та телемеханіки; начальник лабораторії контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики; начальник відділу автоматизованої системи керування виробництвом; головний фахівець з монтажу та налагодження систем автоматизації; головний фахівець з автоматизованих систем керування; головний фахівець з автоматики; начальник відділу механізації та автоматизації виробничих процесів; інженер з автоматизованих систем керування виробництвом; інженер-дослідник з комп'ютеризованих систем та автоматики; Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів; інженер із застосування комп'ютерів; науковий співробітник (галузь обчислень); науковий співробітник (галузь інженерної справи); інженер із впровадження нової техніки й технології; викладач закладу вищої освіти; викладач закладу фахової передвищої освіти.
ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» реалізується на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (АКІТ), яка є спадкоємницею кафедри автоматизації процесів видобутку і переробки нафти і газу котра утворилась у результаті розділу кафедри електротехніки і автоматики на дві окремі відповідно до наказу №244 від 08.04.1968 р..
Наказом ректора № 48 від 01.09.1970 р. кафедру знову поділено на дві кафедри: автоматизації виробничих процесів (завідувач кафедри - ректор Локотош Б.М.) та інформаційно-вимірювальної техніки і промелектроніки (завідувач кафедри - д-р. техн. наук Штамбергер Г.А.).
У 1977 році кафедру очолив Семенцов Г.Н., який був її завідувачем до 2020 року. 24.02.1994 року кафедру автоматизації виробничих процесів перейменовано на кафедру автоматизації технологічних процесів і моніторингу в екології.
Наказом № 181 від 09.11.2015 р. створено сучасну кафедру АКІТ.
В сучасному вигляді ОП започаткована у 2016 році коли були прийняті зміни до переліку спеціальностей.
У 2018 році на виконання наказу №10 від 29.01.2018 р. було удосконалено і затверджено протоколом вченої ради університету (протокол № 03/586 від 30.05.2018 р.) нову редакцію ОП.
У 2020 році ОП було переглянуто в напрямку покращення вибірковості (було додано ще один цикл вибіркових дисциплін). На основі консультацій з роботодавцями та здобувачами частково змінено дисципліни основної частини.
У 2021 році ОП було переглянуто з метою приведення її у відповідність до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 151 - «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для другого (магістерського) рівня вищої освіти (наказ МОНУ від 10.08.2020р. № 1022).
У зв’язку із переходом ОП в іншу галузі знань (17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації) та зміною спеціальності (174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка) у 2023 році відбулось чергове коригування ОП. До обговорень та узгоджень залучалась велика кількість здобувачів, стейкхолдерів і представників академічної спільноти.
Вперше ОП була акредитована у грудні 2018 року (Сертифікат Серія УД №09003576).
Освітньо-професійна програма Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології 2024 р. (ПРОЄКТ).
Відгуки та пропозиції на проєкт ОПП 2024 р. просимо надсилати на пошту гаранта програми доц. Фешанич Л.І.: lidiia.feshanych@nung.edu.ua
Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до проєкту ОПП 2024 р. (завантажити).
ОПП «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані та технології» 2023 р. (завантажити)
Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
ОПП «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані та технології» 2021 р. (завантажити)
Навчальний план 2021 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2021 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
Обов'язкові освітні компоненти
Дисципліни загальної підготовки
Історія України та української культури
Основи академічного письма
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Правознавство
Психологія та соціальна комунікація
Дисципліни професійної підготовки
Вища математика
Фізика
Основи охорони праці та безпека життєдіяльності
Основи метрології
Інженерна та комп`ютерна графіка
Основи екології
Економіка підприємства
Основи програмування
Основи автоматики і автоматизації технологічних процесів
Теорія автоматичного керування
Комп`ютерні технології та програмування
Основи електротехніки
Системний аналіз процесів управління
Мікроконтролери та програмовані логічні контролери
Основи електроніки
Ідентифікація та математичне моделювання об`єктів автоматизації
Проєктування систем автоматизацiї
Автоматизація технологічних процесів та виробництв
Теорія алгоритмів, числові методи та програмні засоби моделювання
Основи комп`ютерно-інтегрованого управління
Технічні засоби автоматизації
Інформаційні технології та системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень
Основи синтезу систем управління об`єктами галузі
Технологічні вимірювання в нафтогазовій промисловості
Виробнича практика
Переддипломна практика
Бакалаврська робота
Вибіркова частина
Здобувач вибирає дисципліни вільного вибору із двох каталогів:
– дисципліни із інститутського каталогу;
– дисципліни із загальноуніверситетського каталогу.
Дисципліни із інститутського каталогу
Процедура вибору (31 кредиту) полягає у тому, що здобувач вищої освіти має можливість вибору дисциплін із інститутського каталогу починаючи з 5-го семестру навчання та здійснює свій вибір через заповнення Google Форми, яка розташована на сторінці інституту інформаційних технологій (посилання).
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із інститутського каталогу можна за посиланням.
Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу
Процедура вибору (29 кредитів) полягає у тому, що здобувач вищої освіти має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 5-го семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6).
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням.
Історія України та української культури
Основи академічного письма
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
2. Основи наукових досліджень: навч. посіб./ за заг. ред. Т.В.Гончарук. – Тернопіль, 2014. - 277 с.
Правознавство
Психологія та соціальна комунікація
Вища математика
Фізика
Основи охорони праці та безпека життєдіяльності
Інженерна та комп`ютерна графіка
Основи екології
Економіка підприємства
Основи програмування
Основи автоматики і автоматизації технологічних процесів
Теорія алгоритмів, числові методи та програмні засоби моделювання
Інформаційні технології та системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень
Гарант освітньої програми к.т.н., доцент - Фешанич Л.І. - (наказ про призначення)
Контактні дані гаранта ОПП для комунікації: електронна пошта - lidiia.feshanych@nung.edu.ua; телефон - +380967131803
Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".
Директор ТОВ «ВОТУМ» - Босацький Василь Іванович
Начальник відділу експлуатації газовимірювальних систем управління газовимірювань та метрології ТОВ «Оператор ГТС України» - Скріпка Олександр Анатолійович
Директор ТОВ «НВП ТЕХНОГАЗ» - Бєлов Віталій Олексійович
Технічний директор ТОВ «ДІДЖИТАП» - Патрахін Володимир Анатолійович
Директор ТОВ «ТГІ Систем» - Веркалець Дмитро Васильович
Доцент кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Національного університету харчових технологій - Пупена Олександр Миколайович
Головний інженер ПрАТ «Нафтогазвидобування» - Пономаренко Дмитро Валерійович
Запрошуємо всіх кому не байдужа якість надання освітніх послуг у університеті пройти анонімне опитування за посиланням
Результати опитування:
- щодо якості викладання дисциплін (переглянути)
- щодо якості самостійної роботи (переглянути)
- щодо якості освітньої програми (переглянути)
- випускників (переглянути)
Технічний директор ТОВ «ДІДЖИТАП» - Володимир Патрахін
Представник ТОВ «Електрон» (провідний дистриб’ютор EPLAN в Україні) - Микола Бороденко
Генеральний та технічний директор ТОВ «ДІДЖИТАП» - Сергій Євтушенко та Володимир Патрахін
Керівницьтво станції ЛВДС “Броди” АТ "Укртранснафта" - Фігуном А.С. та Лапко В.Б.
Здобувач може самостійно надати від іншого підприємства лист-відношення для проходження на даному підприємстві практики.
Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти
Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2022 року вступу
Розпорядження директора інституту від 22.11.2022 р. №107 (переглянути)