«Зміцнювати та захищати Україну!»

Заприсягнулись курсанти кафедри військової підготовки під час складання Військової присяги на вірність українському народові – урочистої церемонії, що традиційно відбувається в День незалежності України в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Але до урочистого моменту їм довелось немало попітніти: спочатку навчальні збори, потім успішне складання випускних іспитів, на яких слід було показати належний рівень знань та вмінь, і лише тоді завершальний етап – Присяга.

Дивлячись на вишколені ряди юнаків та дівчат у військовій формі, важко сьогодні переоцінити сміливість та мужність молоді, яка обирає військовий фах, коли  Збройні сили України захищають державний суверенітет та недоторканість нашої Вітчизни на її східних кордонах, коли щодня складають кривавий іспит.

«І це – свідомий вибір наших студентів, - наголосив у привітальному слові ректор ІФНТНГ Євстахій1 КрижанівськийНавчаючись на кафедрі військової підготовки, здобуваючи знання, ви, панове курсанти, зміцнюєте обороноздатність нашої країни. Ваші вміння і ваші знання є запорукою того, щоб наша земля зберегла територіальну цілісність. Університет створив вам всі умови для успішного навчання. І університетська спільнота вірить, що ви цю можливість не змарнуєте. Нам всім сьогодні приємно спостерігати за вашою громадянською зрілістю, адже ви показуєте свою готовність захищати Батьківщину та бути вірними українському народу».

Варто зазначити, що справжніми героями сьогоднішньої події були не лише курсанти, але й викладачі кафедри військової підготовки, які доклали і докладають багато зусиль, щоб наші офіцери здобули гідні знання, та показують своїм прикладом (весь особовий склад КВП – учасники АТО/ООС) – як це стати на захист Батьківщини. Кращі курсанти та викладачі були нагороджені грамотами та подяками ІФНТУНГ.

Урочисті миті марширування, патріотичні гасла «Слава Україні»» - «Героям слава!», внесення державного прапора, піднесена зосередженість викладачів і курсантів під час виголошування Присяги, світлі обличчя батьків, рідних і близьких не здатен затьмарити навіть рясний дощ. Священник, який прийшов поблагословити курсантів, назвав його благословенним. Однак, промовистий гучний відлік годинника, який супроводжував хвилину мовчання за тими, хто віддав своє життя за незалежність України, повернув присутніх до суворої дійсності – війни на сході України.

2Про неоголошену українсько-російську війну та героїв-прикарпатців, які поклали життя за незалежність і цілісність нашої держави говорить й присутній на урочистості військовий комісар Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки  полковник Ігор  Сорокопуд:

«Багато наших героїв-земляків нагороджені за мужність і героїзм, за вірність присязі державними відзнаками. У словах Присяги закладено глибокий зміст. В житті кожної людини не так багато клятв, які вона дає упродовж життя, але Присяга на вірність українському народу, своїй Вітчизні – це те непохитне слово, яке важить більше за життя. Ви повинні вчитись у цих героїв і навчати прийдешні покоління. Бажаю курсантам служби під мирним небом. Але країна очікує, що  у час лихоліття ви монолітно станете на її захист».

На урочистостях були присутні гості, серед яких заступник директора Івано- Франківського юридичного інституту національного університету «Одеська юридична академія» з навчальної та виховної роботи Олег Безносюк.

Пишаємось нашими курсантами та офіцерами! Бажаємо їм міцного здоров’я, щастя, надійного тилу та безхмарного неба!

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6