Залучаємо до освітнього процесу європейських фахівців

Наприкінці минулого тижня для студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» кафедри документознавства та інформаційної діяльності онлайн заняття провів представник Берлінської школи бібліотечних та інформаційних наук Берлінського університету імені Гумбольдта (Institut für Bibliotheks- und Informationswissenschaft Humboldt-Universität zu Berlin), професор Джессі ДІННЕН (Jesse Dinneen). Німецький колега темою лекції обрав «Етику даних». Насамперед були висвітлені поняття «дані» та «метадані», етична сторонуа використання даних, а також різні інструменти та техніки етичного використання даних як у професійній діяльності, так і в повсякденному житті. Особливо студентів зацікавило питання використання штучного інтелекту: наскільки воно етичне та як штучний інтелект може вплинути в майбутньому на професійну діяльність людей.

У підсумку лектор наголосив, що етичне використання даних є обов'язковою умовою успішної професійної діяльності фахівців з інформаційної справи, задіяних у:

• комунікаціях;

• роботі з документами;

• інформаційній аналітиці;

• інформаційному інжинірингу;

• впровадженні й використанні інформаційних автоматизованих систем тощо.

Заняття було пізнавальним та корисним. І організатори, і студенти вважають, що залучення іноземних фахівців провідних європейських університетів до освітнього процесу – запорука успішної підготовки здобувачів освіти ІФНТУНГ.