Вижити й перемогти!

Таке завдання стоїть зараз перед усією країною й перед кожним її громадянином, зокрема. Це лейтмотив повсякдення внутрішньо переміщених українців, котрі зараз шукають прихистку подалі від лінії вогню, в якому палають їхні міста й села. Чимало співвітчизників знайшли свою другу домівку на Прикарпатті. Але, окрім даху над головою, багатьом із них  доводиться з чистого аркуша писати свою трудову біографію – шукати роботу, перекваліфіковуватися, опановувати досі незнані види діяльності.

Допомогти їм у цьому взялися в «Бізнес-Інкубаторі» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, де провели нетворкінг «Працюємо заради миру». Його організатори зосередились на обговоренні проблем адаптації жінок-переселенок, які замешкали в Івано-Франківській області, їхніх можливостях оптимального облаштування побуту та пошуку свого місця на ринку праці.4

Для організації заходу свої зусилля об’єднали, зокрема, кафедра підприємництва та маркетингу Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ,  Івано-Франківське відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська Асоціація Маркетингу», Громадська організація «Науково-дослідний та консультаційно-практичний центр бізнесу, маркетингу та права», ПП «Конекс-ІНІ», Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Вікриваючи нетворкінг, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу Інституту економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, голова Ради громадської організації «Науково-дослідний та консультаційно-практичний центр бізнесу, маркетингу та права», директор ПП «КонексІНІ», голова Івано-Франківського Регіонального Представництва Індустріального гендерного комітету з реклами, голова Івано-Франківського відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська Асоціація Маркетингу» Ірина Перевозова наголосила саме на необхідності налагодження безпосередньої комунікації між представниками науки, владних структур, представниками бізнесу, громадських організацій та жінками-переселенками задля розв’язання проблеми соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. Адже в кожному регіоні вона має свою специфіку. Прикарпаття – не виняток. Тут немає масштабного виробництва, потужних промислових підприємств. Економіка регіону орієнтована на сферу послуг. Відтак охочим знайти тут роботу доводиться замислюватись про зміну фаху.

Серед учасниць заходу були такі, котрі цікавились думкою фахівців щодо  побудови правильної стратегії пошуку роботи, якщо він тривалий час не дає результатів. Ускладнює ситуацію і той факт, що будувати нове життя на новому місці часто-густо доводиться людям пенсійного чи передпенсійного віку. А труднощі працевлаштування для такої категорії громадян – не новина. Чимало перешкод на ринку праці доводиться долати й жінкам, які і в мирний час будували кар’єру зі значними зусиллями.

3Але цього разу всі вони опинились у потрібний час саме в потрібному місці. Бо «Бізнес-Інкубатор» - відомий на Прикарпатті осередок освіти для жінок, котрі прагнуть організувати власну справу й реалізуватися в бізнесі. Про досвід його роботи учасникам зустрічі розповіла очільниця «Бізнес-Інкубатора», завідувачка кафедри прикладної економіки Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Уляна Бережницька. Зокрема, йшлося про надзвичайно популярний в місті проєкт «Успіх в бізнесі», що вже не перший рік дає жінкам можливість започаткувати власну справу й успішно її провадити.

Також чудова нагода отримати вищу освіту чи підвищити кваліфікацію, що допоможе переселенцям отримати нові перспективи в житті, – навчання в Інституті економіки та менеджменту ІФНТУНГ, про яке учасникам нетворкінгу розповіла директорка Інституту Іванна Запухляк і закликала жінок активно ділитися своїм баченням подальшої співпраці. Адже Інститут позиціонує себе як активний комунікатор між працедавцями та фахівцями на ринку праці.11

Важливу інформацію про новий формат роботи Івано-Франківського міського центру зайнятості повідомила Наталія Мельникова, керівник відділу активної підтримки безробітних. Тут розпочинаються щотижневі спільні заняття для людей, які чекають рідних з війни. В Центрі їх збирають щочетверга о 18.00. Проєкт тільки-но розпочався і буде спрямований не лише на психологічну підтримку, але й  вирішення будь-яких соціальних питань цієї категорії громадян.

Загалом представники державних структур, громадських організацій, бізнесу нині об’єднало спільне прагнення – допомогти українцям, які опинились у скруті. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу долучає до цієї шляхетної справи всі свої ресурси – і наукові, й матеріальні. Тут переобладнали студентський гуртожиток під житло для переселенців, тут їм надають гуманітарну допомогу, тут їм готові допомогти здобути знання, необхідні у світі, що раптом так сильно змінився. Саме тому Ірина Перевозова наголосила:

-Недостатньо тільки запропонувати людям місце для проживання, нагодувати їх, закрити якісь соціальні питання. Важливо дати їм відчути приналежність до громади, де людина живе.

 

 

 • 1
 • 2
 • 11
 • 22
 • 222
 • 22211
 • 9
 • 99
 • 999
 • 55
 • 555111
 • 55555
 • 66
 • 66611166
 • 77
 • 888
 • 88888