Відкриття лабораторії інноваційних джерел теплової енергії

В межах співпраці між екологічним бюро Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (ІФНТУНГ) на кафедрі транспортування та зберігання енергоносіїв (ТЗЕН) було створено лабораторію інноваційних джерел теплової енергії (наказ № 107 від 16.05.2023 р.) на базі Храму Святих Володимира і Ольги УГКЦ в м. Івано-Франківську з відповідним сучасним обладнанням, де студенти та аспіранти зможуть вивчати основні термодинамічні і гідравлічні процеси, пов’язані з роботою теплового насоса в умовах використання його для обігріву приміщення Храму в зимовий період.

Вчора, 3 серпня 2024 року, відбулося урочисте відкриття зазначеної лабораторії, на яке до храму прибув очільник УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), який високо оцінив співпрацю між ІФНТУНГ і УГКЦ в екологічному та енергоощадному напрямах.

Потрібно зазначити, що тепловий і гідравлічний розрахунки системи обігріву Храму виконав доктор технічних наук, завідувач кафедри транспортування та зберігання енергоносіїв Василь Запухляк за участю доктора технічних наук, професора Володимира Грудза. За їхніми рекомендаціями було розроблено робочий проєкт зовнішніх комунікацій для підключення теплового насоса.

Основні етапи розробки та реалізації проєкту наведено у презентації.

• Відкриття лабораторії інноваційних джерел теплової енергії