Тут народжується майбутнє галузі

Подію, що зібрала в Києві наприкінці листопада молодих фахівців нафтогазової галузі в «Hilton Hotel», можна вважати знаковою. Адже йдеться про V Міжнародний паливний конгрес SPE (Society of Petroleum Engineers) студентів та молодих учених в рамках Східноєвропейської конференції  SPE з геології та розробки, організований студентським відділенням SPE, Інститутом нафтогазової інженерії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за підтримки професійної спільноти нафтогазових інженерів SPE в Україні.3

Міжнародний науковий захід був спрямований на обмін знаннями та досвідом між студентами, професіоналами галузі та науковцями шляхом проведення публічних виступів, дискусій, дебатів та вікторин, презентацій результатів наукової діяльності студентів у вигляді доповідей та стендів.

4Організаторами V Міжнародного паливного конгресу SPE були студентське відділення SPE ІФНТУНГ (президент - студент ІНГІ Антон Бражник), куратор студентського відділення - доцент кафедри ВНГ Юрій Мельниченко, завідувач кафедри ВНГ Олександр Кондрат та директор Інституту нафтогазової інженерії Олег Витязь. Велику допомогу в організації Конгресу надали представники НАК «Нафтогаз» Вячеслав Філатов, Михайло Братах та Юрій Мороз.

Спонсорами студентського наукового заходу виступили НАК «Нафтогаз», компанії «Solar Turbines Incorporated a Caterpillar Company», «Geo Alliance Group», ДТЕК «Нафтогаз», «Шлюмберже Сервісез Україна» та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Почесними гостями V Міжнародного паливного конгресу були президент SPE 2021 Камель Бен-Насер (Kamel Ben Naceur) та регіональний директор SPE, Європа Лаура Прекупану (Laura Ioana Precupanu).

Участь у міжнародному студентському заході взяли близько 60 студентів з українських та іноземних університетів, зокрема Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Texas A&M University, AGH University of Science and Technology, RWTH Aachen University, Grupo de investigación en Ciencias de la Tierra y Energía, Amonite SAS, Universidad Industrial de Santander, University of Zagreb, а також Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу та Фахового коледжу нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеської національної академії харчових технологій.1

На відкритті V Міжнародного паливного конгресу виступили з вітальними словами регіональна директорка SPE, Європа Лаура Прекупану, директорка з управління персоналом та соціальної політики НАК «Нафтогаз України» Олена Бойченко, заступник директора дивізіону НАК «Нафтогаз» з розвідки та розробки Санжар Жаркешов та директор Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ Олег Витязь.

Презентуючи діяльність Івано-Франківського студентського відділення SPE, його президент Антон Бражник подякував спонсорам міжнародного конгресу і вручив представникам спонсорів пам’ятні подяки.

Родзинкою заходу стали панельна дискусія на тему «Нові виклики в енергетичному секторі для України: водень, синтетичні гази та безвуглецева політика проти традиційних джерел енергії» (модератор – начальник департаменту наземної інфраструктури АТ «Укргазвидобування» Михайло Братах) та круглий стіл «Молодий спеціаліст нафтогазової галузі очима роботодавця та закладу вищої освіти» (модератор – директор Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ Олег Витязь), які з великим інтересом сприйняли представники галузі та студентство.

Під час конгресу студенти та молоді науковці представили результати своїх робіт у формі 10 стендових та 10 секційних доповідей, сім з яких були підготовлені вихованцями Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ під науковим керівництвом О. Ю. Витязя, О. Р. Кондрата, Ю. Г. Мельниченка, Л. І. Хайдарової, В. В. Богославця, Л. Б. Мороз, А. В. Грицанчука.

55Експертна комісія, до складу якої входили представники SPE International, НАК «Нафтогаз», ДТЕК «Нафтогаз», «Schlumberger Ukraine» та «EXPERT PETROLEUM UKRAINE LLC», високо оцінила представлені студентські роботи та визначили переможців у кожній номінації.

Призерами V Міжнародного нафтогазового конгресу стали студенти Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ.

В номінації секційні доповіді:

I місце – Наталя Галушко, студентка гр. НІВм-21-2 (науковий керівник завідувач кафедри ВНГ професор О.Р. Кондрат );

в номінації стендові доповіді:

I місце - Наталя Попович, студентка гр.НІВм-21-1 (науковий керівник доцент кафедри ВНГ Л.Б.Мороз);

II місце – Василь Дмитраш, студент гр. НІВ-20-3 (науковий керівник професор кафедри БС О.Ю.Витязь).1111

Представники НАК «Нафтогаз» Оксана Редюк та Михайло Братах презентували учасникам конгресу освітню онлайн платформу DEEP, яка пропонує майбутнім та молодим фахівцям нафтогазової галузі безкоштовні практичні та теоретичні заняття, активності для обміну досвідом та знаннями. Студенти надзвичайно зацікавились представленою професором Daria Karasalihović Sedlar (University of Zagreb) літньою школою нафтогазової інженерії (Petroleum Engineering Summer School), яка організовується щорічно в курортному містечку Дубровнік, Хорватія.

Під час конференції найактивніші студенти, які брали участь у дискусіях, конкурсах та виступах, були відзначені цінними призами від НАК «Нафтогаз» та Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ.

Підбиваючи підсумки заходу, представники нафтогазових компаній та регіональний директор SPE, Європа Лаура Прекупану (Laura Ioana Precupanu) високо оцінили організацію та проведення V Міжнародного нафтогазового конгресу.