Турнір юних ІТ-фахівців

Підготовка висококваліфікованих ІТ-фахівців, які володіють теоретичними знаннями та практичними навиками для створення новітніх інформаційних технологій для майбутніх поколінь, - одне з найважливіших завдань сьогодення. Його вирішення безпосередньо стосується й Інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, як профільного інституту області. Впродовж багатьох років в ІІТ готують лідерів ІТ-талузі та формують спільноту креативних програмістів-аналітиків для відомих ІТ-компаній. Тому й не випадково саме наш університет був обраний для проведення першого етапу студентської першості світу з програмування ІСРС-2021. Інститут інформаційних технологій виступив організатором і координатором олімпіади в області.

Цьогоріч у стінах ІФНТУНГ змагались 15 команд (45 учасників) освітніх закладів області: 5 команд ІФНТУНГ, 2 - ВСП «Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету», 1 – Міжнародна школа «Logika» м. Надвірна, 1- Рогатинський ліцей імені Братів Рогатинців, 2 - ВСП «Фаховий коледж електронних приладів» ІФНТУНГ, 1 - Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат, 3 – Коломийський політехнічний коледж. Відзначимо, що деякі учасники вже не вперше беруть участь у змаганнях. Так, тренер ВСП «Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету» Михайло Ілько цього року приїхав на змагання одразу з трьома командами, для нього це вже шостий заїзд від 2015 року. Тоді, з першою командою, вони дійшли до фінального етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування, який проходив у Вінницькому національному технічному університеті. Серед інших – теперішні студенти-магістри ІІТ, які уже шостий рік поспіль, починаючи від першого курсу, випробовують ІТ-фортуну.

Командам було запропоновано 12 непростих завдань. «Недарма такі змагання називають спортивним програмуванням, вони дійсно нагадують спорт, - розповідає координатор олімпіади, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення Микола Яцишин. – Умови олімпіади вимагають від учасників комплексного використання знань з прикладної математики у процесі командної роботи, адже команді з трьох осіб надається лише один комп’ютер, та ще й в умовах чітко обмеженого часу (5 годин на 12 задач). Перевірка задач здійснюється на сервері дистанційно. Команда може надсилати одне завдання на перевірку кілька разів, але за це їй нараховують штрафний час, мінусуються бали, а рейтинг падає. Усі вимоги чітко окреслені в завданнях – і обсяг програми, і час її виконання. Загалом цей вид програмування дає можливість перевірити свої навики, відчути емоції змагання, здорової конкуренції, які переживають спортсмени в інших кіберспортивних змаганнях».

1Привітати учасників олімпіади також прийшли проректори з науково-педагогічної роботи Максим Карпаш та Сергій Куровець, директор Інституту інформаційних технологій, професор Ігор Лютак та викладачі кафедри інженерії програмного забезпечення. Всі вони одностайні в тому, що ті, хто обрав ІТ-напрям і зараз серед учасників олімпіади, обов’язково досягнуть успіху в майбутньому. Адже сьогодні роботу в ІТ-галузі сміливо можна назвати синонімом успіху! ІТ-ринок потребує фахівців так гостро, що вже на третьому-четвертому курсах хлопці та дівчата знаходять вакансії для трудового старту, а попит, за різними дослідженнями, тільки зростатиме.

Спонсорами олімпіади цьогоріч виступили: кафедра інженерії програмного забезпечення (як організатор і координатор заходу), Інститут інформаційних технологій, Івано-Франківський ІТ-кластер, компанія «SoftServe» та ТОВ «ТехАудитСервіс». У проведенні заходу організаторам також допомагали представники Студентсього парламенту та Профспілки студентів ІФНТУНГ.
Тож після п’ятигодинних інтелектуальних змагань, рейтингова таблиця команд виглядає так:

1 місце - sRLBR_ALGO34 (команда Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців)
Андрій Никифорчин, Юрій Псюк, Віталій Фояк

Тренер: Андрій Попик

2 місце - sPhTL_DevMops (команда Фізико-технічного ліцею)
Андрій Кривенко, Дарина Василашко, Владислав Тисячний

Тренер: Сергій Дерюга

3 місце - IFNTUOG_HaalandTeam (команда ІФНТУНГ)
Василь Гудима, Руслан Харевич, Микола Дубовський

Тренер: Микола Яцишин

4 місце - IFNTUOG_LazyFolks

5 місце - IFNTUOG_Espada

6 місце - cKPC_PolyX

7 місце - cKPC_7rows

8 місце - cKPC_Upchain

9 місце - sLogika_YE

10 місце - cFKEP_Legacy

11 місце - cFKEP_Posipaky

12 місце - IFNTUOG_VAV

13 місце - cNCNTU_GoodTeam

14 місце - IFNTUOG_VIRA

15 місце - cNCNTU_IT

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4