Старшокласники готуються на старт

Цього тижня Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу перетворився на справжній екскурсійний центр для старшокласників Прикарпаття. Воно й зрозуміло: не за горами – випускні вечори, а відтак – вступна кампанія, котра, власне, вже розпочалася для хлопців та дівчат. Саме зараз вони розмірковують над тим, який фах обрати й, відповідно, до якого закладу вищої освіти податися.

Питання надзвичайно важливе, з огляду на зміни в суспільних пріоритетах, продиктовані воєнним часом. Ринок праці потребує інженерів в різних галузях господарства, фахівців технічних спеціальностей. Це на них із нетерпінням чекають роботодавці, їм пропонують високу заробітну плату, і в них – найкращі перспективи кар’єрного зростання. Є над чим замислитися. А щоб прийняти зважене рішення, варто побачити на власні очі, які можливості пропонує своїм студентам той чи інших університет.

Власне, з такою метою – ознайомитися з навчальною базою ІФНТУНГ – до університету цього тижня приїхали старшокласники з м. Болехова, з Горохолинського ліцею ім. Романа Кияка Богородчанської територіальної громади, Лазещинського ЗЗСО і Чорнотиснянського ЗЗСО Ясінянської територіальної громади.

Екскурсії найцікавішими локаціями університету, як завжди, залишили безліч вражень, а надто – відвідини кафедри комп’ютеризованого машинобудування, а також  кафедри нафтогазових машин та обладнання Інституту інженерної механіки та робототехніки. Адже тут на власні очі можна побачити обладнання, яке використовується для видобування нафти і газу. До слова, це тепер – вельми значущий напрямок розвитку української економіки, яка остаточно розірвала всі зв’язки з російськими постачальниками енергоносіїв. І, можливо, хтось із гостей ІФНТУНГ вже за кілька років здобуде тут перспективну спеціальність і присвятить своє життя створенню енергетичного безпекового щита держави.