Східноєвропейська конференції  SPE з геології та розробки

Східноєвропейську конференцію  SPE з геології та розробки (SPE Eastern Europe Subsurface Conference), що відбулась наприкінці листопада в Києві (готель Hilton), можна вважати знаковою подією для нафтогазової спільноти. Адже захід такого рівня організовано в Україні вперше. Його учасниками стали понад 400 фахівців із 17 країн світу.

У межах двох стратегічних панелей та 10 професійних секцій обговорювалось надзвичайно актуальне питання видобутку вуглеводнів на території Східної Європи та Чорноморського регіону. Експерти найвищого рівня сконцентрували свою увагу на складних технічних задачах, з якими сьогодні стикаються нафтогазовидобувні компанії. 

Слід зазначити, що спільнота SPE (Society of Petroleum Engineers) — це унікальна база знань, що акумулює багаторічний досвід фахівців з усього світу. SPE вбачає свою місію в тому, щоб збирати, поширювати й обмінюватися технічними знаннями щодо розвідки, розробки й видобування нафти і газу та відповідних технологій для суспільного блага та забезпечувати професіоналам можливість підвищувати технічну і професійну грамотність. Для нафтогазових компаній це –  джерело ідей та рішень актуальних виробничих кейсів, для молодих фахівців – можливість реалізувати свої амбіції та бути на одній хвилі з досвідченими професіоналами нафтогазової галузі, оскільки  SPE є флагманом міжнародної професійної експертизи.

У підготовці міжнародної конференції в м.Києві активну участь взяли  представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Директор Інституту нафтогазової інженерії Олег Витязь та завідувач кафедри видобування нафти і газу Олександр Кондрат були членами програмного комітету Конференції.3

Під час відкриття SPE Eastern Europe Subsurface Conference керівники державних органів і провідних компаній представили бачення розвитку нафтогазової галузі в Східній Європі та Чорноморському регіоні, зокрема доповідачі Камель Бен-Насер (президент SPE 2022), Франк Ніл (член Виконавчої ради OMV Petrom),  Юрій Вітренко (голова правління НАК «Нафтогаз»), Максим Немчинов (заступник міністра енергетики) та Роман Опімах (голова Державної служби геології та надр України).

Головою секції «Збільшення потенціалу активів та оптимізація інвестицій» та учасником на панельній дискусії «Оптимізація впровадження проектів: технології, методи, таланти» був  завідувач кафедри видобування нафти і газу ІФНТУНГ Олександр Кондрат, а  під час представлень професійних секцій здобутки та успіхи Івано-Франківської професійної секції SPE репрезентував директор Інституту нафтогазової інженерії Олег Витязь.

На високому рівні працювали всі секції, на яких обговорювалось  застосування нових технологій розвідки й світових стандартів з метою зниження геологічних ризиків, задля відкриття нових родовищ нафти та газу; буріння з контролем тиску для виснажених зон, набухаючі пакери для мінімізації негативного впливу на пласт і штучний інтелект для аналізу бурового шламу під час буріння й освоєння; інтенсифікація видобутку і ГРП; методи опису та моделювання колекторів.

 Це також безцінний досвід для 50 студентів університетів України, в тому числі 20 студентів Інституту нафтогазової інженерії ІФНТУНГ, які мали можливість бути присутніми на всіх заходах конференції.

 

  • 1
  • 2
  • 11
  • 22
  • 222
  • 2221