Ще один внесок у Перемогу

Комісія конкурсу «Наука для зміцнення обороноздатності України» оприлюднила перелік проєктів, що рекомендуються до реалізації за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України із зазначенням рекомендованого обсягу фінансування проєкту за роками та пріоритетного напряму розвитку науки і техніки.

Серед них – проєкт «Розробка технології формування жаростійких покриттів плазмовим електролітичним оксидуванням на деталях авіаційної та ракетно-космічної техніки» під керівництвом професора  кафедри комп'ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки иа робототехніки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Любомира Роп’яка, відповідальний виконавець -  професор, завідувач кафедри фізико-математичних наук ІФНТУНГ Андрій Бандура, виконавці - директор авіакомпанії АТ «Мотор Січ», аспірант кафедри технології авіаційних двигунів Національного університету «Запорізька політехніка» Ігор Лазарєв завідувач електрично-механічного відділення Калуського політехнічного фахового коледжу ІФНТУНГ Микола Романів; аспірант Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України Володимир Малінін; аспірант кафедри комп’ютеризованого машинобудування ІФНТУНГ Сергій Назаренко. Передбачається, що ця робота в напрямі нових речовин та матеріалів буде профінансована в сумі 4500000 грн. й виконана впродовж двох років.

Зауважимо, що конкурс Національного фонду досліджень України «Наука для зміцнення обороноздатності України» зорієнтований на розробку та відновлення вітчизняних критичних технологій, структур та засобів для забезпечення спроможності України реагувати на мілітарні виклики, зміцнюючи таким чином інституційну стійкість та обороноздатність держави. Тож це ще один внесок науковців ІФНТУНГ у здобуття української Перемоги.