Протягом тижня (1-5 лютого) в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу проходив масштабний науковий форум – ювілейна Х Міжнародна науково-технічна конференція «Прогресивні технології в машинобудуванні». Організаторами конференції виступили ІФНТУНГ (кафедра комп’ютеризованого машинобудування інституту інженерної механіки), Національний університет «Львівська політехніка» та ГО «Інтернаціональна спілка інноваторів та дослідників».
На конференції провідні фахівці обговорювали актуальні питання розвитку технологій, прогресивних методів обробки і технологічного обладнання в машинобудуванні. Ця проблематика об'єднала велику кількість науковців з різних куточків України й інших держав (Польща, Чехія, Сербія, Румунія та ін.). Серед учасників – аспірант з Китаю.
Відкриваючи конференцію, завідувач кафедри комп’ютеризованого машинобудування професор Віталій Панчук привітав учасників конференції, які зібрались в ІФНТУНГ, щоб знайти нові ефективні шляхи розвитку машинобудування, розширити зв’язки між колегами з різних країн, налагодити тісну співпрацю між навчально-науковими закладами та виробничими підприємствами.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, професор Євстахій Крижанівський, який наголосив на важливості проведення таких наукових заходів. За словами ректора, у світі є дуже багато проблем, вирішення яких неможливе без застосування новітніх прогресивних технологій у всіх галузях. Але які б технології не були напрацьовані науковцями, якщо немає належного рівня машинного обладнання, не буде розвинене машинобудування, яке забезпечить реалізацію цих технологій, проблему неможливо буде вирішити. Тому первинною основою прогресу можна вважати сучасне ефективне машинобудування, розвиток якого потребує фундаментальних знань справжніх фахівців.
Із доповідями на пленарному засіданні виступили Славомір Лущинський (Польща) й Едл Мілан (Чехія). Окремою доповіддю було представлено роботу в рамках міжнародного проєкту «Ro-Ua Транскордонний академічний розвиток для досліджень та інновацій», результатом якої стало створення Центру інноваційного розвитку в Івано-Франківську. Доповідь оголосила керівниця проєкту від України, професорка Леся Шкіца.
Загалом тематика конференції охопила низку актуальних проблем, серед яких:
1. Актуальні питання, тенденції розвитку, економічні та організаційні аспекти механічної інженерії, інженерної освіти і наукових досліджень.
2. Прогресивні технології машинобудівних виробництв, розробки, виготовлення та дослідження машинобудівної продукції.
3. Прогресивні технологічні процеси обробки різанням, методи формоутворення і поверхневого зміцнення.
4. Металорізальні верстати, технологічне оснащення та інструменти.
5. Інженерія мехатронних і логістичних виробничих систем.
6. Інженерія поверхні.
7. Інформаційні технології, комп’ютерне проектування та моделювання технологічних процесів, CAD/CAM/CAE та CALS-технології у машинобудуванні.
Конференція відбулася за технічної та фінансової підтримки LEONI Writing Systems Kolomya UA, ПП «Інструмент», ТОВ «КАРПАТСЬКА БУРОВА КОМПАНІЯ».