Прогресивні технології – сучасні фахівці!

Днями на базі кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася робоча зустріч заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдана Футерка з завідувачем кафедри, професором Леонідом Заміховським та доцентами Сергієм Зікратим і Миколою Николайчуком.

Метою зустрічі було ознайомлення посадовця з завданнями та перспективою розвитку створених на базі кафедри лабораторій: навчальної науково-дослідної лабораторії апаратно–програмних засобів фірми «Siemens», лабораторії автоматизованих систем керування та промислових телекомунікацій «Phoenix-Contact», лабораторії Smart-технологій на базі обладнання фірми «Honeywell» та лабораторії інтернет-речей «ІоТ» центру «Індустрія 4.0», а також обговорення питання залучення ІТ-компаній області до більш тісної співпраці з навчальними закладами.

1Під час ознайомлення з лабораторіями кафедри Леонід Заміховський відзначив: «Технологічний підхід «Індустрія 4.0» передбачає комплексну цифровізацію й автоматизацію виробничих процесів і управління у реальному секторі економіки, а Центри «Індустрія 4.0», відповідно до Постанови КМ України від 21 липня 2021 р. № 750, повинні забезпечити її впровадження. Технічне оснащення лабораторій кафедри сучасними апаратно-програмними засобами провідних фірм світу дозволяють вирішувати поставлені перед Центром завдання. Основними з них є сприяння розвитку співпраці між підприємствами, установами та організаціями, що впроваджують Індустрію 4.0, а також координація дій підприємств, установ та організацій, які можуть бути розробниками інновацій у сфері високотехнологічного виробництва, та навчання їх спеціалістів».

Заступник голови ОДА також наголосив під час зустрічі, що з розвитком цифрових трансформацій, важливо створювати можливості й обмінюватися ідеями, досвідом, успішно реалізовувати наукові, освітні, експертні ініціативи та підсилювати потенціал й ефективність технологічної галузі.

1За результатами зустрічі сторони вирішили організувати на базі Центру «Індустрія 4.0» університету нафти і газу нараду з керівниками підприємств-розробників технологій, організацій, наукових установ, органів державної влади, об’єднань територіальних громад щодо їх участі в координації дій та реалізації технологічного підходу «Індустрія 4.0», а також провести зустріч із представниками ІТ-компаній та обговорити напрямки вдосконалення освітніх програм і окремих освітніх дисциплін за 12 галузями знань, а також участі ІТ-компаній в їх реалізації.

 

 

  • 1