Про війну, національну ідею, збереження нації, закон про мобілізацію та захист Батьківщини…

Це далеко неповний перелік тем, про які говорили представники Третьої окремої штурмової бригади та молодіжної організації «Центурія», які започаткував Азовський рух, зі студентами та викладачами Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Присутні в Актовій залі молоді хлопці та дівчата з захопленням слухають харизматичного бійця, який вміє і запалити своєю ідеєю, і пожартувати. З повагою та шаною розповідає про різні підрозділи «Азову», не применшує серйозності ворога, почувається у своїй стихії, коли говорить про історію нашої держави, і палає – коли пояснює, що слід відстоювати національну ідею та захищати націю від знищення підступним ворогом, який століттями намагається фізично знищити українців.

Учасники зустрічі з перших уст змогли почути розповідь про устрій, традиції та звичаї відомого військового підрозділу та про події, які відбуваються зараз на війні. Розповідаючи про службу у Третій штурмовій бригади, гість наголошує, що найважливішими цінностями бригади у підготовці бійців є мотивація, дисципліна та підготовка, а унікальність їхньої бригади полягає в тому, що командири розуміють цінність людського життя і ресурси, які потрібні, щоб його зберегти. Поговорили й про те, що кожен чоловік повинен бути готовим стати воїном та захищати свій дім та свою родину.

Студенти також дізналися про особливості проведення безкоштовного тижневого вишколу у 3-й штурмовій бригаді, щоб спробувати свої сили та отримати рекомендації відінструкторів, а кому немає 18 років, може долучитись до «Центурії».

Важливо, що спілкування було неформальне: студенти ставили гостям питання і отримували чесні відповіді. Активні учасники зустрічі отримали плакати з автографами командирів та бійців, які є справжніми Героями.

Ця щира та відверта розмова з молоддю зараз дуже на часі. Хоча не лише молоді, але кожному варто почути тверезу оцінку ситуації, без нагнітання страху, але й без легковажності. Наша зброя – це не лише залізо, наша зброя – це воїнство, єдність та мужність, тоді ми обов’язково переможемо!

Довідково: Третя окрема штурмова бригада – добровольчий підрозділ, сформований у перші дні повномасштабного вторгнення. Засновник – перший командир полку «Азов» Андрій Білецький. У січні 2023 року Сили спеціальних операцій полку «Азов» увійшли до складу Сухопутних військ ЗСУ та стали третьою окремою штурмовою бригадою.

Акутуальні новини