Презентація… «Кодекс честі нашої групи»

«Сьогодні я проведу два іспити: один з тригонометрії, а інший - на випробування вашої честі. Сподіваюсь, ви витримаєте обидва іспити, проте, якщо ви не витримаєте  одного з них, нехай це буде тригонометрія, тому, що у світі є багато чесних людей, які не знають тригонометрії, і лише нечесні люди ніколи не складуть іспит на чесність.     ( Із виступу М. Сарат, президента Університету Вандербільт, США)

У цьому навчальному році (2020-2021) студенти ІФНТУНГ почали опановувати нову дисципліну «Основи академічного письма», яка скерована на вивчення україномовного академічного письма як різновиду наукового (академічного) спілкування. Курс  «Основи академічного письма»  розроблено в межах Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні, що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння МОН України та підтримки  Посольства  США в Україні.

Академічна доброчесність означає, що в процесі навчання чи досліджень, студенти, викладачі, науковці керуються передусім принципами чесності, чесної праці, для них є неприйнятними плагіат і списування.

Студенти-документознавці (група ІС-20-1, викладачка кафедри філології та перекладу доцент Якібчук М.В.), вивчаючи цей курс, мали можливість ознайомитись з Кодексом честі університету студента в Україні і за її межами, засвоїти поняття академічної доброчесності, особливості жанру академічного письма, здобути практичні навички усного і писемного мовлення, набути досвіду самостійного пошуку й опрацювання наукових джерел. Окремий акцент було зроблено на організації написання власного академічного есе.

Готуючись до проведення підсумкового заняття (24 грудня 2020 року) на тему «Кодекс честі нашої групи», студенти презентували програмні теми, серед них такі:

Знання мови як запорука успішної майбутньої кар’єри ( Марія Конрад);

Академічна доброчесність – вибір успішних професіоналів (Марія Куць).

Плагіат у мистецтві, літературі, музиці: межі допустимих запозичень (Ярина Мельничук).

Бібліотекознавчі наукові періодичні видання (Ольга Василюк).

Підготовка до проведення наукової конференції (Анастасія Осташ).

Мотиваційний лист: структура, написання (Жанна Позняк).

Публічна презентація своїх думок сприяє формуванню академічної культури студентів, є запорукою  професійних успіхів майбутніх випускників.

Марія Якібчук

• Презентація… «Кодекс честі нашої групи»
Додаткова інформація новин: