Підписано угоду між ІФНТУНГ і ТУ Сігішоара (Румунія)

Угода з Технічним університетом Сігішоара підписана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу в рамках реалізації програми Interreg VI-A NEXT Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2021–2027, що фінансується Європейським Союзом з метою розвитку транскордонного співробітництва. Проєкт Root4Dig є частиною стратегічного курсу на єднання через культуру, інновації та науку.

Цей крок став важливою частиною широкого партнерського проєкту Root4Dig — ініціативи, спрямованої на збереження та цифрове відтворення культурної спадщиниукраїнсько-румунських Карпат, що виконує спільну  місію – через культуру до взаєморозуміння і сталого розвитку

Угода закладає підґрунтя для довгострокової академічної та наукової співпраці між двома технічними університетами. Сторони домовилися розвивати такі ключові напрями:

  • обміни студентами, аспірантами та викладачами;

  • участь у спільних наукових дослідженнях, семінарах, літніх школах і форумах;

  • обмін досвідом в інноваційному освітньому процесі;

  • спільна розробка програм академічної мобільності, міждисциплінарних курсів і публікацій;

  • реалізація спільних цифрових ініціатив у сфері культурної спадщини.

Окрему увагу в угоді приділено питанням культурного обміну та розвитку «soft skills» у студентів обох закладів. У межах проєкту Root4Dig партнери планують організовувати спільні культурно-освітні події, серед яких — студентські табори, інтерактивні виставки, оцифрування об’єктів нематеріальної спадщини, а також створення віртуального архіву Карпатської культурної спадщини. 

Усі програми мобільності, обміни та дослідницькі ініціативи будуть погоджуватись окремими робочими планами з чітко визначеним фінансуванням і механізмами підтримки студентів і викладачів.

Угода стала ще одним доказом того, що навіть у часи геополітичних викликів українські університети залишаються відкритими до глобального партнерства, сприяючи сталому розвитку, культурному взаємозбагаченню та інтеграції України у європейський науково-освітній простір.

Як зазначив один із підписантів угоди: «Наше партнерство — це не лише про академічні документи. Це про людей, про культуру, про майбутнє, яке ми формуємо разом через освіту».

 

  • 1
  • 2