Недостатньо отримати знання, їх треба застосувати

В сучасному світі дуже важливо не те, що ти знаєш, а те, що ти вмієш зробити, тобто, чи зможеш  застосувати здобуті знання на практиці. Адже часто саме цей критерій стає вирішальним при прийомі на роботу молодого фахівця. Тож з метою підкріпити теоретичні знання практичними навичками доц. кафедри інженерії програмного забезпечення Інституту інформаційних технологій Микола ЯЦИШИН організував для студентів 4 курсу спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення «WORKSHOP» на основі лекції з предмету  «Інтелектуальні системи аналізу даних». Викладач заручився у своїх починаннях підтримкою в.о. завідувача кафедри інженерія програмного забезпечення Вікторії БАНДУРИ, яка прийшла привітати учасників та наголосила про актуальності запропонованої теми воркшопу.

«За чотири роки студенти вже отримали відповідний багаж знань, але не всі вони розуміють, де можуть їх застосувати, - пояснює свою ідею Микола Миколайович. – Я з ними працював з другого курсу на предметах «Дискретні структури» та «Моделі створення ІТ-інновації», на цьому воркшопі спонукатиму їх використали знання які отримали з цих предметів».

Насамперед викладач пригадав присутнім матеріал, який викладався на 2 та 3 курсах, та звернув увагу на використання рекомендованих підходів при обговоренні й при створенні презентації, зокрема: чек-лист CATWOE  та правила-підходи для якісної презентації.

Студенти розділились на 4 команди і розпочали обговорення вибраної теми. На воркшопі використано принцип «мозгового штурму» для теми заняття «Використання парадигм ШІ з метою розробки програмного продукту для повсякденного використання» на основі отриманих знань за 4 роки

Формат заходу передбачав:  4 команди (по 4-6 осіб), вибір теми для обговорення та саме обговорення (30 хв.), створення презентації, вибір доповідача, доповідь (до 5 хв.).

Студенти працювали за такими темами:

1.Інтеграція інновацій в методику викладання та навчання.

2. Інноваційні підходи до навчання: цифрові технології та гейміфікація.

3. Професійна мобільність.

4. Формування практичних навичок під час дистанційного навчання в умовах невизначеності.

У результаті активного обговорення команди створили презентації, обрані кожною командою доповідачі їх представили. Незвичне завдання та обмеження у часі – 30 хвилин, показали спроможність студентів використати отримані за час навчання в університеті знання. Для декого – це добра нагода зрозуміти, які додаткові знання слід ще опанувати.