Міжнародний проект HUSKROUA/1702/6.1/0022: З турботою про довкілля

Сьогодні, 15.02.2021, в рамках ґрантового проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0022 «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище – CRIMIGE», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулось онлайн засідання за участі представників української та румунської сторін. Команди у складі завідувача кафедри екології, координатора проекту від ІФНТУНГ Ярослава Адаменка, завідувачки кафедри туризму та технічного експерта  Людмили Архипової, першого проректора ІФНТУНГ та менеджера з комунікації проєкту Олега Мандрика, старшого викладача кафедри теорії економіки та управління та фінансового менеджера Тетяни Кулик й перекладача – доц. кафедри філології та перекладу Юлії Стахмич (Україна) та від Технічного університету Клуж-Напока (Румунія) – помічниці керівника проєкту Міхаели Стит,   технічних експертів Мирчи Хоргоса та Клаудіу Лунга, фінансового менеджера  Габріели Мічіс  та перекладача Рамони Демарчек, підбили підсумки роботи за минулий рік.

Відповідно до порядку денного засідання було заслухано звіти керівників проекту – Я. О. Адаменка (ІФНТУНГ) та Міхаели Стит (ТУ Клуж-Напока). Учасники також заслухали фінансовий звіт за 2020 рік та обговорили питання підготовки до міжнародного аудиту ґрантових показників. Було обговорено й  затверджено  план закупівель обладнання на 2021 рік, яке б істотно посприяло контролю за процесами, що можуть порушити природне функціонування факторів навколишнього середовища, а також комплексній оцінці впливу на навколишнє середовище.

Оскільки однією з цілей проекту є реалізація спільної екологічної підготовки та інформаційної кампанії про вплив електроенергії на навколишнє середовище на основі обміну дослідженнями, досвідом, практикою та збагачення знань про законодавство щодо охорони навколишнього середовища, попередньо було заплановано написання посібника  та лабораторного практикуму для студентів університетів ІФНТУНГ і Румунії за спеціальністю «Екологія», що мав містити матеріали про вплив на довкілля та здоров’я людей шуму, вібрації, електромагнітного випромінювання тощо. На онлайн-засіданні розглядали стан та рівень виконаних робіт.

У підсумку результати ґрантових робіт,  виконаних в 2020 році, визнано позитивними. Рекомендовано продовжити їх в 2021 році відповідно до календарного плану. Адже наукові й прикладні результати, інноваційні інструменти та обладнання, отримані в рамках цього проєкту, матимуть практичне застосування, щоб закласти основу для фахівців при дослідженні та оцінці впливів на довкілля передбачених чинників за європейським та вітчизняним природоохоронним законодавством, а також для підготовки в університетах висококваліфікованих фахівців-екологів.

Бажаємо учасникам проєкту подальших успіхів у вирішенні екологічних проблем!

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5