Меморандум про стратегічну співпрацю задля чистого повітря і довкілля

Сьогодні в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти  і газу відбулось урочисте підписання Меморандуму про стратегічну співпрацю між ІФНТУНГ, чеською неурядовою громадською організацією «Арніка», ГО «Фрі Ардуіно» та ВГО «Інноваційний університет».

Цей Меморандум стане основою співробітництва та поширення практик громадського екологічного моніторингу у моделі Citizen Science серед фахівців, науковців та екологічних активістів міста Івано-Франківська.

Серед учасників та гостей події: ректор, академік НАН України Євстахій Крижанівський, координаторка проєкту «Чисте повітря для України» чеської неурядової2 організації «Арніка» Марцела Черноцова, Голова Громадської організації «Фрі Ардуіно», куратор Української мережі громадського моніторингу якості повітря «Eco City» Олексій Трелевський, голова всеукраїнської громадської організації «Інноваційний університет» Олеся Ващук, перший проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик, проректор з наукової роботи Ігор Чудик, професор кафедри Технології захисту навколишнього середовища ІФНТУНГ  та голова регіонального відокремленого підрозділу ВГО «Інноваційний університет» в Івано-Франківській області Теодозія Яцишин, технічний експерт проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока й ін.

Меморандум передбачає консолідацію зусиль, спрямованих на захист навколишнього природного середовища від забруднення та дотримання основоположних свобод і прав людини на чисте та безпечне довкілля. Всі підписанти документу декларують своє  бажання співробітництва в галузі екологічного моніторингу та освіти, наукових досліджень та поширення ідей сталого розвитку та залучення до цього громадськості.

2У вітальному слові Євстахій Крижанівський підкреслив важливість участі університету в цьому проекті: «Ми свідомі того, що нафтогазова галузь, яка тривалий час позитивно вирішувала завдання розвитку та викликів економіки, одночасно навантажувала екологію та травмувала природу. Критичних величин досягли викиди парникових газів. Ми готові разом з усіма зацікавленими сторонами зменшувати цей негативний вплив, бо маємо досвід не лише у передових нафтогазових технологіях, але й володіємо досвідом зменшення викидів вуглекислого газу,  декарбонізації тощо, що може забезпечити сталий розвиток та чисте довкілля та повітря. Університет готовий докласти всіх своїх наукових, інноваційних та освітніх зусиль задля реалізації цього проекту».

Цю думку підтримала й Марцела Черночова, акцентуючи увагу на майбутньому партнерстві проактивної громадськості та академічних спільнот в Україні, та Олексій Трелевський: «Команда EcoCity та ГО"Фрі Ардуіно" радіє інтересу академічної спільноти ІФНТУНГ до громадського моніторингу якості повітря, поширення ідей сталого розвитку та практик Citizens Science. Я впевнений в тому, що цей Меморандум буде першим кроком у багаторічній та плідній співпраці, інформаційній та технічній підтримці, реалізації успішних ініціатив, заходів та проектів!»

В рамках реалізації проекту громадська організація «Фрі Ардуіно» подарувала ІФНТУНГ комплект пристроїв громадського моніторингу якості повітря «Air Fresh Max Environment OS», який встановлено на території університету і призначений   для збору, накопичення, аналізу та оприлюднення даних про стан та якість атмосферного повітря у місці його встановлення з метою поширення практик та мережі громадського моніторингу якості повітря в України та реалізація мети та плану заходів проєкту «Smog Alarm Ukraine: Expertise and law in the civic campaigns for air protection».

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6