Любіть Україну, як її любив Великий Кобзар

9 березня відзначаємо 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Кожному народові Бог дав величну постать, котра є проявом його душі, його зорею… У нас, українців, такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Кобзар… Він – вершина родового дерева нашої нації і хранитель духу народного.

Єднаймо душі словом Кобзаря... Саме таким став лейтмотив літературно-поетичного вечора, який підготували Інститут гуманітарної підготовки та державного управління і Науково-технічна бібліотека університету. Захід відбувся 8 березня 2024 р. у конференц-залі нашої бібліотеки.

Родзинкою свята став виступ лауреата Шевченківської премії Анатолія Івановича Кичинського. У програмі літературно-поетичного вечора – ознайомлення з бібліотечною колекцією «Кобзарів» та книгами про життя Шевченка.

Інститут гуманітарної підготовки та державного управління в рамках заходу ініціював проведення конкурсу читців поезії Шевченка. У ньому взяли участь і студенти спеціальності “Філологія”. Дівчата і хлопці активно готувалися до конкурсу, репетирували виступи, навіть попередньо записували відео, які можна переглянути на сайті нашого університету, а також у соцмережах. За результатами конкурсу студентка групи ФІЛ-22-1 Майковська Софія виборола почесне третє місце. У її виконанні прозвучала поезія Тараса Шевченка в перекладі французькою мовою.

Ми вдячні нашому національному генію за вічність його творів, за живучість «Кобзаря», за те, що перетворив українське слово на чисте золото поезії.

• Любіть Україну, як її любив Великий Кобзар