ІФНТУНГ та AGH розширюють співпрацю

Наприкінці вересня делегація Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу у складі  ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського, проректора з наукової роботи Ігоря Чудика та директора Інституту нафтогазової інженерії Олега Витязя перебувала  у Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташица на запрошення її ректора, проф. Єжи Ліса.

1Метою візиту було підписання нової розширеної угоди про співпрацю, а також обговорення ініціатив ІФНТУНГ щодо подальшої співпраці AGH. Чотирнадцять ініціатив, що стосуються освітньої сфери та наукових досліджень, були розглянуті на факультеті Буріння, нафти і газу та з керівництвом Академії, які були схвально сприйняті.

Крім того, відбулось підписання нової розширеної угоди про співпрацю між ІФНТУНГ та AGH, яку своїми підписами скріпили ректори – Євстахій Крижанівський та Єжи Ліс. Ця Угода спрямована на розвиток міжнародної співпраці в галузі освіти, наукових досліджень, інноваційних розробок, культурних обмінів та має на меті розширення міжнародного взаєморозуміння, а також розвиток та поглиблення дружніх стосунків між обома університетами.

Під час візиту польські партнери також запропонували ініціативу створення Карпатського центру вирішення енергетичних питань2 на базі двох університетів, який би готував фахівців для нафтогазових та суміжних галузей промисловості із залученням національних компаній, а також працював на вирішенням енергетичних проблем, з якими зіштовхуються Польща та Україна. Були також обговорені питання участі ІФНТУНГ у міжнародних проектах, а також шляхи реалізації програми подвійних дипломів в умовах воєнного стану.

3Українська делегація відвідала також факультет Енергетики та палив та оглянула його потужності – високотехнологічні лабораторії з відновлюваної енергетики, а також познайомились з напрацюваннями щодо можливостей транспортування водню. Усно були окреслені можливості співпраці з факультетом в рамках програми подвійних дипломів та наукових досліджень.

«Відбулась також зустріч з членами Координаційного центру зі збору гуманітарної допомоги для українців, в тому числі – і для нашого університету, на якій обговорили можливі шляхи її постачання», - ділиться враженнями директор ІНГІ Олег Витязь.

Реалізація нової Угоди про співпрацю матиме велике значення для забезпечення енергобезпеки обох країн і , безсумнівно, наближатиме перемогу України у війні з рф.