ІФНТУНГ готовий до імплементації професійного стандарту «Фахівці з буріння» в ОПП

Нещодавно було схвалено професійний стандарт «Фахівці з буріння», розроблений за ініціативи АТ «Укргазвидобування», який отримав схвалення Національного агентства кваліфікацій. Процесу розробки та впровадження стандартів у професійну освіту було присвячено круглий стіл, в якому взяли участь представники нафтогазових компаній і профспілок, профільних ЗВО, Національного агентства кваліфікацій і Міністерства освіти і науки України.1

Тепер його мають імплементувати до програм профільних навчальних закладів, що дасть змогу підвищити рівень підготовки буровиків.

Професійний стандарт встановлює вимоги щодо підготовки фахівців таких чотирьох професій за напрямом буріння:

• інженер з буріння;
  • технік з буріння;
  • помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ;
  • бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ.

2У рамках імплементації професійного стандарту та з метою вдосконалення нафтогазової освіти шляхом організації практик-орієнтованого навчання було підписано Меморандум про співпрацю з п’ятьма закладами галузевої освіти, серед яких – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – єдиний в Україні вищий навчальний заклад IV рівня акредитації нафтогазового профілю.

На сьогодні ІФНТУНГ вже готовий до впровадження в освітньо-професійну програму «Фахівець з буріння». Кроки з імплементації гарантовано забезпечать висококваліфіковані фахівці та науковці кафедри буріння свердловин й інших5 структурних підрозділів, які не лише брали активну участь у розробці цього професійного стандарту, а й володіють усіма компетенціями відповідно до його ключових вимог, сучасних реалій галузі та світових практик виробничих компаній.

ІФНТУНГ – високотехнологічний центр з професійної підготовки фахівців буріння свердловин, яких університет готує понад 55 років.  Успішно працюють також курси професійно-технічного навчання за професією «Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ». Все більше охочих до навчання за дуальною формою освіти.

Вагоме значення для навчання і контролю знань персоналу з буріння та керування свердловинами у випадку флюїдопроявів має сертифікований за стандартами IWFC тренажерний буровий центр, в якому визначальну та головну позицію займає повномасштабний тренажер-імітатор DRILLSIM 5000, призначений для моделювання і виконання технологічних операцій при бурінні свердловин у різних умовах.

4Успішна робота тренажерного бурового центру забезпечується досвідченими акредитованими в Україні тренерами-інструкторами  відповідно до нормативних вимог від центрального офісу  IWCF, що дозволило університету пройти від 2004 року понад десять міжнародних переакредитацій та три міжнародних аудита (крайній у 2022 році).

Сучасна професійна матеріально-технічна база ІФНТУНГ також у стані забезпечити  імплементацію професійного стандарту «Фахівці з буріння» в освітні програми та гарантувати впровадження траєкторії практик-орієнтованого навчання. Це, зокрема:

• Бурова установка «НБО, Уралмаш-3Д» у с. Загвіздя
  • Університетська  між кафедральна навчально-виробнича лабораторія бурового обладнання і технологічних процесів
  • Навчальний полігон кафедри нафтогазових машин та обладнання
  • Мобільна установка «SKYTOP-550»
  • Навчальна лабораторія газонафтопромислового устаткування
  • Навчальна лабораторія бурового обладнання, гідромашин та компресорів
  • Навчально-дослідницька лабораторія бурових промивальних рідин
  • Навчально-дослідницька лабораторія тампонажних розчинів.