Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля

У сучасному світі, коли екологічні проблеми набувають глобального масштабу, знання про природу, її закони та принципи сталого розвитку стають необхідними для кожної людини. Від того, наскільки глибоко ми розуміємо важливість збереження довкілля, залежить майбутнє нашої планети. Тому екологічна освіта набуває особливого значення у формуванні свідомого та відповідального ставлення до навколишнього середовища. А підвищення її рівня на всіх етапах навчання не лише сприяє сталому розвитку, а й формує нову екологічну культуру в суспільстві.

З огляду на це, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, в особі його ректора Ігоря Чудика, та Міська дитяча екологічна станція Івано-Франківської міської ради, в особі її директора Галини Глушко, уклали Договір про співпрацю, який відкриває нові можливості як у царині популяризації екологічної освіти й реалізації спільних освітніх проєктів, так і в розвитку стартап-руху серед учнівської молоді, студентства й науковців.

Для цього є широкі можливості, адже в структурі ІФНТУНГ успішно працює кафедра екології факультету природничих наук, яка має у своєму розпорядженні низку лабораторій із сучасним обладнанням. Це хороша база для спільних тематичних занять, семінарів, тренінгів, наукових сесій і досліджень, науково-практичних конференцій, для міжнародних проєктів. Учні, зацікавлені екологічною проблематикою і мріють присвятити своє життя роботі у цій сфері, можуть краще зрозуміти перспективи своєї майбутньої вищої освіти, долучившись до спільних проєктів ІФНТУНГ та Міської дитячої екологічної станції. Власне, нині в Івано-Франківську закладено підвалини розвитку трирівневої екологічної освіти.

В зустрічі взяли участь завідувачки відділів Міської дитячої екологічної станції Ольга Бойко та Богданна Васильчишин, декан факультету природничих наук Олександр Трубенко, завідувачка кафедри екології Марія Орфанова та професор Олег Мандрик, які обговорили питання щодо організації та проведення різних інноваційних освітніх заходів,  низки освітніх проєктів.

Гості ІФНТУНГ ознайомились із навчально-лабораторною базою кафедри екології. Завідувачка кафедри Марія Орфанова і професор Олег Мандрик представили основні напрямки роботи кафедри, а доценти Микола Мосюк, Тарас Качала й завідувач лабораторіями Микола Штогрин розповіли про лабораторне обладнання та можливості його використання для проведення екологічних досліджень.

Надалі сторони координуватимуть свою діяльність у міжнародній співпраці з навчальними закладами, науково-дослідними установами, у впровадженні європейських стандартів освіти й виконанні міжнародних проєктів.

 

  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля
  • Екологічна освіта - крок до безпечного довкілля