Чим потрібно запастися, аби пережити блекаут: поради експерта

За останні тижні росія здійснила найбільш масштабну в історії атаку на енергетичні об’єкти України. Її мета – повністю «погасити» країну.

Поки що окупанти свого не досягли, однак наслідками обстрілів стало відключення від енергопостачання мільйонів українців. Схоже, що ворог на цьому не зупиниться, адже очікує від Ірану нових поставок ракет і безпілотників.

Обстріли енергетичної інфраструктури змусили українців серйозно замислитися над тим, як підстрахувати себе, якщо настане тотальний блекаут. Це – найбільш страшна подія для енергетиків. Вона настає, коли графік обмеження потужності та графік аварійних відключень не допомогли. У цьому випадку споживачі від’єднуються від живлення на рівні підстанцій «Укренерго». Тоді без світла можуть залишитися міста і навіть цілі області.

Доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Івано-Франкіського національного технічного університету нафти і газу Андрій Яворський розповів, чим потрібно запастися в першу чергу, аби пережити блекаут.

«Якщо електроенергія зникає на довгий час, міста є дуже вразливими. У нас досить велика мережа індивідуального опалення, яке без електрики не працюватиме. Котельні також під питанням, адже і вони потребують багато електроенергії. Це стосується й водопостачання та водовідведення – ми просто можемо потонути в нечистотах. Варто подивитися на досвід міст, які пережили облогу, наприклад Чернігів. Як показав час, його мешканці були абсолютно не готові до такого, особливо ті, хто жили в багатоповерхівках. Порятунок тільки в гуртуванні», – каже Андрій Яворський.

У таких умовах гостро постає питання – як приготувати їжу та зігрітися. У квартирах буржуйок не поставиш – це дуже небезпечно, каже експерт.

«Мешканці багатоповерхівок ночуватимуть в одному приміщенні. Треба готуватись до того, що доведеться ночувати за низької температури – тут в нагоді стають речі, якими користуються альпіністи:  термобілизна, хороший спальник, палатки».

Отож, що варто мати в такому випадку: https://cutt.ly/EN2BhhT