Спеціальність 183 Технології захисту навколишнього середовища (Specialty 183 Environmental protection technologies)
Сайт кафедри
Мета освітньої програми
Програма орієнтована на здобуття студентами поглиблених теоретичних, практичних знань, умінь, навичок, загальних засад методології наукової та професійної діяльності, формування інтегральної, загальних та фахових компетентностей, необхідних для здійснення інноваційної науково-дослідної та виробничої діяльності з розробки та впровадження сучасних технологій захисту. Основною метою освітньої програми є підготовка фахівців у сфері захисту навколишнього середовища. Програма дозволяє всебічно вивчити еколого-технологічну специфіку галузей народного господарства в напрямку захисту навколишнього середовища, що передбачає можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Професійна діяльність в галузях технологій захисту навколишнього середовища та природоохоронної сфери, інженерно-технологічної діяльності на промислових підприємствах, у вищих навчальних закладах, в проектних установах та науково-дослідних інститутах і лабораторіях, у природозахисних організаціях органів державної влади та інспекційної діяльності з техногенного і екологічного нагляду. Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010: 12 - Керівники підприємств, установ та організацій 14 - Менеджери (управителі) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів 21 - Професіонали в галузі фізичних, математичних та технічних наук (Інженер з охорони навколишнього середовища, Інженер з техногенно-екологічної безпеки, Інженер з охорони природних екосистем). Продовження навчання здобувачів вищої освіти для отримання першого наукового ступеня доктора філософії, отримання післядипломної освіти на споріднених та інших спеціальностях; підвищення кваліфікації; академічної мобільності.
Перспектива працевлаштування
З ростом свідомості про проблеми екології та сталого розвитку, попит на фахівців з технологій захисту навколишнього середовища постійно зростає. Тому випускники цієї спеціальності можуть розраховувати на високооплачувану та цікаву роботу, а також на можливості для професійного зростання. До прикладу, професіонали в галузі фізичних, математичних та технічних наук (21), такі як інженери з охорони навколишнього середовища, інженери з техногенно-екологічної безпеки, інженери з охорони природних екосистем, мають можливість розробляти та впроваджувати нові технології для захисту навколишнього середовища, брати участь у наукових дослідженнях та проектах. У цих професіях також є можливості для подальшого навчання та професійного розвитку, а також широкий спектр можливих напрямків кар'єрного розвитку, що робить їх дуже привабливими для багатьох людей.
Контактні дані
В.о.завідувача кафедри ТЗБП Грицуляк Галинаhalyna.hrytsuliak@nung.edu.ua , +38 (0342)-72-71-73