16.09.2022 року відбулася зустріч студентів-магістрантів академічної групи ФІЛм-21-1 з перекладачем-фрілансером Андрієм Рубашним. Гість ознайомив студентів-перекладачів з історією виникнення Translation Memory та розповів про особливості застосування пакету програмного забезпечення для автоматизованого перекладу Trados Studio. Як відомо, німецька компанія Trados GmbH вважається лідером ринку у наданні програмного забезпечення для перекладу на всьому ланцюжку виконання перекладів. А. Рубашний описав студентам можливості, які отримує перекладач під час роботи з Trados Studio. Було продемонстровано інтерфейс однієї з останніх версій програмного пакету та обговорені алгоритми успішної роботи з ним.

Андрій Рубашний ознайомив студентів з можливостями, які сьогодні, в цей складний для країни час, відкриваються перед українськими перекладачами-фрілансерами, а особливо при використанні у своїй роботі програмного забезпечення Trados Studio.

Спостерігаючи за неймовірною мужністю, з якою Україна боронить свою незалежність фахівець наголосив, що сьогодні можна стверджувати про народження нового, українського ринку в галузі перекладу, який замінить перекладацький ринок країни-агресора, яка перебуває і перебуватиме під важкими економічними санкціями. «Вже сьогодні я спостерігаю неймовірний вибух замовлень до українських перекладачів», – констатував він. «Коли ми переможемо у війні, в Україну прийдуть закордонні інвестори, які допомагатимуть відбудовувати нашу країну. Це буде великий економічний вибух, який потребуватиме величезної співпраці не тільки з країнами Європи, але й з усім світом. І першими помічниками у цій великій справі станете ви – перекладачі-професіонали. Роботи вже надзвичайно багато. І я впевнений, що її буде набагато більше»,  – сказав на завершення Андрій Рубашний.

• Зустріч студентів-магістрантів ФІЛм-21-1 з перекладачем-фрілансером Андрієм Рубашним