Як комунікувати ефективно

Буває так, що ви говорите, але вас наче не чують. Або ви хочете домовитись, але стає ще гірше. Або ж ви нібито спілкуєтеся, а виходять одні порожні балачки. Ймовірно, в такі моменти ви пропустили один із кроків для налагодження ефективної комунікації.

1Щоб дізнатися з чого складається ефективний комунікаційний процес, для працівників і студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також тих, хто проживає в гуртожитках ІФНТУНГ включно з ВПО було проведено серію безкоштовних тренінгів з ефективної комунікації в межах проєкту «Налагодження ефективної взаємодії в громаді», який реалізує ГО «СпільноМи» у співпраці зі студмістечком ІФНТУНГ. Під час навчальних семінарів учасники більше дізналися про те, як говорити просто на складні теми, як чути інших, дослухаючись до себе, як вирішувати конфлікти і знаходити порозуміння тощо.

Днями для всіх учасників семінарів було презентовано загальну листівку, в якій ідеться про п'ять кроків для налагодження ефективної комунікації: говорити про інших без осуду, оцінювання, узагальнення; запитувати інших, чи чуєте їх; висловлюватися, прислухаючись до себе; намагатися зрозуміти, чому інші так говорять; пропонувати спільно шукати рішення.

Презентацію проводила Віра Кудлач, Голова Правління громадської організації "СпільноМи", доцентка кафедри суспільних наук ІФНТУНГ.

 

  • 1
  • 2