Як брати участь і перемагати у ґрантових конкурсах

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу з року в рік працює над посиленням своїх лідерських позицій в сфері міжнародної діяльності. В університеті укладаються нові та продовжуються угоди з іноземними установами, що працюють в галузі науки і техніки. Також ІФНТУНГ реалізовує міжнародні проєкти від Європейської комісії та проєкти в межах транскордонної системи співробітництва, які дозволяють покращити й оновити матеріально-технічну базу університету, обмінятись досвідом з іншими провідними іноземними вишами, залучити студентів, викладачів до цікавих програм, обмінів тощо. Крім того, саме участь  закладу вищої освіти у міжнародних програмах і проєктах – це один із найкращих показників розвитку навчального закладу та додаткове джерело фінансування.

​​​​​​​1Так, на виконання Стратегії інтернаціоналізації ІФНТУНГ до 2022 року та з метою інтенсифікації участі науковців і викладачів університету в міжнародних ґрантових конкурсах, протягом двох днів проводились тренінги по написанню ґрантових заявок «Написання логіко-структурної матриці проєкту» для представників навчально-наукових інститутів. Навчання проводились на базі наукового містечка «Нова Енергія» з дотриманням усіх карантинних вимог. Основна мета семінарів – покращити показники міжнародної діяльності та залучити додаткове джерело фінансування. Під час інформаційної частини проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Максим Карпаш і директор центру міжнародного співробітництва, доц. Артур Воронич розповіли присутнім про можливості додаткового фінансування діяльності кафедр через участь в міжнародних проєктах, ознайомили учасників з існуючими ґрантовими можливостями, до яких можуть долучитись як студенти, так і викладачі інститутів. У практичній частині представники сформованих проєктних груп поділились своїми ідеями та презентували власні проєкти.