Взаємовигідне партнерство

Міжнародні дослідження, обмін студентами та викладачами між партнерськими університетами, активна інноваційна діяльність завжди вважалися пріоритетними для Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Високий рівень міжнародної репутації нашого університету пояснюється наявністю сталих наукових та освітніх зв’язків із закордонними закладами вищої освіти.

Днями делегація ІФНТУНГ у складі директора Інституту інженерної механіки Любомира Романишина та доцента кафедри нафтогазових машин та обладнання Юрія Мосори відвідала партнерські університети Республіки Польща - Гірничо-металургійну академію імені Станіслава Сташица (AGH), з якою університет співпрацює уже понад десять років, та Сілезьку політехніку.

1Протягом перших днів робочої поїздки представники університету зустрілися й плідно поспілкувалися з керівництвом факультету інженерної механіки та робототехніки AGH - деканом Кшиштофом Мендроку, заступником декана Вальдемаром Ренчка, завідувачем кафедри інженерії машин та транспорту Кшиштофом Котвіці, професором Міхалом Бембеником, професором Кшиштофором Краузе та ін. Основна мета зустрічі - обговорення подальшої співпраці, узгодження планів навчання студентів за програмою подвійних дипломів спеціальність 185 – Нафтогазова інженерія та технології ( Освітня програма –  Обладнання нафтових і газових промислів), спеціальність 133 -  Галузеве машинобудування (Освітня програма  - Інжиніринг і сервісне обслуговування нафтогазових машин та обладнання), спеціальність 131 –  Прикладна механіка, розширення наукової співпраці, зокрема участь у проєктах і конференціях тощо.

2Також у рамках робочого директор Інституту інженерної механіки Любомир Романишин і доцент кафедри нафтогазових машин та обладнання Юрій Мосора ознайомилися з роботою та матеріально-технічною базою кафедри технології виробництва факультету матеріалознавства та металургії Сілезької політехніки. Під час зустрічі з деканом факультету Кінгою Родак, завідувачем кафедри технології виробництва Кшиштофом Новацкі та професором Беатою Олексяк обговорили напрями співпраці наших навчальних закладів у сферах освіти та науки, зокрема питання стажування викладачів і студентів, участі в програмах академічної мобільності, організацію спільних наукових проєктів, а також ознайомилась із матеріально-технічною базою факультету, навчальними аудиторіями, лабораторним обладнанням. У лабораторіях кафедри ознайомилися з виконанням проектів, пов’язаних з дослідженням різноманітних матеріалів для авіаційної, гірничої, будівельної та машинобудівної галузі, які проводяться на новітніх установках та обладнанні (печі, електронні мікроскопи (збільшення до 300 тис. раз), твердоміри, зварювальне обладнання). Під час візиту також була можливість попрактикуватися у накладанні зварних швів на віртуальному тренажері-імітаторі для виконання зварювальних робіт.

За словами директора Інституту інженерної механіки Любомира Романишина, співпраця, обмін досвідом з іноземними університетами-партнерами має стратегічне значення та принесе вигоди всім сторонам, а також буде сприяти покращенню наукової, освітньої діяльності та підвищення міжнародної репутації.

 

  • 1
  • 2