Взаємодія ринку праці й освіти: студенти зустрілись зі стейкхолдерами

Для забезпечення високої якості підготовки фахівців, адаптації освітньо-професійних програм (ОПП) до сучасних вимог роботодавців в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу постійно проводяться зустрічі, лекції, практичні заняття зі стейкхолдерами ОПП. Так, днями відбувся онлайн-тренінг для студентів освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики», який провели фахівці  Державного підприємства  «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Відзначимо, що «Інженерія відновлюваної енергетики» - це перша в Україні освітня програма бакалаврського рівня вищої освіти, яка реалізується в ІФНТУНГ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).  При підготовці цієї ОПП, її проєкт було надіслано близько 100 стейкхолдерів (органи влади, компанії інсталятори, енергогенеруючі компанії, міжнародні проєкти) і майже від усіх отримали позитивні відгуки з можливістю проходження практики та подальшого працевлаштування для випускників.

1Привітав представників ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» і студентів гарант освітньої програми Максим Карпаш. Тренінг провели начальник Центру калібрування та повірки ЗВТ Тарас Кепещук та начальник Центру наукового забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу Денис Середюк. Фахівці розповіли студентам про практичний досвід підприємства у сфері метрології, про здобутки й успіхи у створенні еталонної бази, адже ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» створює, удосконалює та зберігає національні еталони одиниць об’єму й об’ємної витрати газу, призначені Науковим метрологічним центром.

2Загалом спікери ознайомили студентів із такими темами:

- Основні напрямки діяльності ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

- Метрологія. Загальні положення та практичне застосування.

- Структура та функціонування еталонної бази ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» у сфері обліку природного газу.

Під час зустрічі також було розглянуто й обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників ОПП «Інженерія відновлюваної енергетики». Представники ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» наголосили, що готові докласти максимум зусиль до підготовки висококваліфікованих молодих фахівців. Ця зустріч – лише початок спільних напрацювань кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики та ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

Довідково. ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» створено з метою забезпечення реалізації економічних інтересів держави, задоволення потреб населення та суб'єктів господарювання будь-якої форми власності в продукції, роботах, послугах у сфері стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, оцінки відповідності та захисту прав споживачів згідно з вимогами законодавства та отримання прибутку.

 

  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7